POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [14.02.2018, 15:43:09] • Świnoujście

Darmowe baseny dla niepełnosprawnych. Są karty na zniżki w Aquaparku

Darmowe baseny dla niepełnosprawnych. Są karty na zniżki w Aquaparku

fot. Organizator

Dotarło kolejnych 2,5 tysiąca kart uprawniających do zniżek w Aquaparku. Będą wydawane od 26 lutego 2018. Jest jednak jedna zmiana. Tak jak dotąd kartę mogą otrzymać mieszkańcy Świnoujścia. Ale będą wydawane osobom, które przyjdą na basen a nie jak dotąd, każdemu, kto się po nią zgłosi.

W chwili przyjścia należy złożyć w recepcji wypełniony formularz (dostępny na oficjalnej stronie miasta pod adresem http://www.swinoujscie.pl/pl/contents/content/126/12386 oraz na stronie internetowej Aquaparku http://balticpark-aquapark.pl/ ). Po wyjściu z basenu można będzie pobrać ważna rok kartę i zapłacić za korzystanie z basenów już ze zniżką.

- Wiele osób pobrało kartę, ale nie korzysta z Aquaparku – wyjaśnia zmianę prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz. - Tym samym blokują możliwość skorzystania ze zniżek na kartę innym mieszkańcom, którzy naprawdę chcą chodzić na baseny. Mam nadzieję, że takie zasady wydawania kart - wprowadzone zresztą z inicjatywy wielu mieszkańców, którzy zabiegali o to w urzędzie - rozwiążą ten problem i spotkają się z akceptacją świnoujścian.

Ale to nie wszystko. Dzięki przychylności władz firmy Zdrojowa Invest (właściciela Aguaparku) niepełnosprawni mieszkańcy Świnoujścia raz w tygodniu będą mogli przez 2 godziny bezpłatnie korzystać z basenów.

BIK UM Świnoujście

Fot. http://balticpark-aquapark.pl/


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Czwartek [15.02.2018, 21:47:12] • [IP: 62.69.253.***]

Prawda jest taka że Zdrojowa idąc na układy z miastem strzeliła sobie w kolano jeżeli chodzi o wizerunek, trzeba było pomyśleć że idą wybory i miasto nieżle Zdrojową wyroluje...i wykorzysta.

Zdrojowa Invest • Czwartek [15.02.2018, 13:47:58] • [IP: 87.204.243.***]

Odnosząc się do kwestii molo zawsze komunikowaliśmy, że wsparcie publiczne jest warunkiem realizacji, bo to infrastruktura jak tunel, a nie komercyjna dochodowa inwestycja, a my jesteśmy prywatnym podmiotem nastawionym na zarabianie, więc racjonalnie trudno od nas tego oczekiwać. Przy okazji, jak budowaliśmy apartamenty Baltic Park Molo w komentarzach pisano, że nie wybudujemy. Jak zaczęliśmy realizować hotel, to komentowano, że aquapark nie wybudujemy. Tymczasem wszystko to stoi: i apartamenty i hotel, i aquapark, i promenada prowadząca na plażę. Molo z założenia ma ukoronować cały kompleks Baltic Park Molo, a jeszcze kompleksu nie ukończyliśmy.

Zdrojowa Invest • Czwartek [15.02.2018, 13:39:24] • [IP: 87.204.243.***]

Większość Mieszkańców docenia Karty zniżkowe do aquaparku i korzysta z obiektu wraz z najbliższymi. Przykro nam jednak, że niektórzy nie czytają ze zrozumieniem, a do tego wszystkiego oczekują za darmo. Kompleks wybudowaliśmy komercyjnie (grunt nabyliśmy o poprzedniego inwestora, który wycofał się z projektu), a Karty Mieszkańca udostępniliśmy po kosztach, to nasz ukłon w stronę miasta i mieszkańców. Zasady wydawania i korzystania ustalone zostały wspólnie z miastem.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 11:59:54] • [IP: 93.94.185.***]

Byłam dzisiaj na basenie, pani powiedziała mi, że nic nie wie o tym że niepełnosprawni mogą wejść za darmo.Mam 1 grupę niepełnosprawności.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 11:23:39] • [IP: 95.129.228.**]

A jak będzie z opłatami za basen dla opiekunów osób niepełnosprawnych??

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:55:03] • [IP: 77.112.124.**]

Dla inwalidów potrzebna jest inna forma opieki ratowników, czy tacy są?

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:44:24] • [IP: 31.0.64.*]

No w końcu ktoś poszedł po rozum do głowy! Tak powinno być od początku :) Chodzę do Aqua parku odkąd był tylko dostępny dla mieszkańców i nie mogę korzystać ze zniżek bo nie mam karty gdzyz wydawane były ludziom którzy schowali je do szuflady i maja je żeby mieć a nie korzystać. Karty były wydawane w takich godzinach ze większość ludzi jest wtedy w pracy i ja też a po próbie zwolnienia się na chwilkę z pracy zastala mnie tak ogromna kolejka ze nie było szans aby ja uzyskać. Teraz pójdę z dziećmi na basen jak co 2 tyg.i może w końcu uzyskam to co inni chomikuj w szufladach !!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:16:33] • [IP: 5.184.227.***]

Miasto miało rozliczać się z hotelem co miesiąc a ludziom wydać odpowiednie zaswiadczenie imię nazwisko i zdjecie kazdemu do okazania przy zakupie biletu i wtedy zniszka wyszło by ile naprawdę osob korzysta a nie jeden dostał poto aby kolejną dyskietke nosić w portfelu trochę ta opcja przez miasto nie przemyślana a pieniądze za karty ktoś zgarnął i tak jak wczesniej ktoś napisał znów z naszych podatków i pytanie też kiedy to słynne molo będzie bo hotel działać będzie drugi sezon a prac jakoś na plaży nie widać może miasto następnym razem sprzedając teren postawi warunek najpierw molo potem hotel no ale opcja też taka że molo zagraża budowie portu kontenerowego a to przecież rozwój kraju jest ważny a nie miasta wypoczynkowo uzdrowiskowego choć patrząc na gazoport i to co dzieje się w porcie przeładunkowym nie mówiąc o hotelach to uzdrowiskiem byliśmy ale kiedyś nie teraz jak wyjeżdżało się to pachniało morzem i lasami a teraz to szkoda czasu na opisl

Gość • Czwartek [15.02.2018, 08:22:09] • [IP: 217.231.7.***]

To wszystko jest czysta subwencja firmy Zdrojowa Inwest przez nasze miasto.

Gość • Środa [14.02.2018, 23:07:02] • [IP: 178.238.251.**]

Komu służy taki stronniczy artykuł nikt nikogo łaski nie robi z tym basen w końcu to z naszych podatków miasto zapłaciło za te karty i teraz zmusza się nas do cotygodniowego chodzenia na basen bo darmowe karty, figie za te karty zapłacił podatnik i nikt nikomu nie powiem nic wspominać moje pieniądze i moje prawo, a przypominam że Zdrojowa Bałtyc obiecała molo i jak to się ma do reszty

Gość • Środa [14.02.2018, 22:35:22] • [IP: 178.238.247.***]

Czemu tak zimo tam jest ?? woda zimna, jacuzzi zimne, chcelsy chodzic ale mega zimno bylismy raz i nie pójdziemy za zimno !!

Gość • Środa [14.02.2018, 21:01:15] • [IP: 77.88.191.**]

Karty rabatowej należy wydawać tylko klientom w krawatach. A tak na poważnie, to czego oni oczekiwali? Że ludzie będą co weekend chodzić na ten basen? Ja poczekam aż będzie ciepło. W zimę sami niech sobie chodzą.

Gość • Środa [14.02.2018, 20:02:41] • [IP: 46.134.182.**]

Czy na basenach Aquaparku są osoby przeszkolone do pomocy dla osób niepełnosprawnych, bo są różne stopnie niepełnosprawności, taka pomoc nie polega tylko na zwróceniu osobie [niepełnosprawnej]protezy piersiowej którą pani pływaczka zgubiła w wodzie bo miała nie odpowiedni strój bikini, a tak chciała szpanować biustem.

Gość • Środa [14.02.2018, 19:46:47] • [IP: 92.42.114.***]

Korzystający z pływalni miejskiej to ludzie trzeciej kategorii i tym zniżka nie przysługuje. Nie ma to jak naganiać ludzi prywaciarzowi. Tak trzymać urzędasy.

Gość • Środa [14.02.2018, 19:06:01] • [IP: 92.42.118.**]

Trzeba było tak od razu zrobić bo teraz to nie do końca jest ok Dla inwalidów bezpłatne wejście brawo!! Bardzo dobry pomysł.

Gość • Środa [14.02.2018, 18:48:34] • [IP: 176.221.123.***]

Do 80.245.183.*** Wypowiedziala sie klasa wyzsza :) Tatus z Mamusia ulatwili zyciowy start czy moze zawod" syn"," corka" ? Szanuj ludzi bo zycie zmienne jest. Pozdrawiam Pani/e mgr.

Gość • Środa [14.02.2018, 18:36:37] • [IP: 176.221.123.***]

Ooo. Znalazł się ''ą'', ''ę'' ekstraklasy. G..no wiesz o obrotach firmy. Nawet nie wiesz kto Twoją konkubinę obraca.

Gość • Środa [14.02.2018, 18:35:18] • [IP: 80.245.189.***]

Jak Radisson wróci na ziemię z cennikiem... to i zniżki niepotrzebne będą a ludzie będą przychodzić ! a tak mimo zniżek -pusto :-)))

Gość • Środa [14.02.2018, 18:27:12] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Środa [14.02.2018, 17:17:31] • [IP: 80.245.183.***] Skad ty jestes buraku wiejski?

Gość • Środa [14.02.2018, 18:23:24] • [IP: 178.238.251.***]

Rychło w czas. A kiedy oddacie pieniądze tym co kupili karty?

Gość • Środa [14.02.2018, 18:18:09] • [IP: 92.42.116.***]

17:17:31 -Radisson dokładnie to robi, broni się przed mieszkańcami wysokimi cenami za wstęp. Póki co świeci pustkami.

Gość • Środa [14.02.2018, 17:56:22] • [IP: 95.40.107.**]

Zimno, część dysz, jedna zjeżdżalnia i czytnik czasu nie działały.

Gość • Środa [14.02.2018, 17:17:31] • [IP: 80.245.183.***]

Jak się zwali plebs z wykształceniem podstawowym, rodziny budowlańców, proletariat i klasa robotnicza to odstraszą swoim wyglądem i prymitywnym wyrazem twarzy wszystkich gości komercyjnych. Wpuszczenie tego elementu tam gwarantuje wyraźne obniżenie obrotów tej firmy. Radisson Blue, ratuj się przed prostackim elementem!

Gość • Środa [14.02.2018, 16:51:28] • [IP: 79.186.115.***]

a tak na poważnie - ile miasto wyda na ten Aquapark? I jakie inwestycje dla mieszkańców można by było za tą kasę zrobić?

Gość • Środa [14.02.2018, 16:48:47] • [IP: 176.221.122.***]

Czy rozwiąże problem, nie wiem ale na pewno ograniczy.Trzeba próbować.

Oglądasz 1-25 z 25
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 16 listopada (piątek) o godz.17:00 na „Spotkanie Jubileuszowe Michała Juszczakiewicza”, aktora, reżysera, producenta filmowego, a nade wszystko – Przyjaciela naszej Biblioteki oraz wiernego sympatyka Świnoujścia. Spotkanie, na które złożą się artystyczne upominki od przyjaciół i wielbicieli Michała, poprowadzi red. Mariola Żółtowska. Nie zabraknie również słodkich niespodzianek! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■