POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [12.02.2018, 19:48:37] • Świnoujście

To już pewne! Joanna Agatowska oficjalnie kandydatką SLD na prezydenta Świnoujścia! Zobacz film!

To już pewne! Joanna Agatowska oficjalnie kandydatką SLD na prezydenta Świnoujścia! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Od wielu miesięcy mówiło się, że Joanna Agatowska będzie ubiegać się o fotel prezydenta Świnoujścia. Przyszła jednak pora na oficjalne potwierdzenie tych informacji. W trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej, poinformował o tym, radny Sojuszu, Jarosław Włodarczyk. - Przypadło mi w wielkim zaszczycie powiedzieć, że na ostatnim spotkaniu Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Świnoujściu, kandydatką na prezydenta naszego miasta została wybrana Joanna Agatowska.



Jednocześnie rady poinformował, że SLD rozpoczyna właśnie cykl spotkań z mieszkańcami i grupami środowiskowymi.

- Serdecznie zapraszamy do kontaktu te grupy, które chciałyby się z nami spotkać, bo wspólnie chcemy dokończyć program wyborczy na najbliższe wybory – dodał radny Jarosław Włodarczyk.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 159, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 159

Gość 17 • Piątek [16.02.2018, 16:22:49] • [IP: 62.69.241.***]

Jestem z Warszowa. Nigdy nie byłem w żadnej partii, a zwłaszcza jak to określacie, w partii komuchów. W latach 90 - ych nawet odmówiłem mieszkanie w Nowogardzie za legitymację. Ludzie zstąpcie na ziemię. To jest XXI wiek, a nie Rewolucja Październikowa. Ta Pani, może nie jest idealnym kandydatem na prezydenturę, ale jest o wiele lepszym kandydatem jak dziadek - szeryf.Zrobię wszystko aby przekonać do niej większość mieszkańców naszego osiedla. Ta Pani ma plan rozwoju całego miasta, troszczy się w ten sposób o wszystkich mieszkańców, a nie jak to robi od wielu lat jeszcze nasz szeryf. Idziemy w szeregu, by zablokować ewentualną budowę TERMINALA KONTENEROWEGO w Świnoujściu,. Pragniemy skierować rozwój miasta w kierunku turystyki, sportu, rekreacji. Nie ma innej drogi dla miasta. Tak robi cały klub SLD na czele z P. Agatowską.

Gość • Środa [14.02.2018, 14:59:25] • [IP: 176.221.122.**]

Ta Pani za Panią Agatowską bardzo fajna podoba mi się, gdzie mozna ja spotkać moze umowiła by sie na kawę :) Pozdrawiam

Gość • Środa [14.02.2018, 12:41:56] • [IP: 83.11.172.*]

TRÓJCA walcząca o posady i pieniądze z kieszeni mieszkańców. Przecież zarówno Teterycz i Agatowska to pracownicy OSiR. Jeżeli nie wygrają to zostaną zwolnieni ponieważ ich kompetencje są ŻADNE. Gdzie Agatowska czy Teterycz znajdzie pracę jeżeli nie za nasze pieniądze? Zatrudnią się w prywatnej firmie? Nie ma stanowisk w firmach w których nie trzeba umiejętności

Gość • Środa [14.02.2018, 10:10:29] • [IP: 95.129.224.**]

A ja zagłosuję na PIS i Pana Mrozka, dlatego że spełnia swoje obietnice wyborcze, i rozlicza konsekwentnie największych złodziei politycznych byłych ministrów i polityków którzy rozkradli Polskę. Będę głosował na PIS dopóki sami się nie ześwinią. .SLD i ta pani to już miało szansę i co patologia, , teraz tylko PIS..

Gość • Środa [14.02.2018, 09:30:00] • [IP: 80.245.178.***]

Nieeeeeee tylko nie ona

Gość • Wtorek [13.02.2018, 21:23:25] • [IP: 93.94.184.**]

I to będzie SUPER ZMIANA BRAWO!!

Gość • Wtorek [13.02.2018, 18:20:58] • [IP: 92.42.112.***]

Przecież to PZPR-owski beton!

Gość • Wtorek [13.02.2018, 18:02:03] • [IP: 176.221.123.***]

Jak Wyborcy Katolicy zagłosują na swojego Kandydata z Katolickiej PIS to zastanie Prezydentem Miasta

Gość • Wtorek [13.02.2018, 17:15:11] • [IP: 86.81.107.***]

no i ma mój głos-każdy tylko nie ten Komunistyczny buc i jego toudi

Gość • Wtorek [13.02.2018, 16:35:23] • [IP: 188.146.231.***]

ona już była latami wiceprezydentem i jest szychą w magistracie i nic się nie było lepiej. Tylko kukiz lub pis to zmienią. Jeśli poważnie myślicie o naszym mieście i chcecie żeby lepiej się żyło to nie głosujcie na nią.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 16:15:14] • [IP: 164.127.122.***]

12:51 - Przepraszam, ale jeśli twierdzisz, że za PRL Świnoujście było piękne, to mylisz się. Owszem, Żmurki to i owo zepsuły, jak tym przeokropnym, bo niedostosowanym do stylu miasta molochem Radissona Blu, czy trupio bladym, kubaturowym osiedlem Platan, ale - posłuże sie opowieścią sprzed 10 lat - gdy wtedy wróciłem z Belgii i Francji do Świnoujścia, to dostrzegłem więcej wspólnych elementów nowoczesnosci podobnej do tej z Zachodu niż w wielu innych miastach Polski. Pojawiło się mnóstwo odnowionych elewacji, chodników (znacznie lepszych niż w Szczecinie, w centrum!), trochę pięknych domów, odnowiono Park Zdrojowy, dba się o zieleń, a nawet te jesienne ozdoby (kapusty, jabłka, itd.) były gustowne, pomysłowe. Nie lubie eseldyzmu, komuchów, ale jednak Świnoujście jest znacznie piekniejsze niż za szarej, odrapanej, betonowej, z licznymi śladami wojny komuny.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 16:09:54] • [IP: 95.160.159.***]

CBA powinno się zająć nie tylko tunelem !! Również publiczną obietnicą budowy przez Szczecin promu pasażersko - samochodowego... Już powinien pływać !! To jest jedna z wielu pisowskich obiecanek. Muszę dodać, że inne partie podobnie obiecywały gruszki na wierzbie !! To tak dla sprawiedliwości !

Gość • Wtorek [13.02.2018, 16:03:34] • [IP: 37.47.182.***]

Fakt że SLD była trampolina do sukcesu, potem gdy wiatr się zmieniał zmieniało się klub i przynależność i już-znamy, pamietamy. Pani Agatowska tego nie zrobiła i za to miedzy innymi ją cenimy.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 16:00:14] • [IP: 78.155.222.***]

agatowska to nadaje sie jedynie na portiera w jakims zapyzialym hoteliku !!

Gość • Wtorek [13.02.2018, 15:57:16] • [IP: 79.186.189.***]

piszecie sld komuchy itp. Przeciez sld nie rzadzi krajem a tutaj chodzi o kandydata na prezydenta naszego miasta. Chwalicie fasole a tez jak wygral wybory byl z sld wypisal sie bo mu sld chcialo ukrocic lewizne ze sprzedazy itp... a tak jest poza kontrola :)

Gość • Wtorek [13.02.2018, 15:57:10] • [IP: 31.0.80.***]

Lansujesz tę rudą k... ale wygra żmurkiewicz bo ma układ z PiSem a Ty wtedy będziesz zamiatał ulice.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 15:36:59] • [IP: 80.245.178.**]

Z deszczu pod rynnę. Ostatni bastion PRL-u.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 15:05:19] • [IP: 88.156.234.**]

Jak pani Agatowska da nam słowo że zadba o Seniorów i zwykłych mieszkańców , chodzi o urzędy wspólnoty I inne to zagłosujemy ale trzeba pomagać normalnym Ludziom

Gość • Wtorek [13.02.2018, 14:55:36] • [IP: 92.42.118.*]

Do gościa, który napisał, to co poniżej - mów w swoim imieniu człowieku, bo nikt cię nie upoważnił do takich idiotycznych deklaracji!!" Gość • Poniedziałek [12.02.2018, 22:13:56] • [IP: 92.42.116.***] kończe 18 lat w kwietniu. Pójdę ze znajomymi głosować na Panią Joannę. Większość znajomych z Mieszka zrobi to samo! Młodzi są z Panią. Rodziców też namawiają, a raczej oni nas. Wszyscy chcą zmiany. Nauczyciele, sprzątaczki, a nawet dyrektorzy"

Gość • Wtorek [13.02.2018, 14:11:44] • [IP: 94.254.228.***]

Pani Joanno. Nauczyciele są po Pani stronie. Mamy dość Sujki

Gość • Wtorek [13.02.2018, 14:08:05] • [IP: 178.238.250.**]

Hejcik leci. Jest moc :) Czyli jest siła! Brawo Agatowska!

Gość • Wtorek [13.02.2018, 14:03:55] • [IP: 95.129.228.***]

A wielkie ha mnie obchodzi co chce sld, potomkowie pzperu wypad z wyspy...

Gość • Wtorek [13.02.2018, 14:00:39] • [IP: 94.197.120.**]

Dalej proletariusze łączcie się, hahaha

Gość • Wtorek [13.02.2018, 13:22:56] • [IP: 188.146.42.***]

siedzi w polityce od lat i nie zrobiła nic konkretnego, nikt nawet nie potrafi wskazać jej jednego sukcesu. SLD do partia do której się szło jak się nic nie umiało i nie chciało się robić.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 13:20:45] • [IP: 85.252.65.**]

No to f końcu fasola zrobi - WYPAD

Oglądasz 1-25 z 159
■ W trzecim odcinku "pod lupę" wzięliśmy dokumenty finansowe Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. To kolejna spółka komunalna działająca w Świnoujściu, w której miasto ma 100% udziałów ■ Przypadek odry w Świnoujściu? W piatek rano do przychodni wojskowej zgłosiła się obywatelka Ukrainy, wszystkie procedury zostały zachowane - zapewniała w audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" dr Justyna Jakubas - Zawalska z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Świnoujściu ■ W hołdzie zmarłemu Prezydentowi Gdańska Harcerski Sztab 27 Finału WOŚP zaprasza w sobotę o godz. 12.00 na plac Wolności wszystkich członków sztabu WOŚP, wolontariuszy, naszych przyjaciół i mieszkańców miasta. W sobotę o godzinie 12.00, kiedy w gdańskiej bazylice Mariackiej rozpocznie się msza pogrzebowa zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w Świnoujściu i innych miastach rozlegną się syreny. Nasz Sztab dodatkowo zapewni należną temu oprawę, korzystając z uprzejmości Daniela Zyzika z "Pokój 24". Prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy. W trakcie tego przedsięwzięcia nie przewidujemy oficjalnych przemówień, bo padło już wstarczająco wiele słów. Czas pokazać, że z tego co się wydarzyło 13 stycznia w Gdańsku wyciągamy wnioski i zaczynamy zmianę od siebie... Harcerski Sztab WOŚP w Świnoujściu ■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■