POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [13.03.2018, 22:05:57] • Świnoujście

Czytelnik: Kiedy zabierzecie z ronda zmarzniętą kapustę? Wygląda ohydnie!

Czytelnik: Kiedy zabierzecie z ronda zmarzniętą kapustę? Wygląda ohydnie!

fot. Sławomir Ryfczyński

Sezon jesienno - zimowy na ulicach naszego miasta przyniósł oryginalne ozdoby. Czyjaś artystyczna wizja postawiła na dekoracje o charakterze spożywczym, przebojem były włoskie jabłuszka pokutujące na wysepkach przy ulicy Grunwaldzkiej i 11 Listopada. W końcu uległy pogodzie albo skusiły do spożycia, bo już ich nie ma. Drugim, charakterystycznym elementem estetyzacji ulic jest ozdobna kapusta, której nadmiar widoczny jest w centrum.

Niestety, w przeciwieństwie do jabłek, na nią raczej żaden konsument nie zwraca uwagi. Dlatego urocze na początku jesieni rośliny, osmagane spalinami, zwarzone mrozem i spłukane deszczem, teraz dogorywają np. na rondzie Róży Wiatrów. Wbrew pozorom, wcale nie są przez to mniej zauważalne, przyciągają wzrok i wywołują wrażenie zaniedbania.

Czytelnik: Kiedy zabierzecie z ronda zmarzniętą kapustę? Wygląda ohydnie!

fot. Sławomir Ryfczyński

"Zabierzcie w końcu tę zmarznięta ozdobną kapustę z Ronda Róży Wiatrów!"- krótko, ale zdecydowanie napisał do redakcji Czytelnik. Może czas już najwyższy na zmianę dekoracji?

Czytelnik: Kiedy zabierzecie z ronda zmarzniętą kapustę? Wygląda ohydnie!

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 56, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 56

Gość • Czwartek [15.03.2018, 15:47:59] • [IP: 95.129.224.**]

Do [IP: 109.243.226.*] - a, to ty jesteś ten GOŚĆ wiecznie niezadowolony, któremu wszystko przeszkadza. Jesteś chyba niedopieszczony - zgred, choć młody, ale nieprzystosowany do życia! Życie i zdobyte doświadczenie uczy właściwego spojrzenia na ludzi i ich otoczenie. Człeku, żyj i daj żyć innym! Nie marudź, bo zostaniesz w końcu sam, albo trafisz do wariatkowa! Poznaj trochę świata, nie tylko tego" za miedzą", to po kilkunastu lub kilkudziesięciu latach nauczysz się tolerancji. Poznaj inne kultury i obyczaje, a nie kiś się w swoim ograniczonym światku, bo zaczniesz nienawidzić i siebie. Czas szybko płynie...

Gość • Czwartek [15.03.2018, 06:58:57] • [IP: 94.254.232.**]

Nie dekorować skwerów bo znam takich dwoje, chytrą babę i dziada co już czekają aby coś podprowadzić na swoją POSESJĘ

Gość • Środa [14.03.2018, 22:44:10] • [IP: 185.210.39.**]

Może umówmy się, że analfabeci tak, jak ten z godz.20:53:44 zanim zaczną stukać w klawiaturę wezmą do rąk słownik ortograficzny.Poziom umysłowy gościa, który "WYŻUCA"śmieci i wymyśla" SĘSACJE"dyskwalifikuje go jako uczestnika dyskusji.Tak więc, nie mądruj się kolego, bo główka puściuteńka!A kapusty mi też nie pasują, a GŁĄBY jeszcze bardziej...

Gość • Środa [14.03.2018, 22:00:22] • [IP: 164.127.204.***]

W miejscu publicznym na oczach mieszkańców tę całą kapustę za wszystkie kłamstwa powinien spożyć (zeżreć) nasz miejski Niedorzecznik.

Gość • Środa [14.03.2018, 20:53:44] • [IP: 31.0.125.**]

Kapusty ci niepasują zimą gdzie ziemia jest zmrożona i ciężko je wykopać ale śmieci domowe zamiast wyżucane do śmietnika to do parku w krzaki przy ul Krzywoustwgo nie co niewidzialne weź zakasaj rękawy do roboty a nie wymyślasz sęsacje

Gość • Środa [14.03.2018, 19:22:08] • [IP: 80.245.186.***]

Ul Matejki niedaleko Magistratu niszczenie kawałek chodnika i pasek zieleni brak zainteresowania policji i radnych wieś

Gość • Środa [14.03.2018, 17:20:28] • [IP: 178.238.253.***]

Zajebisty ten nowy bloczek przy samej rondzie (zdaje się że K Róży Wiatrów) :) Ponoć mieszkania w przystępnej cenie a chciałoby się tam zamieszkac

jodła • Środa [14.03.2018, 16:29:33] • [IP: 176.221.123.**]

wszystko ma swój czas :)

Gość • Środa [14.03.2018, 15:15:00] • [IP: 157.25.45.***]

Wczoraj byłem u sąsiadów z Niemiec. Tam zieleń jest już dopracowana i dodatkowo widzialem jak sadzili jakieś bulwy.

Gość • Środa [14.03.2018, 14:49:42] • [IP: 188.146.39.***]

Czytelniku zamknij oczy i wal do domu.

Gość • Środa [14.03.2018, 13:16:07] • [IP: 23.226.237.*]

Pani Basi i Panu Januszowi nawet jak coś pokazać palcem, to patrzą na palec.

Gość • Środa [14.03.2018, 13:04:10] • [IP: 31.0.36.***]

Kapusta ozdobna jest bardzo ładna w sezonie i lubię jak się nią ozdabia przestrzeń publiczną. Teraz czekamy na cieplejsze dni i noce i nowe ukwiecenie wiosenne np. bratki czy primule, żonkile, hiacynty, szafirki, krokusy, tulipany. Jeszcze trochę czasu należy poczekać. A będzie pięknie.

Gość • Środa [14.03.2018, 12:46:35] • [IP: 80.245.190.***]

Odpowiadając czytelnikowi: Jak będę chciał i humor miał.

Gość • Środa [14.03.2018, 11:42:43] • [IP: 80.50.129.***]

kapucha

Patola_z_Opola • Środa [14.03.2018, 11:36:28] • [IP: 94.254.145.**]

Jakby mnie ktoś przewiózł takim autem chociaż z plaży na prom, to bym wnukom opowiadał. To musi być jakiś uczciwy obywatel, bo mafię w takim aucie na pewno policja by zauważyła.

Gość • Środa [14.03.2018, 11:13:12] • [IP: 77.88.191.**]

Nie przesadzajcie, jak na tę porę roku i że jakiś czas tu kapusta tkwi to wygląda tak jak powinna. Starsi ludzie, panowie i panie w starszym wieku też są przywiędniejsi i co ? Trzeba ich wyrzucić ? przyjdzie wiosna zrobi się.

Gość • Środa [14.03.2018, 11:06:41] • [IP: 109.243.226.*]

10:49:58- skoro to była tylko sprawa 2-centymetrowego śniegu, to dlaczego Karelus kłamał w tej sprawie, pospiesznie przysyłając zdjęcia wyczyszczonej ścieżki, twierdząc, że czytelnik wprowadził redakcję w błąd, choc ów czytelnik robił te zdjęcia w środku dnia a ludzie na forum pisali, że faktycznie nie tylko tego dnia jechali przez breję? A co do lekceważenia sprawy kapusty - masz najwidoczniej standardy estetyczne z ery wielkiej płyty, z PRL. Wiesz... minęło już niemal 30 lat od tamtych słomianych czasów... Pora się przestawić na wyższy poziom...

Gość • Środa [14.03.2018, 10:56:48] • [IP: 109.243.226.*]

10:23:00 Współczuję ci, że oskarżeń o oszustwo wobec osoby publicznej nie bierzesz poważnie. Jeśli ktoś żartując, odsyła do pewnego wydarzenia mającego byc prawdziwym, mającego kompromitowac osobe publiczną (a taki jest mit o o.Rydzyku w sposób nieuczciwy nabywającego samochód), to odsyła nas jednak do sprawy poważnej. Mamy do czynienia z owczym pędem ludzi poszczutych przez komercyjne, głupie media, bo często widze głupkowate wpisy z aluzją do o.Rydzyka i tego bezdomnego, który bezdomnym nie był po wygraniu w totolotka, więc mógł w akcie darowizny ofiarować cos cennego.

Gość • Środa [14.03.2018, 10:49:58] • [IP: 95.129.224.**]

Drogi czytelniku:" taki mamy klimat!" Zaczekaj do końca mrozów, a będziesz cieszyć oko zajączkami, jajeczkami, baziami, bratkami i innymi kwiatkami... o ile w kwietniu nie będziemy lepić pisanek ze śniegu, boć" kwiecień-plecień wciąż przeplata trochę zimy, trochę lata" Cierpliwości, a mrożona kapusta jakoś mi nie przeszkadza... A nie był to ten sam czytelnik, któremu ostatnio przeszkadzał dwu centymetrowy śnieg na ścieżce rowerowej do Ahlbeck, albo sprzęt budowlany na terenie rozbiórki domu? Niektórym wszystko przeszkadza. Widocznie nie mają własnych prawdziwych problemów. Szczęśliwi ludzie! A może wręcz odwrotnie? Może są chorzy i nie powinni opuszczać szpitala?

Gość • Środa [14.03.2018, 10:23:00] • [IP: 95.129.224.**]

09:46:32, człowieku troszkę dystansu i luzu, wspolczuje jak cale zycie bierzesz tak na poważnie. Proponuje sprostowanie wyslac do setek osob sprzedających swoje samochody w" internetach" z opisem sytuacji. Przeciez oni tez na pewno tak na poważnie z tymi bezdomnymi :)

Gość • Środa [14.03.2018, 10:22:20] • [IP: 176.221.123.**]

zakaz sadzenia na rondach - rozpraszają uwagę nie mówiąc już o kosztach

Gość • Środa [14.03.2018, 10:04:00] • [IP: 158.26.131.**]

O0000...moj Rover sie zalapal!

Gość • Środa [14.03.2018, 10:01:03] • [IP: 158.26.131.**]

Odczepcie sie od mojego Rovera!

Gość • Środa [14.03.2018, 09:46:32] • [IP: 109.243.226.*]

8:44- pomyliłeś artykuły, tu o kapuście, a ty o samochodzie? Ale skoro znana mania - efekt manipulacji tu sie ponownie objawiła, więc nie strace okazji do wskazania informacji o rzekomym bezdomnym: trzeba wpisac w Google" O. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?" - Tu uzupełnienie połowy prawdy o tym wydarzeniu - o owym bezdomnym pisała G.Wyborcza juz w 2012 - przestał byc bezdomnym, wygrał w totolotka (głośna sprawa) i ofiarował fundacji o.Rydzyka samochody - tylko że TVN lubi podac pół prawdy ("bezdomny daje auta"), by miec całe kłamstwo i nim uderzyć.

Gość • Środa [14.03.2018, 09:43:11] • [IP: 178.238.253.**]

A mnie się podoba, jest taka inna tak ART-FANTAZJA!

Oglądasz 1-25 z 56
■ W piątek 22 czerwca przeprowadzona zostanie kolejna edycja Biegu Świętojańskiego. Zapisy od 19.00, start o 20.00 na Górze Słowiańskiej. Trasa wiedzie do Jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia tego jeziora i powrót na G. Słowiańską (12km). Klub Biegacza Jogging zaprasza do wspólnego przywitania lata na sportowo. Do zdobycia liczne trofea (puchary, medale i nagrody rzeczowe) ufundowane przez Agnieszkę Stój ■
■ Uwaga na silne wiatry W związku z zapowiadanym, w najbliższych dniach, silnym wiatrem administratorzy miejskich parków i cmentarzy komunalnych apelują do mieszkańców i gości, aby w tym czasie nie wchodzić do parków, na teren cmentarzy i innych zadrzewionych terenów, gdzie wichura może łamać gałęzie, a nawet przewracać drzewa ■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■