POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [14.02.2018, 15:43:09] • Świnoujście

Darmowe baseny dla niepełnosprawnych. Są karty na zniżki w Aquaparku

Darmowe baseny dla niepełnosprawnych. Są karty na zniżki w Aquaparku

fot. Organizator

Dotarło kolejnych 2,5 tysiąca kart uprawniających do zniżek w Aquaparku. Będą wydawane od 26 lutego 2018. Jest jednak jedna zmiana. Tak jak dotąd kartę mogą otrzymać mieszkańcy Świnoujścia. Ale będą wydawane osobom, które przyjdą na basen a nie jak dotąd, każdemu, kto się po nią zgłosi.

W chwili przyjścia należy złożyć w recepcji wypełniony formularz (dostępny na oficjalnej stronie miasta pod adresem http://www.swinoujscie.pl/pl/contents/content/126/12386 oraz na stronie internetowej Aquaparku http://balticpark-aquapark.pl/ ). Po wyjściu z basenu można będzie pobrać ważna rok kartę i zapłacić za korzystanie z basenów już ze zniżką.

- Wiele osób pobrało kartę, ale nie korzysta z Aquaparku – wyjaśnia zmianę prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz. - Tym samym blokują możliwość skorzystania ze zniżek na kartę innym mieszkańcom, którzy naprawdę chcą chodzić na baseny. Mam nadzieję, że takie zasady wydawania kart - wprowadzone zresztą z inicjatywy wielu mieszkańców, którzy zabiegali o to w urzędzie - rozwiążą ten problem i spotkają się z akceptacją świnoujścian.

Ale to nie wszystko. Dzięki przychylności władz firmy Zdrojowa Invest (właściciela Aguaparku) niepełnosprawni mieszkańcy Świnoujścia raz w tygodniu będą mogli przez 2 godziny bezpłatnie korzystać z basenów.

BIK UM Świnoujście

Fot. http://balticpark-aquapark.pl/


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Czwartek [15.02.2018, 21:47:12] • [IP: 62.69.253.***]

Prawda jest taka że Zdrojowa idąc na układy z miastem strzeliła sobie w kolano jeżeli chodzi o wizerunek, trzeba było pomyśleć że idą wybory i miasto nieżle Zdrojową wyroluje...i wykorzysta.

Zdrojowa Invest • Czwartek [15.02.2018, 13:47:58] • [IP: 87.204.243.***]

Odnosząc się do kwestii molo zawsze komunikowaliśmy, że wsparcie publiczne jest warunkiem realizacji, bo to infrastruktura jak tunel, a nie komercyjna dochodowa inwestycja, a my jesteśmy prywatnym podmiotem nastawionym na zarabianie, więc racjonalnie trudno od nas tego oczekiwać. Przy okazji, jak budowaliśmy apartamenty Baltic Park Molo w komentarzach pisano, że nie wybudujemy. Jak zaczęliśmy realizować hotel, to komentowano, że aquapark nie wybudujemy. Tymczasem wszystko to stoi: i apartamenty i hotel, i aquapark, i promenada prowadząca na plażę. Molo z założenia ma ukoronować cały kompleks Baltic Park Molo, a jeszcze kompleksu nie ukończyliśmy.

Zdrojowa Invest • Czwartek [15.02.2018, 13:39:24] • [IP: 87.204.243.***]

Większość Mieszkańców docenia Karty zniżkowe do aquaparku i korzysta z obiektu wraz z najbliższymi. Przykro nam jednak, że niektórzy nie czytają ze zrozumieniem, a do tego wszystkiego oczekują za darmo. Kompleks wybudowaliśmy komercyjnie (grunt nabyliśmy o poprzedniego inwestora, który wycofał się z projektu), a Karty Mieszkańca udostępniliśmy po kosztach, to nasz ukłon w stronę miasta i mieszkańców. Zasady wydawania i korzystania ustalone zostały wspólnie z miastem.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 11:59:54] • [IP: 93.94.185.***]

Byłam dzisiaj na basenie, pani powiedziała mi, że nic nie wie o tym że niepełnosprawni mogą wejść za darmo.Mam 1 grupę niepełnosprawności.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 11:23:39] • [IP: 95.129.228.**]

A jak będzie z opłatami za basen dla opiekunów osób niepełnosprawnych??

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:55:03] • [IP: 77.112.124.**]

Dla inwalidów potrzebna jest inna forma opieki ratowników, czy tacy są?

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:44:24] • [IP: 31.0.64.*]

No w końcu ktoś poszedł po rozum do głowy! Tak powinno być od początku :) Chodzę do Aqua parku odkąd był tylko dostępny dla mieszkańców i nie mogę korzystać ze zniżek bo nie mam karty gdzyz wydawane były ludziom którzy schowali je do szuflady i maja je żeby mieć a nie korzystać. Karty były wydawane w takich godzinach ze większość ludzi jest wtedy w pracy i ja też a po próbie zwolnienia się na chwilkę z pracy zastala mnie tak ogromna kolejka ze nie było szans aby ja uzyskać. Teraz pójdę z dziećmi na basen jak co 2 tyg.i może w końcu uzyskam to co inni chomikuj w szufladach !!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:16:33] • [IP: 5.184.227.***]

Miasto miało rozliczać się z hotelem co miesiąc a ludziom wydać odpowiednie zaswiadczenie imię nazwisko i zdjecie kazdemu do okazania przy zakupie biletu i wtedy zniszka wyszło by ile naprawdę osob korzysta a nie jeden dostał poto aby kolejną dyskietke nosić w portfelu trochę ta opcja przez miasto nie przemyślana a pieniądze za karty ktoś zgarnął i tak jak wczesniej ktoś napisał znów z naszych podatków i pytanie też kiedy to słynne molo będzie bo hotel działać będzie drugi sezon a prac jakoś na plaży nie widać może miasto następnym razem sprzedając teren postawi warunek najpierw molo potem hotel no ale opcja też taka że molo zagraża budowie portu kontenerowego a to przecież rozwój kraju jest ważny a nie miasta wypoczynkowo uzdrowiskowego choć patrząc na gazoport i to co dzieje się w porcie przeładunkowym nie mówiąc o hotelach to uzdrowiskiem byliśmy ale kiedyś nie teraz jak wyjeżdżało się to pachniało morzem i lasami a teraz to szkoda czasu na opisl

Gość • Czwartek [15.02.2018, 08:22:09] • [IP: 217.231.7.***]

To wszystko jest czysta subwencja firmy Zdrojowa Inwest przez nasze miasto.

Gość • Środa [14.02.2018, 23:07:02] • [IP: 178.238.251.**]

Komu służy taki stronniczy artykuł nikt nikogo łaski nie robi z tym basen w końcu to z naszych podatków miasto zapłaciło za te karty i teraz zmusza się nas do cotygodniowego chodzenia na basen bo darmowe karty, figie za te karty zapłacił podatnik i nikt nikomu nie powiem nic wspominać moje pieniądze i moje prawo, a przypominam że Zdrojowa Bałtyc obiecała molo i jak to się ma do reszty

Gość • Środa [14.02.2018, 22:35:22] • [IP: 178.238.247.***]

Czemu tak zimo tam jest ?? woda zimna, jacuzzi zimne, chcelsy chodzic ale mega zimno bylismy raz i nie pójdziemy za zimno !!

Gość • Środa [14.02.2018, 21:01:15] • [IP: 77.88.191.**]

Karty rabatowej należy wydawać tylko klientom w krawatach. A tak na poważnie, to czego oni oczekiwali? Że ludzie będą co weekend chodzić na ten basen? Ja poczekam aż będzie ciepło. W zimę sami niech sobie chodzą.

Gość • Środa [14.02.2018, 20:02:41] • [IP: 46.134.182.**]

Czy na basenach Aquaparku są osoby przeszkolone do pomocy dla osób niepełnosprawnych, bo są różne stopnie niepełnosprawności, taka pomoc nie polega tylko na zwróceniu osobie [niepełnosprawnej]protezy piersiowej którą pani pływaczka zgubiła w wodzie bo miała nie odpowiedni strój bikini, a tak chciała szpanować biustem.

Gość • Środa [14.02.2018, 19:46:47] • [IP: 92.42.114.***]

Korzystający z pływalni miejskiej to ludzie trzeciej kategorii i tym zniżka nie przysługuje. Nie ma to jak naganiać ludzi prywaciarzowi. Tak trzymać urzędasy.

Gość • Środa [14.02.2018, 19:06:01] • [IP: 92.42.118.**]

Trzeba było tak od razu zrobić bo teraz to nie do końca jest ok Dla inwalidów bezpłatne wejście brawo!! Bardzo dobry pomysł.

Gość • Środa [14.02.2018, 18:48:34] • [IP: 176.221.123.***]

Do 80.245.183.*** Wypowiedziala sie klasa wyzsza :) Tatus z Mamusia ulatwili zyciowy start czy moze zawod" syn"," corka" ? Szanuj ludzi bo zycie zmienne jest. Pozdrawiam Pani/e mgr.

Gość • Środa [14.02.2018, 18:36:37] • [IP: 176.221.123.***]

Ooo. Znalazł się ''ą'', ''ę'' ekstraklasy. G..no wiesz o obrotach firmy. Nawet nie wiesz kto Twoją konkubinę obraca.

Gość • Środa [14.02.2018, 18:35:18] • [IP: 80.245.189.***]

Jak Radisson wróci na ziemię z cennikiem... to i zniżki niepotrzebne będą a ludzie będą przychodzić ! a tak mimo zniżek -pusto :-)))

Gość • Środa [14.02.2018, 18:27:12] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Środa [14.02.2018, 17:17:31] • [IP: 80.245.183.***] Skad ty jestes buraku wiejski?

Gość • Środa [14.02.2018, 18:23:24] • [IP: 178.238.251.***]

Rychło w czas. A kiedy oddacie pieniądze tym co kupili karty?

Gość • Środa [14.02.2018, 18:18:09] • [IP: 92.42.116.***]

17:17:31 -Radisson dokładnie to robi, broni się przed mieszkańcami wysokimi cenami za wstęp. Póki co świeci pustkami.

Gość • Środa [14.02.2018, 17:56:22] • [IP: 95.40.107.**]

Zimno, część dysz, jedna zjeżdżalnia i czytnik czasu nie działały.

Gość • Środa [14.02.2018, 17:17:31] • [IP: 80.245.183.***]

Jak się zwali plebs z wykształceniem podstawowym, rodziny budowlańców, proletariat i klasa robotnicza to odstraszą swoim wyglądem i prymitywnym wyrazem twarzy wszystkich gości komercyjnych. Wpuszczenie tego elementu tam gwarantuje wyraźne obniżenie obrotów tej firmy. Radisson Blue, ratuj się przed prostackim elementem!

Gość • Środa [14.02.2018, 16:51:28] • [IP: 79.186.115.***]

a tak na poważnie - ile miasto wyda na ten Aquapark? I jakie inwestycje dla mieszkańców można by było za tą kasę zrobić?

Gość • Środa [14.02.2018, 16:48:47] • [IP: 176.221.122.***]

Czy rozwiąże problem, nie wiem ale na pewno ograniczy.Trzeba próbować.

Oglądasz 1-25 z 25
■ Po trzygodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła uchwałę zmieniające obowiązujące od 2008 granice strefy uzdrowiskowej C. Decyzja otwiera drogę wykonawcy do podjęcia prac budowlanych przy ulicy Bydgoskiej gdzie powstać ma nowy Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczy ■ Joanna Agatowska: "Jesteśmy stawiani pod ścianą; ZPO jest bardzo potrzebny, trzeba to zrealizować ale boję sie podnieść rękę bo zbyt dużo niejasności jest w przebiegu działek, rozwiązań dotyczących parkingów. Liczę, że jednak wywiąże się tu dyskusja ■ Zapraszamy na konferencję prasową VIII Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA 2019, które odbędą się między 4 a 9 marca 2019 roku pod hasłem KULTURA I MEDIA. Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie szczegółowy program festiwalu, odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27. Zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów ■ W Urzędzie Miasta odbyły się zwołane przez prezydenta konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic jednostki pomocniczej miasta, jaką jest Dzielnica Uzdrowiskowa. Radni usłyszeli o pomysłach, które mogą budzić niepokój. Urzędnicy wykazywali się dużą powściągliwością przy udzielaniu odpowiedzi ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■