POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [17.04.2018, 08:31:54] • Świnoujście

Działkowcy R.O.D. „Granica” przyjęli sprawozdanie Zarządu i przyjęli plan pracy na 2018 rok. Zobacz film!

Działkowcy R.O.D. „Granica” przyjęli sprawozdanie Zarządu i przyjęli plan pracy na 2018 rok. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Sobotnie obrady były najważniejszym w roku zebraniem działkowców tego największego w Świnoujściu Ogrodu działkowego. „Granica” zrzesza 1291 członków. Walne zebranie sprawozdawczo wyborcze odbyło się w w sobotę, 14 kwietna. Zarząd przygotował sprawozdanie z pracy oraz sprawozdanie finansowe. Z obydwoma dokumentami działkowcy mogli zapoznawać się już na kilka dni przed zebraniem w świetlicy przy ulicy Grunwaldzkiej, będącej siedzibą Zarządu. Z ramienia władz Polskiego Związku Działkowców nad prawidłowym przebiegiem obrad czuwał członek Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie Eugeniusz Rabuski Na przewodniczącego zebrania działkowcy wybrali Cezarego Pigłowskiego. Sprawozdanie z działalności Zarządu oraz plan pracy przedstawiła prezes Teresa Napiórkowska.



Sprawozdanie stanowiło punkt wyjścia do dyskusji oraz głosowań jakie miały odbyć się podczas zebrania. Prezes omówiła najważniejsze prace jakie udało się wykonać w ciągu minionego roku na ogrodzie. Podkreśliła, że po wielu latach, podmokłe grunty Wydrzan, na których gospodarzy Ogród „Granica” posiadają nowoczesny system melioracyjny. Stało się to możliwe dzięki zakwalifikowaniu wniosku działkowców do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego miasta.

Działkowcy R.O.D. „Granica” przyjęli sprawozdanie Zarządu i przyjęli plan pracy na 2018 rok. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Prezes Zarządu omówiła także inne zdania realizowane w oparciu o własne środki R.O.D.,Granica” a także dofinansowane decyzją Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Działkowców. Na bieżąco remontów wymagają działkowe alejki, bramy, ogrodzenia.

Działkowcy R.O.D. „Granica” przyjęli sprawozdanie Zarządu i przyjęli plan pracy na 2018 rok. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Jednym z problemów ostatniego czasu są śmieci na działkach. Prezes przypomniała jak błędnym w przypadku działek jest myślenie kategoriami; „płacę więc mi wolno”i pozostawianie własnych odpadów komunalnych na działkach; w tym także alejkach, parkingach i przylegających do ogrodu terenach leśnych. Za takie rozumowanie mogą zapłacić wszyscy działkowicze gdy okaże się, że w związku z koniecznością wywozu z terenów działek większej ilości odpadów trzeba będzie podnieść wysokość opłat.

Działkowcy R.O.D. „Granica” przyjęli sprawozdanie Zarządu i przyjęli plan pracy na 2018 rok. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Jak dotąd Zarząd uznał,że nie ma potrzeby wprowadzania znaczących podwyżek. Dlatego w zatwierdzonej na zebraniu uchwale o wysokości opłaty ogrodowej zatwierdzona podwyżka na 2018 wyniosła symboliczną kwotę 4gr od m2. Bez zmian w stosunku do ubiegłorocznych pozostaną opłaty energetyczne, za wodę oraz wywóz odpadów komunalnych.

Działkowcy R.O.D. „Granica” przyjęli sprawozdanie Zarządu i przyjęli plan pracy na 2018 rok. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Najważniejszą inwestycją zaplanowaną w tym roku w ogrodzie będzie modernizacja sieci energetycznej. Zanim działkowcy przystąpili do głosowania nad przedstawionymi propozycjami wysłuchali opinii Komisji Rewizyjnej, która bada prace organów Zarządu.

Działkowcy R.O.D. „Granica” przyjęli sprawozdanie Zarządu i przyjęli plan pracy na 2018 rok. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Komisja na specjalnym posiedzeniu wypracowała opinię do przedstawionych sprawozdań i propozycji. Jej członkowie jednogłośnie przyjęli te dokumenty i wyrazili swoją pozytywną opinię. Zarząd uzyskał także jednogłośne poparcie zebranych na sali i tym samym pełnomocnictwo do realizacji przedstawionych zamierzeń.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 28, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 28

Gość • Piątek [20.04.2018, 17:11:24] • [IP: 188.146.240.***]

To co istatnio widziałam na rod granica to poprostu żenada, dokładnie leśne dziadki A nie daj żeby mi ktoś z nich dzwonił po 21 !! Sami ledwo się ruszają i chodzą jakby mieli się zaraz przewrócić, oni swoje regulamin swoje zakłamanie!! Zarząd ha ha ważni się czują nie można nic powiedzieć bo palcem pogrożą ŚMIESZNI SĄ

Gość • Czwartek [19.04.2018, 16:53:29] • [IP: 176.221.123.***]

Żal mi było opuścić moją działkę niestety zrobiłem to przez zajefajny zbior leśnych dziadków nazywających się zarządem. Przez 4 lata czyściłem syf po poprzednim właścicielu a gdy doprowadziłem do ładu to dowiedziałem się że się nie znam i nie wiem że mlecze pylą w październiku u trzeba w listopadzie kosić trawę. Ale się uśmiałem. A znajomość regulaminów przez zarząd jest na poziomie dzieci z przedszkola. Strata czasu mojego i mojej rodziny. Z przyjemności posiadania działki i kawałka zieleni zrobili istną katorgę, telefony po 21 to norma. Do kompletu upierdliwa wredna sąsiadka i już działka sprzedana. Gratuluję tego zarządu jak tylko potrafią kłamać i żyją w obłudzie. A jak człowiek chce wodę czy szambo...to o panie zapomnij. Ważne że zarząd ma a i tak do rowu sra. Zakaz mieszkania? Proszę przejść spacerem po zmroku. Zakaz kopania studni? haha dla kogo? Szamba dziurawe tylko czekać na bakterie koli w rowach. ŻENADA!! A klucz do szlabanów mają wszyscy a ściemę walą

Gość • Czwartek [19.04.2018, 00:20:09] • [IP: 77.111.244.**]

R.O.D. „Granica Wytzymałości"

Gość • Środa [18.04.2018, 22:22:04] • [IP: 188.146.168.**]

A na R.O.D.NAD ZALEWEM zebranie odbyło się przy 8% obecności działkowców, pozostali nie chcieli oglądać ZARZĄDU kolesi, ważne ze uchwalono opłatę na ułożenie płyt na drodze do swoich i kolesi działek reszta alejek ich nie interesuje, vice prezesi to lenie patentowane, kto pozwolił na alejce przy działce 408 wykonać utwardzone miejsce postojowe które utrudnia przejazd, działka 416 vis a vis działki 408 babsztyl nagminnie blokuje alejkę samochodem, lub jadąc dewastuje alejkę przy działce nr.407 i 4017, parkowanie na alejkach jest zabronione, podjazd rozebrać a babę pouczyć i niech parkuje na parkingu a alejkę naprawić, ustalić do kogo należy działka która przypomina wysypisko o nr.405. Do roboty Zarząd.

działkowicz • Środa [18.04.2018, 22:12:53] • [IP: 178.235.177.***]

To zebranie to kpina, jak ktokolwiek o czymś powiedział, pani prezes stwierdzała proszę przyjść do biura. Zero uwag wszystko było wcześniej ustalone. Część osób po prostu wyszła..., może nadszedł czas na zmianę zarządu..

Gość • Środa [18.04.2018, 15:09:05] • [IP: 77.65.20.***]

TO DLACZEGO KOSZE NA ŚMIECI ZNAJDUJĄ SIĘ ZA DWOMA BRAMAMI ZAMKNIĘTYMI NA KŁÓDKĘ !!? PRZYCHODZĘ NA OGRÓDEK PO 14.00 I NIGDY NIE MOGĘ WRZUCIĆ DO KOSZA ŚMIECI.

Gość • Środa [18.04.2018, 12:52:22] • [IP: 176.221.123.***]

Poruszany tutaj" nowoczesny system melioracyjny" wprowadził w ROD" Kotwica" nieudaczny prezes Pan Andrzej KLEBA i co ? - zasypał śmieciami komunalnymi rowy melioracyjne, odprowadzające wodę z działek. Wynik był taki, że działki zostały zalane i zamiast radość przyniosły działkowiczom szkody. Wiele tu wymieniać, bowiem wiele złego dzieje się z udziałem tego pana.

Gość • Środa [18.04.2018, 08:26:24] • [IP: 95.129.224.**]

Od lat powtarzam to samo przeciętna wieku uczestników zebrania i zarządu delikatnie mówiąc jest przerażająco wysoka, dziwne jest to bo do R.O.D.Granica należy coraz to więcej ludzi młodych powiedziałbym że mają już liczebną przewagę, ale co z tego ? nie chcą zarządzać ogrodem, nie uczestniczą w wyborach.Myślę że za jakąś dekadę młodzi wezmą sprawy w swoje ręce i uda się zrealizować Najważniejszą dla działkowców Ustawę U

Gość • Środa [18.04.2018, 07:52:19] • [IP: 109.243.159.**]

Patrze na twarz szefa Straży Miejskiej... czuję, że go skądś znam, ale... nie ze Świnoujścia... no tak, bo jak pisarz Molenda jest podobny do Benny'ego Hilla, tak Mr Karliński do jednego z kilku najlepszych współczesnych pisarzy polskich, mojego ulubionego, Andrzeja Stasiuka. Wpiszcie:" Stasiuk- grafika"- a zobaczycie starszego" brata" strażnika Karlińskiego.

Gość • Środa [18.04.2018, 00:09:51] • [IP: 92.42.114.***]

Działkowiec IP 178.238.247 Działkowiec to zatyrany robotą człowiek, który pracuje na działce lub stoi w kolejce do do lekarza. Chyba działkowiec jest przepracowany bo gdzie w Świnoujściu są budki z piwem na które się powołujesz.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 21:50:09] • [IP: 92.42.118.**]

Nie potrafią nawet żarówki wymienić przy bramie nr 2. Kamera zamontowana, a wieczorem ciemno jaku *. Za rok na następne zebranie założą żarówkę i ogłoszą swój sukces.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 20:53:48] • [IP: 185.210.39.**]

to przypomina rzeczywiście wybory w kołchozie gdzieś za Uralem

Gość • Wtorek [17.04.2018, 20:34:28] • [IP: 109.59.7.*]

co oni mają na myśli mówiąc" nowoczesny system melioracyjny" wykopany rów faktycznie nowoczesne rozwiązanie

odyseusz • Wtorek [17.04.2018, 19:10:04] • [IP: 88.156.206.**]

działki na Granica...zostaną niedługo oddane dewoloperom, aby od skrzyzowania ul Krzywa do Granicy wybudowac apatramentowce...takze na Krzywej po lewej az do lesniczówki to samo...

Gość • Wtorek [17.04.2018, 18:34:37] • [IP: 78.10.206.***]

Działacze partyjni.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 17:24:45] • [IP: 31.0.69.**]

Fiu, fiu. Pan Czarek to nieźle ciasteczko. Wolny może?

Gość • Wtorek [17.04.2018, 15:19:15] • [IP: 185.210.39.**]

Salę mają lepszą niż Miejska Rada Narodowa.

Były_działkowiec • Wtorek [17.04.2018, 14:55:12] • [IP: 51.174.76.***]

Dla mnie ogródki działkowe są fenomenem! Blisko 966 tys. działek, prawie 44 tys. ha powierzchni. Wszytko to we władaniu związkowców... Ec, pojechałem kiedyś na wakacje, nie było mnie trzy tygodnie, trawa urosła, po powrocie miałem pielgrzymkę dziadków i każdy mnie pouczał, że trawę trzeba kosić, że ja młody musze się słuchać starszych, że działka to ciężka praca, a nie zabawa. Działki się pozbyłem. Jestem szczęśliwy.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 14:38:19] • [IP: 83.8.128.**]

osiedle :D Granica :D

Gość • Wtorek [17.04.2018, 14:21:37] • [IP: 80.245.191.***]

Nadal woda na działkach stoi, melioracja zrobiona tylko od strony świetlicy.

dzialkowiec • Wtorek [17.04.2018, 13:18:34] • [IP: 178.238.247.***]

Do trolli!Dziadki dziadkami ale działkowiec to szczęśliwy człowiek który uprawia wiele warzyw, kwiatów i rozdaje trollom.Czasu na emeryturze nie spędza bezczynnie przed telewizorem lub pod budką z piwem.Działkowiec to pracowity człowiek który nie wyciąga łap po zasiłki tylko sam produkuje dużo warzyw, owoców a kwiatami przyozdabia swój dom i cieszy się ciszą śpiewem ptaków na łonie natury.nie spędza czasu pod gabinetem lekarskim tylko na powietrzu pracując, przez co żyje dłużej.Żal mi jest tych którzy nam działkowcom zazdroszczą naszego hobby, wypisując różne brednie klepiąc bezmyślnie w klawiaturę.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 12:16:18] • [IP: 178.238.246.**]

dzialki rod granica- najlepsze dzialeczki ! sama eletita miasta tam pomieszkuje :D

Gość • Wtorek [17.04.2018, 10:28:34] • [IP: 62.69.251.***]

A ja ich kocham, mam malinki, Babciu pooomidorki pycha :)

Gość • Wtorek [17.04.2018, 10:25:33] • [IP: 80.245.188.***]

Gratuluję działkowcom ich codziennej pracy i jej efektów. Nie ma co się przejmować niemądrymi komentarzami" że to tęsknota za komuną" Może lepiej by było gdyby krytykanci sami wzięli się do zrobienia czegoś dobrego dla innych lub dla siebie.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 10:00:33] • [IP: 109.241.63.**]

Dlatego ten Zarząd jest beznadziejny?! Powiedzmy szczerze, oni ukochali być wszechwładnym zarządem, więc uwłaszczyli się na tym terenie. Na parkingi dla aut wydzielili mały skrawek terenu, gdzie i tak bezczelnie go teraz zredukowali o stos śmieci i pojemniki przy wjeździe. Człowiek chce się zrelaksować, a zmuszają go teraz do przejścia obok góry śmieci zaraz przy wjeździe na parking. Tył parkingu zawalony. Pole za barakiem - zawsze zamknięte, gdy mogłoby powiększyć ilość miejsc parkingowych. Tymczasem Zarząd wyznaczając składowiska śmieci i odpadów, zabrał nam ostatnie miejsca parkingowe, w weekendy nie ma gdzie postawić bezpiecznie auta, bo oni muszą mieć trawniczek za baraczkiem, bo oni muszą mieć wygodnie, bo to się salę na jakąś imprezę wynajmie. A ty działkowcze, stawiaj swoje auto gdziekolwiek, bo my jako Zarząd, mamy cię głęboko w D! Co z tego, że cały plac trzymamy za płotem pusty! Co z tego, że macie mniej miejsc parkingowych, bo uchwaliliśmy wam górę śmieci po drodze - i teraz jest tam syf!

Oglądasz 1-25 z 28
■ Już w najbliższą sobotę tj. 21 lipca 2018 r. o godzinie 18:00, na głównej płycie stadionu przy ul. Matejki 22, drużyna Floty rozegra sparingowy mecz z Orłem Łożnica, na który oczywiście serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej przebywających na terenie Świnoujścia lub okolicy. Ale najważniejsza wiadomość tego tekstu jest ta, że pierwszy zespół Floty wszystkie ligowe mecze rundy jesiennej w roli gospodarza rozgrywać będzie o tej samej porze, tj. w soboty o 18:00. Oczywiście w tej sytuacji większość z nich będzie rozgrywana przy świetle elektrycznym. To będzie nowość, albowiem do tej pory na głównej płycie przy świetle rozegrana była tylko druga połowa meczu z Błękitnymi II Stargard ■
■ 12-letni rowerzysta z wkręconą w szprychy ręką - pomogli mu strażacy. Wyglądało groźnie, na szczęście skończyło się na kilku otarciach. Na miejscu upadku małego rowerzysty pierwsi zjawili się strażacy. 17 lipca na ulicę Mostową zajechała jednostka straży pożarnej, choć nigdzie nie było widać pożaru. Okazało się, że tym razem strażacy mają inną rolę. Zostali wezwani do wypadku - 12-letni chłopiec jadący na rowerze, przewrócił się i miał wkręconą w szprychy rękę. Strażacy wyjęli rękę i stwierdzili, że nie jest złamana, ma tylko otarcia. Następnie przyjechało pogotowie i zajęło się chłopcem ■ W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen? ■ Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta znalazł się w szpitalu. Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia trafił do szpitala. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że doradca prezydenta dostał udaru. Od kilku dni Robert Karelus jest nieobecny w pracy. Dowiedzieliśmy się, że przebywając w rodzinnym domu w Trzebiatowie dostał udaru. Reakcja medyczna była bardzo szybka, co jest niezwykle istotne w tego typu sytuacjach ■ Trwa nabór do służby przygotowawczej. Termin wcielenia od 4.09, 25.09, 29.09.2018r. Wymagane dokumenty: wniosek o powołanie do służby (do pobrania na stronie lub do wypełnienia w WKU w Świnoujściu), kserokopia dowodu osobistego, kserokopia świadectwa ostatnio ukończonej szkoły. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 261-243-324 lub na stronie https://wkuswinoujscie.wp.mil.pl ■ W dniu 9 lipca 2018 zmieniona zostanie stała organizacja ruchu na ulicy Łużyckiej. Zamiana będzie polegała na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku od ulicy Steyera do ulicy Grunwaldzkiej ■ Dlaczego nikt z władz odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni, nie widzi problemu? Dlaczego szansę dostały tylko jednoroczne kwiaty zdobiące klomby, a wieloletnie drzewa obok nich usychają w zapomnieniu? Nasuwa się pytanie, czy nasze władze zamierzają wreszcie podjąć jakieś działania? Pieniądze, wydane na nasadzenia, ulatują wraz z wyschniętą ziemią. ■ Alfa-PVP dotarła do Świnoujścia. Jak bronić się przed zombie którzy nie czują bólu, mają nadnaturalną siłę i są skrajnie agresywni? ■ Tylko dwóch radnych poparło projekt uchwały w sprawie wynagrodzenia prezydenta Świnoujścia. Projekt zakładał obniżenie pensji w związku z koniecznością dostosowania jej wysokości do rozporządzenia rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 936). Tym samym prezydencka pensja pozostaje na dotychczasowy poziomie ■ Podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą tunelu pod Świną nastąpi 4 lipca o godzinie 17.00 w hotelu Radisson Blu. Dzień później, o godzinie 17.00 prezydent miasta zaprasza mieszkańców na festyn na Placu Wolności czyli wspólne świętowanie tego historycznego dla Świnoujścia wydarzenia ■ 4 lipca o godzinie 18.00 w sali teatralnej MDK odbędzie sie otwarte dla mieszkańców sympozjum pod hasłem "dlaczego tunel, a nie most", na którym mieszkańcy mają dowiedzieć się jakie były przesłanki, które zdecydowały o wyborze takiego wariantu stałej przeprawy dla Świnoujścia ■ Miasto dostanie pieniądze z Unii Europejskiej na budowę tunelu. Minister Jerzy Kwieciński mówi, że to już pewne ■ Uwaga na zwierzęta! Dwa psy zmarły po zjedzeniu parówek z trucizną rozrzuconych w Parku Chopina. W Parku Chopina prawdopodobnie ktoś rozrzucił trutkę, którą trują się zwierzęta. Ofiarą zmarły już dwa psy, a są już kolejne przypadki. Właściciel jednego z nich wyznaczył nagrodę za wskazanie osoby, która rozrzuciła pokarm z trucizną ■ Ostra reakcja kapitana żaglowca Kruzensztern. Za wybryk związany z duszeniem papieża, wysadził swoich kadetów na Wyspach Owczych bez pieniędzy! ■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■