POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [12.02.2018, 19:48:37] • Świnoujście

To już pewne! Joanna Agatowska oficjalnie kandydatką SLD na prezydenta Świnoujścia! Zobacz film!

To już pewne! Joanna Agatowska oficjalnie kandydatką SLD na prezydenta Świnoujścia! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Od wielu miesięcy mówiło się, że Joanna Agatowska będzie ubiegać się o fotel prezydenta Świnoujścia. Przyszła jednak pora na oficjalne potwierdzenie tych informacji. W trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej, poinformował o tym, radny Sojuszu, Jarosław Włodarczyk. - Przypadło mi w wielkim zaszczycie powiedzieć, że na ostatnim spotkaniu Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Świnoujściu, kandydatką na prezydenta naszego miasta została wybrana Joanna Agatowska.



Jednocześnie rady poinformował, że SLD rozpoczyna właśnie cykl spotkań z mieszkańcami i grupami środowiskowymi.

- Serdecznie zapraszamy do kontaktu te grupy, które chciałyby się z nami spotkać, bo wspólnie chcemy dokończyć program wyborczy na najbliższe wybory – dodał radny Jarosław Włodarczyk.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 159, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 159

Gość 17 • Piątek [16.02.2018, 16:22:49] • [IP: 62.69.241.***]

Jestem z Warszowa. Nigdy nie byłem w żadnej partii, a zwłaszcza jak to określacie, w partii komuchów. W latach 90 - ych nawet odmówiłem mieszkanie w Nowogardzie za legitymację. Ludzie zstąpcie na ziemię. To jest XXI wiek, a nie Rewolucja Październikowa. Ta Pani, może nie jest idealnym kandydatem na prezydenturę, ale jest o wiele lepszym kandydatem jak dziadek - szeryf.Zrobię wszystko aby przekonać do niej większość mieszkańców naszego osiedla. Ta Pani ma plan rozwoju całego miasta, troszczy się w ten sposób o wszystkich mieszkańców, a nie jak to robi od wielu lat jeszcze nasz szeryf. Idziemy w szeregu, by zablokować ewentualną budowę TERMINALA KONTENEROWEGO w Świnoujściu,. Pragniemy skierować rozwój miasta w kierunku turystyki, sportu, rekreacji. Nie ma innej drogi dla miasta. Tak robi cały klub SLD na czele z P. Agatowską.

Gość • Środa [14.02.2018, 14:59:25] • [IP: 176.221.122.**]

Ta Pani za Panią Agatowską bardzo fajna podoba mi się, gdzie mozna ja spotkać moze umowiła by sie na kawę :) Pozdrawiam

Gość • Środa [14.02.2018, 12:41:56] • [IP: 83.11.172.*]

TRÓJCA walcząca o posady i pieniądze z kieszeni mieszkańców. Przecież zarówno Teterycz i Agatowska to pracownicy OSiR. Jeżeli nie wygrają to zostaną zwolnieni ponieważ ich kompetencje są ŻADNE. Gdzie Agatowska czy Teterycz znajdzie pracę jeżeli nie za nasze pieniądze? Zatrudnią się w prywatnej firmie? Nie ma stanowisk w firmach w których nie trzeba umiejętności

Gość • Środa [14.02.2018, 10:10:29] • [IP: 95.129.224.**]

A ja zagłosuję na PIS i Pana Mrozka, dlatego że spełnia swoje obietnice wyborcze, i rozlicza konsekwentnie największych złodziei politycznych byłych ministrów i polityków którzy rozkradli Polskę. Będę głosował na PIS dopóki sami się nie ześwinią. .SLD i ta pani to już miało szansę i co patologia, , teraz tylko PIS..

Gość • Środa [14.02.2018, 09:30:00] • [IP: 80.245.178.***]

Nieeeeeee tylko nie ona

Gość • Wtorek [13.02.2018, 21:23:25] • [IP: 93.94.184.**]

I to będzie SUPER ZMIANA BRAWO!!

Gość • Wtorek [13.02.2018, 18:20:58] • [IP: 92.42.112.***]

Przecież to PZPR-owski beton!

Gość • Wtorek [13.02.2018, 18:02:03] • [IP: 176.221.123.***]

Jak Wyborcy Katolicy zagłosują na swojego Kandydata z Katolickiej PIS to zastanie Prezydentem Miasta

Gość • Wtorek [13.02.2018, 17:15:11] • [IP: 86.81.107.***]

no i ma mój głos-każdy tylko nie ten Komunistyczny buc i jego toudi

Gość • Wtorek [13.02.2018, 16:35:23] • [IP: 188.146.231.***]

ona już była latami wiceprezydentem i jest szychą w magistracie i nic się nie było lepiej. Tylko kukiz lub pis to zmienią. Jeśli poważnie myślicie o naszym mieście i chcecie żeby lepiej się żyło to nie głosujcie na nią.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 16:15:14] • [IP: 164.127.122.***]

12:51 - Przepraszam, ale jeśli twierdzisz, że za PRL Świnoujście było piękne, to mylisz się. Owszem, Żmurki to i owo zepsuły, jak tym przeokropnym, bo niedostosowanym do stylu miasta molochem Radissona Blu, czy trupio bladym, kubaturowym osiedlem Platan, ale - posłuże sie opowieścią sprzed 10 lat - gdy wtedy wróciłem z Belgii i Francji do Świnoujścia, to dostrzegłem więcej wspólnych elementów nowoczesnosci podobnej do tej z Zachodu niż w wielu innych miastach Polski. Pojawiło się mnóstwo odnowionych elewacji, chodników (znacznie lepszych niż w Szczecinie, w centrum!), trochę pięknych domów, odnowiono Park Zdrojowy, dba się o zieleń, a nawet te jesienne ozdoby (kapusty, jabłka, itd.) były gustowne, pomysłowe. Nie lubie eseldyzmu, komuchów, ale jednak Świnoujście jest znacznie piekniejsze niż za szarej, odrapanej, betonowej, z licznymi śladami wojny komuny.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 16:09:54] • [IP: 95.160.159.***]

CBA powinno się zająć nie tylko tunelem !! Również publiczną obietnicą budowy przez Szczecin promu pasażersko - samochodowego... Już powinien pływać !! To jest jedna z wielu pisowskich obiecanek. Muszę dodać, że inne partie podobnie obiecywały gruszki na wierzbie !! To tak dla sprawiedliwości !

Gość • Wtorek [13.02.2018, 16:03:34] • [IP: 37.47.182.***]

Fakt że SLD była trampolina do sukcesu, potem gdy wiatr się zmieniał zmieniało się klub i przynależność i już-znamy, pamietamy. Pani Agatowska tego nie zrobiła i za to miedzy innymi ją cenimy.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 16:00:14] • [IP: 78.155.222.***]

agatowska to nadaje sie jedynie na portiera w jakims zapyzialym hoteliku !!

Gość • Wtorek [13.02.2018, 15:57:16] • [IP: 79.186.189.***]

piszecie sld komuchy itp. Przeciez sld nie rzadzi krajem a tutaj chodzi o kandydata na prezydenta naszego miasta. Chwalicie fasole a tez jak wygral wybory byl z sld wypisal sie bo mu sld chcialo ukrocic lewizne ze sprzedazy itp... a tak jest poza kontrola :)

Gość • Wtorek [13.02.2018, 15:57:10] • [IP: 31.0.80.***]

Lansujesz tę rudą k... ale wygra żmurkiewicz bo ma układ z PiSem a Ty wtedy będziesz zamiatał ulice.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 15:36:59] • [IP: 80.245.178.**]

Z deszczu pod rynnę. Ostatni bastion PRL-u.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 15:05:19] • [IP: 88.156.234.**]

Jak pani Agatowska da nam słowo że zadba o Seniorów i zwykłych mieszkańców , chodzi o urzędy wspólnoty I inne to zagłosujemy ale trzeba pomagać normalnym Ludziom

Gość • Wtorek [13.02.2018, 14:55:36] • [IP: 92.42.118.*]

Do gościa, który napisał, to co poniżej - mów w swoim imieniu człowieku, bo nikt cię nie upoważnił do takich idiotycznych deklaracji!!" Gość • Poniedziałek [12.02.2018, 22:13:56] • [IP: 92.42.116.***] kończe 18 lat w kwietniu. Pójdę ze znajomymi głosować na Panią Joannę. Większość znajomych z Mieszka zrobi to samo! Młodzi są z Panią. Rodziców też namawiają, a raczej oni nas. Wszyscy chcą zmiany. Nauczyciele, sprzątaczki, a nawet dyrektorzy"

Gość • Wtorek [13.02.2018, 14:11:44] • [IP: 94.254.228.***]

Pani Joanno. Nauczyciele są po Pani stronie. Mamy dość Sujki

Gość • Wtorek [13.02.2018, 14:08:05] • [IP: 178.238.250.**]

Hejcik leci. Jest moc :) Czyli jest siła! Brawo Agatowska!

Gość • Wtorek [13.02.2018, 14:03:55] • [IP: 95.129.228.***]

A wielkie ha mnie obchodzi co chce sld, potomkowie pzperu wypad z wyspy...

Gość • Wtorek [13.02.2018, 14:00:39] • [IP: 94.197.120.**]

Dalej proletariusze łączcie się, hahaha

Gość • Wtorek [13.02.2018, 13:22:56] • [IP: 188.146.42.***]

siedzi w polityce od lat i nie zrobiła nic konkretnego, nikt nawet nie potrafi wskazać jej jednego sukcesu. SLD do partia do której się szło jak się nic nie umiało i nie chciało się robić.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 13:20:45] • [IP: 85.252.65.**]

No to f końcu fasola zrobi - WYPAD

Oglądasz 1-25 z 159
■ Już w najbliższą sobotę tj. 21 lipca 2018 r. o godzinie 18:00, na głównej płycie stadionu przy ul. Matejki 22, drużyna Floty rozegra sparingowy mecz z Orłem Łożnica, na który oczywiście serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej przebywających na terenie Świnoujścia lub okolicy. Ale najważniejsza wiadomość tego tekstu jest ta, że pierwszy zespół Floty wszystkie ligowe mecze rundy jesiennej w roli gospodarza rozgrywać będzie o tej samej porze, tj. w soboty o 18:00. Oczywiście w tej sytuacji większość z nich będzie rozgrywana przy świetle elektrycznym. To będzie nowość, albowiem do tej pory na głównej płycie przy świetle rozegrana była tylko druga połowa meczu z Błękitnymi II Stargard ■
■ 12-letni rowerzysta z wkręconą w szprychy ręką - pomogli mu strażacy. Wyglądało groźnie, na szczęście skończyło się na kilku otarciach. Na miejscu upadku małego rowerzysty pierwsi zjawili się strażacy. 17 lipca na ulicę Mostową zajechała jednostka straży pożarnej, choć nigdzie nie było widać pożaru. Okazało się, że tym razem strażacy mają inną rolę. Zostali wezwani do wypadku - 12-letni chłopiec jadący na rowerze, przewrócił się i miał wkręconą w szprychy rękę. Strażacy wyjęli rękę i stwierdzili, że nie jest złamana, ma tylko otarcia. Następnie przyjechało pogotowie i zajęło się chłopcem ■ W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen? ■ Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta znalazł się w szpitalu. Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia trafił do szpitala. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że doradca prezydenta dostał udaru. Od kilku dni Robert Karelus jest nieobecny w pracy. Dowiedzieliśmy się, że przebywając w rodzinnym domu w Trzebiatowie dostał udaru. Reakcja medyczna była bardzo szybka, co jest niezwykle istotne w tego typu sytuacjach ■ Trwa nabór do służby przygotowawczej. Termin wcielenia od 4.09, 25.09, 29.09.2018r. Wymagane dokumenty: wniosek o powołanie do służby (do pobrania na stronie lub do wypełnienia w WKU w Świnoujściu), kserokopia dowodu osobistego, kserokopia świadectwa ostatnio ukończonej szkoły. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 261-243-324 lub na stronie https://wkuswinoujscie.wp.mil.pl ■ W dniu 9 lipca 2018 zmieniona zostanie stała organizacja ruchu na ulicy Łużyckiej. Zamiana będzie polegała na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku od ulicy Steyera do ulicy Grunwaldzkiej ■ Dlaczego nikt z władz odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni, nie widzi problemu? Dlaczego szansę dostały tylko jednoroczne kwiaty zdobiące klomby, a wieloletnie drzewa obok nich usychają w zapomnieniu? Nasuwa się pytanie, czy nasze władze zamierzają wreszcie podjąć jakieś działania? Pieniądze, wydane na nasadzenia, ulatują wraz z wyschniętą ziemią. ■ Alfa-PVP dotarła do Świnoujścia. Jak bronić się przed zombie którzy nie czują bólu, mają nadnaturalną siłę i są skrajnie agresywni? ■ Tylko dwóch radnych poparło projekt uchwały w sprawie wynagrodzenia prezydenta Świnoujścia. Projekt zakładał obniżenie pensji w związku z koniecznością dostosowania jej wysokości do rozporządzenia rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 936). Tym samym prezydencka pensja pozostaje na dotychczasowy poziomie ■ Podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą tunelu pod Świną nastąpi 4 lipca o godzinie 17.00 w hotelu Radisson Blu. Dzień później, o godzinie 17.00 prezydent miasta zaprasza mieszkańców na festyn na Placu Wolności czyli wspólne świętowanie tego historycznego dla Świnoujścia wydarzenia ■ 4 lipca o godzinie 18.00 w sali teatralnej MDK odbędzie sie otwarte dla mieszkańców sympozjum pod hasłem "dlaczego tunel, a nie most", na którym mieszkańcy mają dowiedzieć się jakie były przesłanki, które zdecydowały o wyborze takiego wariantu stałej przeprawy dla Świnoujścia ■ Miasto dostanie pieniądze z Unii Europejskiej na budowę tunelu. Minister Jerzy Kwieciński mówi, że to już pewne ■ Uwaga na zwierzęta! Dwa psy zmarły po zjedzeniu parówek z trucizną rozrzuconych w Parku Chopina. W Parku Chopina prawdopodobnie ktoś rozrzucił trutkę, którą trują się zwierzęta. Ofiarą zmarły już dwa psy, a są już kolejne przypadki. Właściciel jednego z nich wyznaczył nagrodę za wskazanie osoby, która rozrzuciła pokarm z trucizną ■ Ostra reakcja kapitana żaglowca Kruzensztern. Za wybryk związany z duszeniem papieża, wysadził swoich kadetów na Wyspach Owczych bez pieniędzy! ■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■