POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [15.04.2018, 22:44:19] • Świnoujście

Czy tej wiosny marzniemy w mieszkaniach?

Czy tej wiosny marzniemy w mieszkaniach?

fot. Czytelnik

Temperatury, jakimi obdarza nas tegoroczna wiosna, nie należą do wysokich. Ostatnie dni były tego przykładem. Szczególnie wieczory i noce są chłodne na tyle, że możemy wręcz zmarznąć w niedogrzanym mieszkaniu. Właśnie na niedogrzanie budynków zwrócił uwagę Czytelnik, który zauważył, że temperatura kaloryferów jest daleka od ciepłej.

"Czy Państwo moglibyście zainterweniować w PEC-u? Kaloryfery są ledwie ciepłe, a temperatury w nocy spadają nawet do 0 stopni. W dzień jest kilka stopni powyżej zera !!! W mieszkaniach jest zimno. Ludzie płacą za ogrzewanie, to proszę ogrzewać a nie oszczędzać węgiel kosztem marznących mieszkańców." - napisał do naszej redakcji niezadowolony Czytelnik.

A jak jest w mieszkaniach innych mieszkańców? Czy również odczuwają spadek temperatur spowodowany przez PEC?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 26

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 20:04:11] • [IP: 109.243.200.***]

Czytelnik raczej nie ma racji, bo ostatni raz temperatura minimalna równa 0 st. C była 2 IV (3 IV niemal 1 st C), a 6 i 7 IV wynosiła 2 st.C (minimalna!), potem wynosiła ok.6 st - przez kilka dni, 11 IV spadła do minimalnych 4 st., a od 13 IV nie spadła poniżej 6 st. w ciągu doby {podaje za WeatherOnline Świnoujście). Obserwuję sytuację w moim domu - wprawdzie nie ogrzewanym przez PEC, ale w jakimś sensie miarodajnym, a oto dlaczego. Już dwa razy nie ogrzewałem go przez 3-4 dni i w pokojach nie spadła temperatura niżej 15 i pół st. C.(za dnia słońce nagrzewało do ok.17 st.) . Z pewnych względów mogłem sobie na to pozwolić (jeden pokój mam ogrzewany zawsze- w pozostałych z ciekawościa mierzyłem temperaturę). Kiedy włączyłem ogrzewanie w tych zimniejszych pokojach - to utrzymywałem grzanie na poziomie niemal minimalnym i w pokojach było 19 st. - bardzo zdrowa, nieprzesuszająca temperatura, każdy lekarz to powie.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 20:01:19] • [IP: 91.217.161.***]

Nikt nie zwrocil uwagi, ze wraz ze wzrostem budowania przekaznikow GSM i wyslania satelit telewizyjnych. Nikt nie zdaje sobie sprawy jak fale radiowe zle wplywaja na pogode. Ta cywilizacja wyjdzie nam bokiem i tylko czekac jak wulkany i trzesienia ziemi znow pojawai sie w Polsce. Dla nie doimformowanych, juz takie rzeczy zdarzaly sie w Polsce

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 15:46:11] • [IP: 94.254.237.**]

Od miesiaca mam cały dzien otwarte okna w dzien w pokojach, w kuchni otwarte całą noc, grzejniki na 3-ke i chodze w koszulce po domu i jest ciepło, jak to mówia G.. to i w puchu zmarznie...

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 15:41:30] • [IP: 80.245.186.***]

u mnie cala zime mam zakrecone kaloryfery oprocz lazienki i jest cieplo. i spimy przy uchylonym oknie

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 15:11:37] • [IP: 95.129.228.**]

Przydałaby się kontrola tego, co PEC spala, lub w jaki sposób jest spalane to czym nas grzeją. Balkony i okna zasypane są czarną tłustą sadzą. Całe miasto jest zaklejone tym czarnym pyłem.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 15:09:04] • [IP: 95.129.228.**]

Ludzie, co wy pitolicie. Mieszkam na Kołłątaja i od tygodnia mam juz pozakręcane grzejniki w domu, bo wytrzymac nie można z gorąca. W dzień mam otwarte okna a na noc rozszczelniam. O wiele lepiej śpi sie w chłodnym wywietrzonym pomieszczeniu, niż w zaduchu i gorącu, kiedy rano boli głowa i człowiek jest gnuśny i ospały. O wiele lepiej jak jest chłodniej niż gorąco.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 14:17:21] • [IP: 178.238.246.**]

U NAS W TYM ROKU JEST CIEPLUTKO PEC GRZEJE MIESZKAM W LENINGRADZIE.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 13:06:18] • [IP: 80.245.189.***]

Proponuję podłączyć PEC do Gazoportu :-))

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 12:17:42] • [IP: 176.221.122.***]

U mnie w tej chwili jest 25, 5 st. C, więc zdecydowanie za ciepło.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 12:16:14] • [IP: 46.76.92.**]

Z pretensjami tam gdzie płacisz za ciepło czyli do administracji.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 11:08:39] • [IP: 92.42.119.***]

Cześć.W 1968 byłem na 3 miesięcznej praktyce w elektrowni Konin-Pątnów- Adamów.Przechodziliśmy przez wszystkie działy."Trochę"więc się oriętuję.To co widać na zdjęciu, kolor dymu i pewno jego skład to świadectwo kompletnej ignorancji i pewno słabej wiedzy inżynierskiej.Wyobrażam sobie jakie złomowisko jest wewnątrz ciepłowni.Dym powinien być jasno siwy i po około 5 metrach powinien być niewidoczny.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 11:06:42] • [IP: 80.245.190.***]

I gdzie ci obroncy smogu co tak darli ryja na tych mieszkających w domku?

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 10:44:59] • [IP: 83.6.176.**]

A propos syfu z komina. Zamieszczone zdjęcie prowokuje do poruszenia ważniejszego problemu. Chodzi o smog i syf, który wdychamy z powietrzem. Dobrze, że zamieściliscie własnie takie zdjęcie do artykułu. Zamiast pisać o tym, że niektórym jest za zimno, bo PEC za słabo grzeje lepiej zainteresujmy sie czym PEC i my wszyscy palimy w piecach. Okazuje się bowiem, że to nie tylko spaliny, nie śmieci, które niektórzy spalają, ale opał który nam sprzedają i który legalnie kupuje się w składach opałowych jest przyczyną zanieczyszczeń, za które płacimy własnym zdrowiem, a niedługo pewnie zapłacimy realna walutą w miliardach złotych w postaci kar jakie nałoży na nas Unia.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 09:47:00] • [IP: 31.0.33.***]

Wszędzie w Polsce lato po 21- 25 stopni, a u nas nawet jeszcze wiosny nie ma. To przez was konfidenci.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 09:38:41] • [IP: 31.0.65.*]

Co roku ten sam trik. Placimy za ilość przeplywającej wody a nie za ciepło. Ma tym zarabia tylko cieplownia.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 09:37:09] • [IP: 94.254.239.**]

Czas już pomyśleć o zmianie technologii uzyskiwania ciepła w tym mieście zwłaszcza że ma status uzdrowiskowego. W związku z tym powinna powstać elektrociepłownia na gaz, w rachunki za ciepło powinny spaść gdyż jest to ekologiczne, nie ma śniegu z komina, emisja CO2 dużo mniejsza a zarazem opłaty za tą emisję spadną, elastyczne dostawy paliwa i ciągłe, nie trzeba planować kupna węgla, który być może w momencie kupna jest tańszy ale droższy w eksploatacji Można kupić płynny log z gazoportu lub podłączyć się do krajowej sieci co idzie do Niemiec a najważniejsze zwolnią miejsce po Pec u który truje okolicznych mieszkańców a do tego miasto uzyska niezależność energetyczną gdyż może to być spółka miejska produkująca prąd a nie musi być duża pochłaniająca koszty Enea czy inny koncern mający duże koszty własne.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 09:18:51] • [IP: 178.238.249.**]

Kaloryfery o tej porze roku mają być gorące?Chyba kogoś pogieło.U mnie są ciepłe i wystarcza.W pewnym wieku już się stygnie i trzeba założyć sweterek.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 08:07:20] • [IP: 178.238.240.**]

hahaha co za artykuł

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 07:41:17] • [IP: 213.241.65.***]

Ludzie głupoty piszecie każdy blok na indywidualną regulacje zgłaszajcie to do swojej Wspólnoty lub Spółdzielni i oni wam podkręcą ciepło.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 07:04:25] • [IP: 83.23.243.***]

Oszczędzają bo trzeba odszkodowanie zapłacić ksiegowej która w pseudo amoku oraz kolejny doznała wypadku w drodze z pracy do domu na dodatek w wolna sobotę...

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 06:23:27] • [IP: 80.245.182.***]

Oj ciemnota w tym miescie. Czy jest na zewnątrz minus 20 czy plus 30 to ciepło z PECu jest dostarczane tak samo, a ciepłą wodę w lato to niby zkąd macie. To dana wspólnota mieszkaniowa lub spółdzielnia odpowiada za to do kiedy i jak grzeją kaloryfery a nie PEC. U mnie na wspólnocie centralne ogrzewanie działa cały rok jak jest komuś zimo w sierpniu to odkręca grzejnik i ma.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 04:02:01] • [IP: 178.235.177.***]

O kurcze jaki syf z komina. Niech krzykacze z bloków nie myślą, że smogu nią tworzą.

Gość • Niedziela [15.04.2018, 23:57:51] • [IP: 92.42.114.***]

Ha. HA!! Chciała bym zobaczyć ten rachunek jak czytelnik zapłacił do PEC-u.

Gość • Niedziela [15.04.2018, 23:44:56] • [IP: 188.146.39.***]

to trzeba kupić lodówkę żeby przynajmniej żona się ogrzała.

Gość • Niedziela [15.04.2018, 23:19:32] • [IP: 188.146.34.***]

Będzie ciepło ! jak dojdzie do zmiany prezesowej i palmę przewodnią przejmie osoba z poparcia Z.Zawodowych a nie z klucza partyjnego, poparcie ma tylko nasza kandydatka z działu finansowo-księgowego kol.D.D., / P.E.C ROZPOCZNIE walkę ze smogiem, przejmie drewno na opalanie miasta w okresie wiosennym, pochodzące z wycinki prowadzonej na zlecenie U.M. dobre drewno gatunkowe, wysoko kaloryczne zostało rozdane kolesiom Januszka a takie byle co to dla biedoty przeznaczył U.M. To lepiej dać do P.EC-u będzie ciepło i mało dymu.!

Oglądasz 1-25 z 26
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 16 listopada (piątek) o godz.17:00 na „Spotkanie Jubileuszowe Michała Juszczakiewicza”, aktora, reżysera, producenta filmowego, a nade wszystko – Przyjaciela naszej Biblioteki oraz wiernego sympatyka Świnoujścia. Spotkanie, na które złożą się artystyczne upominki od przyjaciół i wielbicieli Michała, poprowadzi red. Mariola Żółtowska. Nie zabraknie również słodkich niespodzianek! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■