POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [14.02.2018, 16:48:33] • Świnoujście

Tunel objęty tarczą antykorupcyjną od 2017 roku! Dlaczego prezydent Żmurkiewicz nie informuje radnych i mieszkańców Świnoujścia o tak ważnych decyzjach? Zobacz film!

Tunel objęty tarczą antykorupcyjną od 2017 roku! Dlaczego prezydent Żmurkiewicz nie informuje radnych i mieszkańców Świnoujścia o tak ważnych decyzjach? Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Jak się okazuje, tunel od 2017 roku objęty jest tzw. tarczą antykorupcyjną. We wtorek, na biurko prezydenta wpłynął wniosek radnych SLD, którzy chcieli, aby CBA objęło tę inwestycję taką tarczą - Nie czekając na wniosek, 7 czerwca 2017 roku podjąłem decyzję żeby wystąpić do ówczesnego ministra spraw wewnętrznych i administracji, Mariusza Błaszczaka z wnioskiem o objęcie tarczą antykorupcyjną tej inwestycji. Minister Błaszczak skierował ten wniosek do ministerstwa infrastruktury drogowej, a następnie trafił on do premier Szydło, która podjęła decyzje, że budowa ta posiada taką tarczę antykorupcyjną – mówi podczas środowej konferencji prasowej, prezydent Janusz Żmurkiewicz.



Na myśl nasuwa się zatem proste pytanie, dlaczego prezydent miasta, Janusz Żmurkiewicz o tak ważnych decyzjach dotyczących najważniejszej inwestycji w historii Świnoujścia nie informuje na bieżąco mieszkańców Świnoujścia oraz radnych? Uchyla rąbek tajemnicy dopiero przy okazji wpłynięcia wniosku radnych SLD.

Tunel objęty tarczą antykorupcyjną od 2017 roku! Dlaczego prezydent Żmurkiewicz nie informuje radnych i mieszkańców Świnoujścia o tak ważnych decyzjach? Zobacz film!

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Jak prezydent Żmurkiewicz argumentuje swoją decyzję?

- Od dłuższego czasu prowadzimy rozmowy z osobami, które przyglądają się tej inwestycji i jestem spokojny, o to, że nie ma tutaj żadnych obaw. Mamy opiekę służb i o pewnych rzeczach nie powinno się informować, bo po co. Służby robią swoje – podsumował prezydent Żmurkiewicz.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 85, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 85

Gość • Czwartek [15.02.2018, 15:35:35] • [IP: 176.221.122.***]

A przede wszystkim ten dokument to jak na razie tylko prośba pana prezydenta, z którego nic więcej nie wynika.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 14:57:27] • [IP: 78.88.28.**]

Dlaczego radni o tym nic nie wiedzieli? Miasto Świnoujście to nie jest prywatny folwark osób sprawujących władzę. Wcale się nie dziwię SLD, że są czujni i kontrolują kogo trzeba. Ten pan na zdjęciu z tą kartką w ręku - śmieszne to. ... chyba się zdenerwował, że ktoś mu coś zarzucił. Przecież jest nieomylny! Dobre :)

Gość • Czwartek [15.02.2018, 14:28:07] • [IP: 176.221.122.***]

Prezydent występuje jako organ wykonawczy Miasta: przygotowuje wszelkie sprawy, o których STANOWI RADA MIASTA, w tym projekty uchwał a zwłaszcza projekt budżetu. Tak, rada składa się z przedstawicieli różnych opcji politycznych i tylko tak można patrzeć na ręce władzy. Ten dokument nie jest tajemnicą, nie jest własnością prezydenta, służy nam, wszystkim mieszkańcom naszego miasta. A skąd wiesz, że naszego prezydenta nie przekupiono własnie obietnicą ponownej prezydentury w zamian za. ... no właśnie taka sytuacja rodzi podejrzenia mieszkańców. I tylko tyle w tym niejasnym temacie.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 13:35:48] • [IP: 164.127.0.**]

12:31 [IP: 176.221.122.***]- Ha, ha, ha, ha... dokument, który ma chronić przed korupcja, który dotyczy tylko najkosztowniejszych inwestycji, a więc jest pewnym przywilejem, ma być wg ciebie PRZEGŁOSOWANY? A gdyby np.ktoś przekupił radnych, by nie przegłosowali, ktoś, czyli zainteresowany kręceniem lodów? Tego typu zabezpieczenia antykorupcyjne nie powinny podlegać żadnym uznaniowym decyzjom.Takie zabezpieczenie jest jak wydech po wdechu, nie ośmieszaj się.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 12:32:20] • [IP: 178.238.253.**]

N o kochani teraz podobno parasol ochronny, od prawie świnoujścianina, wiec widzicie, zawsze trzeba być NA BAZIE I PO LINIJ!, czasami się zastanawiamy, jak to jest być takim GĘTKIM CZŁOWIEKIEM KTÓRY ZAWSZE SIĘ DOSTOSUJ!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 12:31:44] • [IP: 176.221.122.***]

No i tu wyraźnie widać, że nasz prezydent nie działa uczciwie. Taki dokument nie jest tajemnicą państwową a jego podpisanie powinno sie odbyć za zgodą i porozumieniem RADNYCH, naszych radnych miasta. Widać, że prezydent Żmurkiewicz stworzył własne imperium i jestem ciekawy kto jeszcze o tym dokumencie wiedział. Nie jest to tajemnicą jak widać i data podpisania tego dokumentu coś jednak sugeruje.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 12:20:49] • [IP: 94.254.246.**]

Agatowska weszła na od razu na pierwszą minę na polu minowym 😂 Brawo za skuteczność 😂

Gość • Czwartek [15.02.2018, 11:42:43] • [IP: 94.254.134.***]

Prawidlowo.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 11:37:11] • [IP: 207.244.75.**]

Za późno. Łapówy już dawno podzielone i rozdane." Tarcza antykorupcyjna" też otrzymała swoją działkę.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 11:26:08] • [IP: 62.69.254.**]

O cayman why tu klepiecie, Sld z p. Agatowskà obudzili się z ręka w nocniku. Każdy trochę rozeznany powinien wiedzieć, że tego kalibru inwestycję muszà być zabezpieczone I o cayman tu informować. Jak nie ma czego pisać, to się szuka dziury w całym.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 11:19:07] • [IP: 94.254.232.**]

Teraz potrzebny jest jeszcze miecz excalibur którym będzie można odrąbać łapy, które biorą pod stołem. Z drugiej strony ciekawe jak taka tarcza działa w praktyce - bo to chyba jakiś dowcip. Zadzwonią do prezydenta - zapytają czy wziął w łapę - on odpowie że nie i jest OK. Znaczy że tarcza działa.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 11:05:52] • [IP: 178.238.253.**]

Panie zrób pan niespodziankę dawno oczekiwaną i odejdż na emeryturę, nawet wiec poparcia zrobimy!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 10:48:10] • [IP: 178.238.249.***]

Nareszcie skończy się wycieranie tej osoby po krzesłach w różnych studiach telewizyjnych na terenie miasta i próby zaistnienia w przestrzeni medialnej. Pani radna mamy pani dość NA DRZEWO.DO UCZCIWEJ PRACY a nie na afisz SIO.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 10:27:58] • [IP: 37.47.161.**]

Tak to jest jak Prezydent Żmurkiewicz nie ufa Radzie Miejskiej, a radna J.A.została wsadzona na" minę"przez swoich towarzyszy, mogła się zapoznać z tematem.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 10:00:42] • [IP: 80.245.178.***]

Dobrze, że Agatowska wyciągnęła tą sprawę. Brawo Joasiu!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:54:41] • [IP: 80.245.191.***]

Brawo dla prezydenta dlatego tyle czasu jest nim bo widać profesjonalizm a niestety ze strony pani atakującej widać amatorszczyzne

INTRO • Czwartek [15.02.2018, 09:54:14] • [IP: 80.211.250.***]

Zasadniczo nie kopie się... Ale czy zbiera kto na pampersy dla radnej?

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:52:51] • [IP: 178.238.249.**]

Czy prezydent ma to na piśmie, to niech to pismo pokaże a nie to że wystąpił.Liczy się pismo decyzja a nie pobożne życzenie.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:43:57] • [IP: 77.112.124.**]

DLACZEGO RADNI I SPOŁECZEŃSTWO NIE SĄ INFORMOWANI O TAK WAŻNYCH SPRAWACH? ILE JESZCZE UKRYWA PRZED NAMI? BRAWO PANI AGATOWSKA!!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:41:24] • [IP: 188.146.33.***]

Tarcza antykorupcyjna jest mechanizmem profilaktyki która ma zapobiegać przestępstwom. Czyżby prezydent ze swoją ekipą obawiał się, że za dużo weźmie w łapę ??

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:41:08] • [IP: 83.23.193.**]

Bo nie !!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 08:59:15] • [IP: 164.127.0.**]

Ten wpis uznaję za jeden z najlepszych, bo niespodziewany jak drybling Lewandowskiego: MISTRZUNIU • Czwartek [15.02.2018, 00:29:47] • [IP: 80.211.250.***] Oj TAM Oj TAM ! W Listopadzie Asiu zalatwimy Ci tarcze antykorupcyjna w OSiRze...

Gość • Czwartek [15.02.2018, 08:08:02] • [IP: 78.88.29.**]

rude to wredne, obecny prezydent to najlepszy gospodarz od wielu innych, a plują na niego bo nie dorastają mu do pięt, panie prezydencie szacunek dla pana!!a burki i tak będą szczekać przy budach!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 07:34:13] • [IP: 62.69.241.**]

A to że posadki w postaci zarządu ma już michalska i innych kilku przydupasów to też CBA wie.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 04:09:30] • [IP: 89.74.216.***]

... sld strzeliło z kapiszona. niezły start kampanii wyborczej.

Oglądasz 1-25 z 85
■ Po trzygodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła uchwałę zmieniające obowiązujące od 2008 granice strefy uzdrowiskowej C. Decyzja otwiera drogę wykonawcy do podjęcia prac budowlanych przy ulicy Bydgoskiej gdzie powstać ma nowy Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczy ■ Joanna Agatowska: "Jesteśmy stawiani pod ścianą; ZPO jest bardzo potrzebny, trzeba to zrealizować ale boję sie podnieść rękę bo zbyt dużo niejasności jest w przebiegu działek, rozwiązań dotyczących parkingów. Liczę, że jednak wywiąże się tu dyskusja ■ Zapraszamy na konferencję prasową VIII Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA 2019, które odbędą się między 4 a 9 marca 2019 roku pod hasłem KULTURA I MEDIA. Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie szczegółowy program festiwalu, odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27. Zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów ■ W Urzędzie Miasta odbyły się zwołane przez prezydenta konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic jednostki pomocniczej miasta, jaką jest Dzielnica Uzdrowiskowa. Radni usłyszeli o pomysłach, które mogą budzić niepokój. Urzędnicy wykazywali się dużą powściągliwością przy udzielaniu odpowiedzi ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■