POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [15.04.2018, 19:54:57] • Świnoujście

Czytelnika zainteresowały napisy sprzed lat

Czytelnika zainteresowały napisy sprzed lat

fot. Czytelnik

Jeden z Czytelników dostrzegł napisy wyryte w nawierzchni ulicy Ku Morzu. Data świadczy o dość odległym czasie ich powstania.

"Przesyłam fotografię napisów, które znajdują się na ul Ku Morzu, wyryte w betonowej płycie. Może ktoś zna ich historię? Czy są one z czasów II wojny światowej, czy może współczesne? Jeśli wojenne szkoda by było gdyby znikły w wyniku remontu drogi."- napisał Czytelnik. Redakcja portalu też nie zna historii tych napisów, może więc ktoś z mieszkańców wyjaśni zagadkę ich powstania?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 10:18:28] • [IP: 78.133.254.***]

GDZIE był most kolejowy na Warszowie ?

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 09:40:55] • [IP: 176.221.123.***]

ktoś z młodzieży się wygłupił i napisał inwazja na Normandię 1944r ale pomylił kierunki tej drogi nie było był las w 1937 r wybudowano most kolejowy na Warszowie a w maju 1945 r wojsko rosyjskie przeszło do Latarni Morskiej a dzielnicę Osiedle Lesne przekazali Polsce a sami zabrali dostep do kanału portowego a na wydmach ustawili baterie działa tak było do kwietnia 1964 r kiedy Komunistyczna Rosja zabrała swoje wojsko z terenu Latarni Morskiej drogę tą wybudowano bo Port Handlowy zabrał całą Dzielnicę Nadmorską

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 08:40:50] • [IP: 78.133.254.***]

do Gość [15.04.2018, 20:21:55] • [IP: 164.127.153.**] Jesteś brakującym ogniwem w teorii ewolucji Darwina

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 08:14:11] • [IP: 193.69.22.**]

Nie, no spoko...swastyki też zostawmy...

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 06:08:08] • [IP: 93.94.186.***]

Tą drogę wylewano około 1989 roku.

Gość • Niedziela [15.04.2018, 23:54:19] • [IP: 95.129.225.***]

falszywka znaczy fake.

Gość • Niedziela [15.04.2018, 23:01:43] • [IP: 88.156.234.**]

to bylo awaryjne lotnisko

Gość • Niedziela [15.04.2018, 23:00:16] • [IP: 93.94.191.**]

Ślad po niej jest, widać doskonale na zdjęciach lotniczych. Niemniej jednak napis ten a nie jest on w całości sporządził ktoś nie od tak sobie...

fororak 👹 • Niedziela [15.04.2018, 22:59:17] • [IP: 46.77.182.*]

To jest płyta po której stąpał Hitler będąc gościem w baterii Goeben ciężkiej artylerii nadbrzeżnej oraz odwiedził wieżę dowodzenia tzw: Dzwon w Swinemunde-tak że gościu możesz sobie pogratulować historycznego znaleziska...amen

Gość • Niedziela [15.04.2018, 22:39:48] • [IP: 94.254.233.**]

Tak dla potomności, droga jest współczesna budowana w czasach kiedy port zamknął drge do latarni i musiał coś wymyśleć dla dostępu latarników WOP u i innych służb plus wczasowiczów i mieszkańców do morza i latarnik. Zresztą po świeżości i jakości betonu widać że jest w miarę nowa. A do latarni była droga przez wiadukt i równolegle do portu i do osiedla i już po niej nie ma śladu.

Gość • Niedziela [15.04.2018, 22:34:36] • [IP: 62.69.229.**]

To jest chyba import z plaż Normandii. Wszak wiemy, że wojska sojusznicze dopłyneły w komfortowych warunkach do świetnie wyposażonych nabrzeży w Normandii i w bezpieczny sposób zeszły na ląd.

Gość • Niedziela [15.04.2018, 22:06:22] • [IP: 176.221.123.**]

jak to nie bylo tej drogi?? to jaka droga prowadzila do tzw dzwonu, jaka droga prowadzila do baterii nadbrzeznej i jaka droga prowadzila do bateri strand z 1 wojny swiatowej ? Ja uwazam ze te napiusy zrobili w swierzym betonie jency ktorzy ja budowali w 44 sam znalazlem monete finska pod podloga w bunkrze nie pamietam teraz ale lata 30

Gość • Niedziela [15.04.2018, 21:53:01] • [IP: 178.238.247.**]

W bloku Matejki 46 mieszka przewodnicząca Rady Nadzorczej Sp.M.L-W" Słowianin " i pewna ;pani etatowo prowadząca Walne Zgromadzenia Sp-ni. Usta pełne troski o dobro mieszkańców a w okół siebie brud, smród i psie odchody.

Gość • Niedziela [15.04.2018, 21:38:55] • [IP: 93.94.188.***]

"Czytelnik" niech się zajmie czymś pożytecznym!!

Gość • Niedziela [15.04.2018, 20:41:00] • [IP: 88.156.234.***]

a w chinach przewrocil sie worek z ryżem. ..

Gość • Niedziela [15.04.2018, 20:33:55] • [IP: 82.174.234.**]

Oczywiste że To nie.jest plyta z czasow wojny. Mozna zniszczyc bez obawy

Gość • Niedziela [15.04.2018, 20:27:25] • [IP: 93.94.190.***]

To są napisy wykonane w obecnych czasach. W 1944 roku nie było tej drogi w ogóle, betonowej, czy jakiejkolwiek innej !!

Gość • Niedziela [15.04.2018, 20:21:55] • [IP: 164.127.153.**]

Wiem jedno, to na pewno nie Petru lub nie Scheuring-Wielgus, bo to przerasta ich możliwości, ta wiedza historyczna. Petru datował przewrót majowy na rok 35, a Scheuring-Wielgus zasłynęła dopiero co (trwa właśnie poruszenie w sieci) tak oto w Polsacie News: zarzuciła Ryszardowi Czarneckiemu „wciskanie do brzucha dziecka z kąpielą”. To niewiarygodne, by ludzie z dyplomami magisterskimi tak bredzili!

Gość • Niedziela [15.04.2018, 20:20:53] • [IP: 178.238.246.**]

Szkoda ze nie mogę wysłać zdjęcia bałaganu jaki robią mieszkańcy z Matejki 46/C wyrzucają przez okna śmieci, puszki po piwie resztki jedzenia karmią mewy rzucając resztki jedzenia oto KULTURA ludzi którzy nie szanują pracy i dbających o czystosc swego miejsca zamieszkania mieszkańcy napewno wiedza kto jest brudasem sami powinni zadbać o porządek pisze komentarz w niedziele proszę nie oskarżać spółdzielni ze nie sprząta ludzie jak dbacie tak macie!

Gość • Niedziela [15.04.2018, 20:19:00] • [IP: 92.42.114.***]

Czytelnik chyba spał na tej lekcji historii. proszę zerknąć do podręcznika historii, kiedy się rozpoczęła i zakończyła II wojna światowa. Czytelniku nie patrz pod nogi tylko do koła siebie bo świat jest piękny, tylko ludzie do pupy. Wiosna czytelniku WIOSNA.

Oglądasz 1-20 z 20
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 16 listopada (piątek) o godz.17:00 na „Spotkanie Jubileuszowe Michała Juszczakiewicza”, aktora, reżysera, producenta filmowego, a nade wszystko – Przyjaciela naszej Biblioteki oraz wiernego sympatyka Świnoujścia. Spotkanie, na które złożą się artystyczne upominki od przyjaciół i wielbicieli Michała, poprowadzi red. Mariola Żółtowska. Nie zabraknie również słodkich niespodzianek! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■