POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [14.02.2018, 15:43:09] • Świnoujście

Darmowe baseny dla niepełnosprawnych. Są karty na zniżki w Aquaparku

Darmowe baseny dla niepełnosprawnych. Są karty na zniżki w Aquaparku

fot. Organizator

Dotarło kolejnych 2,5 tysiąca kart uprawniających do zniżek w Aquaparku. Będą wydawane od 26 lutego 2018. Jest jednak jedna zmiana. Tak jak dotąd kartę mogą otrzymać mieszkańcy Świnoujścia. Ale będą wydawane osobom, które przyjdą na basen a nie jak dotąd, każdemu, kto się po nią zgłosi.

W chwili przyjścia należy złożyć w recepcji wypełniony formularz (dostępny na oficjalnej stronie miasta pod adresem http://www.swinoujscie.pl/pl/contents/content/126/12386 oraz na stronie internetowej Aquaparku http://balticpark-aquapark.pl/ ). Po wyjściu z basenu można będzie pobrać ważna rok kartę i zapłacić za korzystanie z basenów już ze zniżką.

- Wiele osób pobrało kartę, ale nie korzysta z Aquaparku – wyjaśnia zmianę prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz. - Tym samym blokują możliwość skorzystania ze zniżek na kartę innym mieszkańcom, którzy naprawdę chcą chodzić na baseny. Mam nadzieję, że takie zasady wydawania kart - wprowadzone zresztą z inicjatywy wielu mieszkańców, którzy zabiegali o to w urzędzie - rozwiążą ten problem i spotkają się z akceptacją świnoujścian.

Ale to nie wszystko. Dzięki przychylności władz firmy Zdrojowa Invest (właściciela Aguaparku) niepełnosprawni mieszkańcy Świnoujścia raz w tygodniu będą mogli przez 2 godziny bezpłatnie korzystać z basenów.

BIK UM Świnoujście

Fot. http://balticpark-aquapark.pl/


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Czwartek [15.02.2018, 21:47:12] • [IP: 62.69.253.***]

Prawda jest taka że Zdrojowa idąc na układy z miastem strzeliła sobie w kolano jeżeli chodzi o wizerunek, trzeba było pomyśleć że idą wybory i miasto nieżle Zdrojową wyroluje...i wykorzysta.

Zdrojowa Invest • Czwartek [15.02.2018, 13:47:58] • [IP: 87.204.243.***]

Odnosząc się do kwestii molo zawsze komunikowaliśmy, że wsparcie publiczne jest warunkiem realizacji, bo to infrastruktura jak tunel, a nie komercyjna dochodowa inwestycja, a my jesteśmy prywatnym podmiotem nastawionym na zarabianie, więc racjonalnie trudno od nas tego oczekiwać. Przy okazji, jak budowaliśmy apartamenty Baltic Park Molo w komentarzach pisano, że nie wybudujemy. Jak zaczęliśmy realizować hotel, to komentowano, że aquapark nie wybudujemy. Tymczasem wszystko to stoi: i apartamenty i hotel, i aquapark, i promenada prowadząca na plażę. Molo z założenia ma ukoronować cały kompleks Baltic Park Molo, a jeszcze kompleksu nie ukończyliśmy.

Zdrojowa Invest • Czwartek [15.02.2018, 13:39:24] • [IP: 87.204.243.***]

Większość Mieszkańców docenia Karty zniżkowe do aquaparku i korzysta z obiektu wraz z najbliższymi. Przykro nam jednak, że niektórzy nie czytają ze zrozumieniem, a do tego wszystkiego oczekują za darmo. Kompleks wybudowaliśmy komercyjnie (grunt nabyliśmy o poprzedniego inwestora, który wycofał się z projektu), a Karty Mieszkańca udostępniliśmy po kosztach, to nasz ukłon w stronę miasta i mieszkańców. Zasady wydawania i korzystania ustalone zostały wspólnie z miastem.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 11:59:54] • [IP: 93.94.185.***]

Byłam dzisiaj na basenie, pani powiedziała mi, że nic nie wie o tym że niepełnosprawni mogą wejść za darmo.Mam 1 grupę niepełnosprawności.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 11:23:39] • [IP: 95.129.228.**]

A jak będzie z opłatami za basen dla opiekunów osób niepełnosprawnych??

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:55:03] • [IP: 77.112.124.**]

Dla inwalidów potrzebna jest inna forma opieki ratowników, czy tacy są?

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:44:24] • [IP: 31.0.64.*]

No w końcu ktoś poszedł po rozum do głowy! Tak powinno być od początku :) Chodzę do Aqua parku odkąd był tylko dostępny dla mieszkańców i nie mogę korzystać ze zniżek bo nie mam karty gdzyz wydawane były ludziom którzy schowali je do szuflady i maja je żeby mieć a nie korzystać. Karty były wydawane w takich godzinach ze większość ludzi jest wtedy w pracy i ja też a po próbie zwolnienia się na chwilkę z pracy zastala mnie tak ogromna kolejka ze nie było szans aby ja uzyskać. Teraz pójdę z dziećmi na basen jak co 2 tyg.i może w końcu uzyskam to co inni chomikuj w szufladach !!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:16:33] • [IP: 5.184.227.***]

Miasto miało rozliczać się z hotelem co miesiąc a ludziom wydać odpowiednie zaswiadczenie imię nazwisko i zdjecie kazdemu do okazania przy zakupie biletu i wtedy zniszka wyszło by ile naprawdę osob korzysta a nie jeden dostał poto aby kolejną dyskietke nosić w portfelu trochę ta opcja przez miasto nie przemyślana a pieniądze za karty ktoś zgarnął i tak jak wczesniej ktoś napisał znów z naszych podatków i pytanie też kiedy to słynne molo będzie bo hotel działać będzie drugi sezon a prac jakoś na plaży nie widać może miasto następnym razem sprzedając teren postawi warunek najpierw molo potem hotel no ale opcja też taka że molo zagraża budowie portu kontenerowego a to przecież rozwój kraju jest ważny a nie miasta wypoczynkowo uzdrowiskowego choć patrząc na gazoport i to co dzieje się w porcie przeładunkowym nie mówiąc o hotelach to uzdrowiskiem byliśmy ale kiedyś nie teraz jak wyjeżdżało się to pachniało morzem i lasami a teraz to szkoda czasu na opisl

Gość • Czwartek [15.02.2018, 08:22:09] • [IP: 217.231.7.***]

To wszystko jest czysta subwencja firmy Zdrojowa Inwest przez nasze miasto.

Gość • Środa [14.02.2018, 23:07:02] • [IP: 178.238.251.**]

Komu służy taki stronniczy artykuł nikt nikogo łaski nie robi z tym basen w końcu to z naszych podatków miasto zapłaciło za te karty i teraz zmusza się nas do cotygodniowego chodzenia na basen bo darmowe karty, figie za te karty zapłacił podatnik i nikt nikomu nie powiem nic wspominać moje pieniądze i moje prawo, a przypominam że Zdrojowa Bałtyc obiecała molo i jak to się ma do reszty

Gość • Środa [14.02.2018, 22:35:22] • [IP: 178.238.247.***]

Czemu tak zimo tam jest ?? woda zimna, jacuzzi zimne, chcelsy chodzic ale mega zimno bylismy raz i nie pójdziemy za zimno !!

Gość • Środa [14.02.2018, 21:01:15] • [IP: 77.88.191.**]

Karty rabatowej należy wydawać tylko klientom w krawatach. A tak na poważnie, to czego oni oczekiwali? Że ludzie będą co weekend chodzić na ten basen? Ja poczekam aż będzie ciepło. W zimę sami niech sobie chodzą.

Gość • Środa [14.02.2018, 20:02:41] • [IP: 46.134.182.**]

Czy na basenach Aquaparku są osoby przeszkolone do pomocy dla osób niepełnosprawnych, bo są różne stopnie niepełnosprawności, taka pomoc nie polega tylko na zwróceniu osobie [niepełnosprawnej]protezy piersiowej którą pani pływaczka zgubiła w wodzie bo miała nie odpowiedni strój bikini, a tak chciała szpanować biustem.

Gość • Środa [14.02.2018, 19:46:47] • [IP: 92.42.114.***]

Korzystający z pływalni miejskiej to ludzie trzeciej kategorii i tym zniżka nie przysługuje. Nie ma to jak naganiać ludzi prywaciarzowi. Tak trzymać urzędasy.

Gość • Środa [14.02.2018, 19:06:01] • [IP: 92.42.118.**]

Trzeba było tak od razu zrobić bo teraz to nie do końca jest ok Dla inwalidów bezpłatne wejście brawo!! Bardzo dobry pomysł.

Gość • Środa [14.02.2018, 18:48:34] • [IP: 176.221.123.***]

Do 80.245.183.*** Wypowiedziala sie klasa wyzsza :) Tatus z Mamusia ulatwili zyciowy start czy moze zawod" syn"," corka" ? Szanuj ludzi bo zycie zmienne jest. Pozdrawiam Pani/e mgr.

Gość • Środa [14.02.2018, 18:36:37] • [IP: 176.221.123.***]

Ooo. Znalazł się ''ą'', ''ę'' ekstraklasy. G..no wiesz o obrotach firmy. Nawet nie wiesz kto Twoją konkubinę obraca.

Gość • Środa [14.02.2018, 18:35:18] • [IP: 80.245.189.***]

Jak Radisson wróci na ziemię z cennikiem... to i zniżki niepotrzebne będą a ludzie będą przychodzić ! a tak mimo zniżek -pusto :-)))

Gość • Środa [14.02.2018, 18:27:12] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Środa [14.02.2018, 17:17:31] • [IP: 80.245.183.***] Skad ty jestes buraku wiejski?

Gość • Środa [14.02.2018, 18:23:24] • [IP: 178.238.251.***]

Rychło w czas. A kiedy oddacie pieniądze tym co kupili karty?

Gość • Środa [14.02.2018, 18:18:09] • [IP: 92.42.116.***]

17:17:31 -Radisson dokładnie to robi, broni się przed mieszkańcami wysokimi cenami za wstęp. Póki co świeci pustkami.

Gość • Środa [14.02.2018, 17:56:22] • [IP: 95.40.107.**]

Zimno, część dysz, jedna zjeżdżalnia i czytnik czasu nie działały.

Gość • Środa [14.02.2018, 17:17:31] • [IP: 80.245.183.***]

Jak się zwali plebs z wykształceniem podstawowym, rodziny budowlańców, proletariat i klasa robotnicza to odstraszą swoim wyglądem i prymitywnym wyrazem twarzy wszystkich gości komercyjnych. Wpuszczenie tego elementu tam gwarantuje wyraźne obniżenie obrotów tej firmy. Radisson Blue, ratuj się przed prostackim elementem!

Gość • Środa [14.02.2018, 16:51:28] • [IP: 79.186.115.***]

a tak na poważnie - ile miasto wyda na ten Aquapark? I jakie inwestycje dla mieszkańców można by było za tą kasę zrobić?

Gość • Środa [14.02.2018, 16:48:47] • [IP: 176.221.122.***]

Czy rozwiąże problem, nie wiem ale na pewno ograniczy.Trzeba próbować.

Oglądasz 1-25 z 25
■ ABW milczy w sprawie tunelu. Zespół prasowy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie chce komentować sprawy objęcia świnoujskiego tunelu tarczą antykorupcyjną. Na pytania dziennikarzy portalu iswinoujscie.pl, czy taki wniosek w ogóle wpłynął do ABW otrzymaliśmy jedynie odpowiedź o następującej treści: - Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie komentuje sprawy. Dlaczego sprawa owego wniosku owiana jest taką tajemnicą? Mieszkańcy Świnoujścia powinni być przecież poinformowani, co dzieje się z najważniejszą dla miasta inwestycją. W końcu budowa tunelu ma charakter publiczny i wymaga udzielenia jednoznacznych informacji ■ Do nieprzytomnej kobiety pogotowie jechało 20 minut! Niewystarczająca ilość karetek wciąż jest problemem w naszym mieście. Na szczęście dzisiejsza interwencja zakończyła się dobrze dla kobiety, która w wyniku ataku padaczki straciła przytomność. Jednak zanim przyjechało pogotowie, kobieta leżała na chodniku około 20 minut! ■ Rura z zaworem na zbiorniku przywiązana na „sznurkach”!!! 9 października 2017 r. orkan uszkodził kopułę wschodniego zbiornika na gaz i fragment rurociągu. Spadająca suwnica spowodowała widoczne usterki, które zostały wprawdzie zabezpieczone, jednak do tej pory nie wykonano fachowej naprawy. Doskonale widać to na zdjęciu - powyginana rura z zaworem trzyma się za pomocą pomarańczowych taśm ■ Oszroniona górna ściana zbiorników na gaz świadczy, że tam może się źle dziać i potrzebna jest natychmiastowa reakcja! - opisuje Czytelnik. Świnoujski gazoport wciąż dostarcza wiele emocji, budzi wątpliwości, czy wszystko przebiega tam zgodnie z przyjętymi normami ■ Promenada Zdrowia będzie biegła równolegle do tzw. Starej Promenady, od ulicy Powstańców Śląskich do Małachowskiego ■ Prezydent miasta, Janusz Żmurkiewicz uspokaja mieszkańców i zapewnia, że na dzień dzisiejszy nie ma żadnego zagrożenia i problemu w kwestii realizacji tunelu.- To co teraz ma miejsce wynika z procedur i prawa, które w tym zakresie obowiązuje. Firmy startujące w przetargu maja prawo się odwoływać i się odwołały, KIO ma prawo wydać wyrok i wydało. Ten wyrok nie jest dla nas dzisiaj korzystny opóźnia on podpisanie umowy ale tą decyzję trzeba uszanować. Od tej decyzji odwołała się do sądu jedna z firm – mówił w trakcie środowej konferencji prasowej, prezydent Żmurkiewicz ■ Radni SLD chcą, aby to CBA zajęło się budową tunelu w Świnoujściu. Sprawa jest poważna, bo działacze Sojuszu przygotowali już w tej sprawie wniosek, o czym na poniedziałkowej konferencji prasowej poinformowała radna Joanna Agatowska - Radni SLD przygotowali wniosek do prezydenta miasta o wystąpienie przez prezydenta miasta o objęcie tarczą antykorupcyjną postępowania przygotowawczego dotyczącego usprawnienia połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu ■ Joanna Agatowska oficjalnie kandydatką SLD na prezydenta Świnoujścia! ■ Przyczyny zaistniałej w Terminalu w Świnoujściu w 2017 r. sytuacji są nadal badane przez specjalnie do tego powołaną komisję wewnętrzną spółki współpracującą na bieżąco z niezależnymi ekspertami z Transportowego Dozoru Technicznego. Ze względu na konieczność rzetelnego wyjaśnienia sprawy na chwilę obecną nie będą udzielane dodatkowe informacje ■ Czytelnik: Bardzo zły stan powietrza w naszym mieście. Czy nikt nad tym nie może zapanować? Dziś wieczorem tzn. 08.02.2018r Mimo największych chęci nie dało się pospacerować po naszym pięknym mieście. Przyczyną jak się domyślacie był koszmarny smog. Z ciekawości odwiedziłem stronę internetową, na której umieszczone są aktualne pomiary jakości powietrza. W załączniku przesyłam print screen z godziny 23. Jakość tej "substancji" bo już nie powietrza po prostu powala. Więc mam pytanie do Was redakcjo i mam nadzieję, że zadacie je naszym włodarzom. Czy jeszcze jesteśmy uzdrowiskiem czy już Wałbrzychem lub innym podobnym miastem.?"- napisał do redakcji mieszkaniec naszego miasta ■ Casting Miss Polski Ziemi Zachodniopomorskiej w Hotelu Radisson Blu Resort ■ Dawny hotel Bryza stał na...bombie. Ile jeszcze takich znalezisk kryje się w ziemi naszego miasta, aż strach myśleć. Budowa rozpoczęta na terenie dawnego hotelu Bryza, rozpoczęta niedawno, stała się miejscem położonym dosłownie na bombie. Takiego odkrycia dokonano w sobotnie południe ■ Coroczna uroczystość wręczenia Trytonów odbyła się w hotelu Radisson Blu Resort. Statuetki przyznano w kilku kategoriach. Gala zakończyła się balem dla 400 osób ■ Do niebezpiecznego upadku doszło w czwartek rano na oblodzonym zejściu na plażę. Rowerzystka przewróciła się na kładce. Wezwana pomoc medyczna miała bardzo duże trudności z dojazdem na miejsce - ostatecznie ratownicy musieli przenieść poszkodowaną na noszach ■ Lodołamacze dla Szczecina i Świnoujścia zostały zamówione. Zimą 2020 powinny wejść do służby! ■ Brutalnie zaatakowała śpiącego mężczyznę. Kobieta butelką uderzyła w twarz śpiącego mężczyznę, a następnie ugodziła go nożem w plecy. Zakrwawiony 38-latek uciekł z domu. Na miejsce został wezwany patrol policji i pogotowie. Wszystko wydarzyło się w sobotę po godzinie 19.00 przy ulicy Grottgera ■ Kierując samochodem popełnił przestępstwo i wykroczenie. Popełnienia przestępstwa i wykroczenia dopuścił się 28-latek zatrzymany przez policjantów ze świnoujskiej drogówki. Kierując renault gorzowianin złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Oprócz mandatu czekają go surowe konsekwencje karne. ■ Radni pożegnali Waldemara Buczyńskiego. Czwartkowa Sesja Rady Miasta rozpoczęła się nietypowo. Świnoujscy radni minutą ciszy uczcili pamięć wieloletniego Radnego Rady Miasta Świnoujście – Waldemara Buczyńskiego. Radni z białymi różami wspominali radnego SLD. Później kwiaty trafiły na miejsce, które w czasie obrad Rady Miasta Świnoujście zajmował Waldemar Buczyński. Obok bukietu białych róż znalazło się tam także zdjęcie radnego ■ Obrady 53 sesji Rady Miasta, dziś o godzinie 9.00 radni Świnoujścia rozpoczęli nietypowo-na stojąco. z białymi różami w dłoniach wspomnieli zmarłego kilka dni temu członka Rady Miasta Waldemara Buczyńskiego ■ Po zatwierdzonej dziś jednogłośnie przez radnych korekcie budżetu, Świnoujście może przystąpić do inwestycji budowy nowego żłobka. Miasto ma zapewnić nowe miejsca dla maluchów na lewobrzeżu oraz Warszowie. Budową żłobka jest także zainteresowany prywatny inwestor ■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■