POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [20.05.2018, 13:52:41] • Świnoujście

Rok 2017 miał być przełomowy jeśli chodzi o remonty ulic. Co pozostało z planów?

Rok 2017 miał być przełomowy jeśli chodzi o remonty ulic. Co pozostało z planów?

fot. Andrzej Ryfczyński

Ubiegłoroczny budżet miasta nazywany przez niektóre media „budżetem stulecia” miał raz na zawsze zmienić wygląd ulic, które od dłuższego czasu potrzebują generalnej przebudowy. Władze reagując na potrzeby mieszkańców ogłosiły długą listę ulic, które według pierworodnych planów miały zostać wyremontowane lub zmodernizowane już w ubiegłym roku.

Zapytaliśmy rzecznika prezydenta miasta, które w niżej wymienionych ulic zostały kompleksowo wyremontowane, są w trakcie remontu lub ewentualnie będzie rozpisany przetarg. Lewobrzeże: Gdańska, Wojska Polskiego, Małopolska, Wielkopolska, Markiewicza, Trentowskiego, Kościuszki, Toruńska, Roosevelta Prawobrzeże: Szmaragdowa, Sąsiedzka, Zalewowa, Jana Pawła II, Polna.

Jak informuje Robert Karelus - Przetargi w toku na ulice: Sąsiedzką, Wielkopolską, Gdańską, Zalewową. Na przebudowę ulicy Wojska Polskiego jest już ogłoszony przetarg. Przetargi planowane w tym roku: Toruńska, Szmaragdowa, Roosvelta, Małopolska, Trentowskiego, Polna, Jana Pawła II. Trwają przebudowy ulic Kościuszki i Markiewicza.

Na zapytania wielu radnych, które dotyczyły konkretnych ulic Prezydent Barbara Michalska odpowiadała, że wina leży głównie po stronie firm, które nie chcą stawać do przetargu lub ich oferty są bardziej kosztowne niż miasto początkowo zakładało.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 35, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 35

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 23:15:52] • [IP: 188.146.96.**]

Stan ulic w mieście przypomina stan alejek działkowych na działkach R.O.D." NAD ZALEWEM"Prezes bierze przykład z Prezydenta miasta, opłaty działkowe wzrosły a dalej nic się nie robi, boczne alejki przypominają poligon w Drawsku, to tak jest jak za rządzeniem działkami biorą się byłe trepy i firma koleś. W pierwszej kolejności naprawa bocznych alejek a następnie za własne pieniądze naprawiajcie główną drogę do własnych działek i kolesi. klucze do bramy mają kolesie prezesa a starzy działkowcy chodzą pieszo obładowani tobołkami, niosąc na plecach zakupy ze sklepu ogrodniczego bo nie są kolesiami prezesa.

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 19:46:10] • [IP: 37.47.171.***]

tak bogate miasto a tak zdewastowane papier wszystko przyjmie

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 19:08:31] • [IP: 92.42.119.***]

Proszę portal iświnoujście o przedstawienie na stronie dokumentu Urzędu Miasta pokazującego trasę planowanej ulicy łączącej ulicę Jachtową z ulicą Uzdrowiskową. Proszę także o zachęcenie internautów o dyskusję na ten temat. Szczególnie o wpływ takiej decyzji na stary drzewostan tej części parku. Pzdr

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 13:08:44] • [IP: 89.229.233.**]

Obecny prezydent dba by świnoujścianie wciąż czuli się jak w PRLu. Dziurawe ulice, niebezpieczne chodniki, zaniedbane trawniki (po co tworzy się trawniki wzdłuż jezdni jeśli brak jest miejsc parkingowych?), obietnice o basenie, hali sportowej, zabiegach bez kolejki dla mieszkańców tegoż uzdrowiska. Inwestycie tak, ale w dzielnicy niemieckiej dawniej nadmorskiej. My nie chcemy już PRLu!

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 11:50:26] • [IP: 94.254.229.**]

Co z ulicą Grunwaldzka? Odcinek od karsiborskiej w kierunku Garz nadaje się do kapitalnego remontu i to od ponad kilku lat..

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 09:27:49] • [IP: 80.245.190.***]

UL MAZOWIECKA TEŻ WYMAGA REMONTU

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 07:04:42] • [IP: 79.186.52.***]

czyli 1go maja juz nie bedzie robiona... super... !!

Gość • Niedziela [20.05.2018, 23:32:00] • [IP: 80.245.179.***]

A Jachtowa ? też miała być już remontowana a nie ruszono - chodnika brak ! ścieżki rowerowej brak !! Chrobrego - to samo - dramat, chodniki jak za króla Ćwieczka, ścieżki rowerowej brak !! Grudziądzka - gorsza jak na wsiach !! Do roboty urzędasy !!

Gość • Niedziela [20.05.2018, 23:16:05] • [IP: 92.42.119.***]

Jak" Ratusz" który nie potrafi poradzić sobie z ulicami w mieście poradzi sobie z realizacją" ulicy Tunelowej" łączącej pod wodą Świnoujście!! Jak oceniać rzetelnośc partnera potencjalnego kontraktu który publicznie oświadcza. .." wina leży głównie po stronie firm, które nie chcą stawać do przetargu lub ich oferty są bardziej kosztowne niż miasto początkowo zakładało".

Gość • Niedziela [20.05.2018, 22:18:35] • [IP: 89.229.233.**]

Za realizację planu oraz za stan nawierzchni naszych ulic władzy należy się PAŁA. Ulice to główne zadanie rządzących. Jeśli nie potrafią temu sprostać mając zapewnioną kasę to won z ratusza. Stawiajmy na ludzi młodych, temu dziadkowi już podziękujmy.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 22:06:08] • [IP: 92.42.118.**]

Kompletny brak realizmu, a nadmiar populizmu i amatorszczyzny. Ale idą wybory, czas najwyższy z tym skończyć.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 21:18:37] • [IP: 80.245.188.***]

Dawno już powinno powstać w Świnoujściu przedsiębiorstwo budowy i remontów dróg. Pracy dla takiej firmy jest w samym mieście na co najmniej 20 -30 lat, bo stan większości ulic jest skandaliczny. Niestety, rządzący zupełnie nie czują, jakie są pierwszoplanowe potrzeby mieszkańców; na pewno nie jest to promenada zdrowia, czy chory pomysł przebudowy ruchu w dzielnicy nadmorskiej tak, żeby uprzykrzyć życie kierowcom.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 20:45:08] • [IP: 5.172.239.**]

Proszę nie narzekać, drogi i ulice przy nowych apartamentach, hotelach w dzielnicy nadmorskiej są bardzo ładnie wykonane, pozostałe wysypać szutrem i po sprawie. Bedą oszczedności, jeszcze starczy na drogi od starego szpitala do granicy i po sprawie.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 20:26:31] • [IP: 178.238.251.***]

Te remonty naszych ulic, to trzeci świat. Na ul. Kościuszki pracuje jedna maszyna na całej długości ulicy to jest paranoja !Co to za firmy wygrywają przetargi -spółdzielnie inwalidów brak postępu ?

GOŚCIU • Niedziela [20.05.2018, 20:17:49] • [IP: 176.221.113.**]

JA NUŻ !! GRUNWALDZKA !!

Gość • Niedziela [20.05.2018, 20:13:53] • [IP: 94.254.233.**]

Tak. Jednokierunkowe z kontrapasami by nie parkowano aut na chodnikach.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 19:40:45] • [IP: 31.0.66.***]

No i k...a był przełomowy. Na dziurze na Staszica przełamałem wachacz.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 19:37:22] • [IP: 80.245.189.***]

Za przysłowiowe 5 złotych, niech Magistrat SAM remontuje...

Gość • Niedziela [20.05.2018, 19:35:13] • [IP: 178.238.251.***]

Dzielnice nędzy wyglądają smutno. dzielnice luksusu pławią się w blichtrze niedostępne dla przeciętnego Polaka. Drogi w dzielnicach nędzy jak widać z lotu ptaka nic dodać nic ująć

Gość • Niedziela [20.05.2018, 18:48:50] • [IP: 176.221.123.**]

Obiecanki cacanki a głupiemu radość.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 18:39:56] • [IP: 83.23.191.**]

Potrzebny jeszcze jeden Tunel i problem zniknie !!

Gość • Niedziela [20.05.2018, 18:28:38] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Niedziela [20.05.2018, 16:54:06] • [IP: 176.221.122.**] CZY TO PRAWDA, ŻE UL.MARKIEWICZA MA BYC JEDNOKIERUNKOWA ? ...od Wielkopolskiej do Szkolnej ruch jednokierunkowy.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 18:17:13] • [IP: 37.47.170.***]

Grunwaldzka główna ulica wjazdowa do miasta z Niemiec wygląda jak ser Szwajcarski w Szczecinie mam lepszą drogę dojazdową na działkę.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 18:16:13] • [IP: 31.0.39.***]

Ta ekipa myśli już tylko jak tu się utrzymać u władzy a nie o remontach dróg

Gość • Niedziela [20.05.2018, 18:05:22] • [IP: 178.238.246.**]

Chyba władze miasta nie nadają się do rządzenia miastem skoro przebudowa ulic to dla nich tak wielki, nie do przeskoczenia problem.

Oglądasz 1-25 z 35
■ Tylko w tym roku 30 rodzin ze Świnoujścia musi zwrócić świadczenia z tytułu 500+ ■ Trzej zatrzymani za napaść na taksówkarza na drodze S3 w okolicy Babigoszczy to obywatele Niemiec. Tak wynika z ustaleń policji ■ Nieznani sprawcy napadli na taksówkarza ze Świnoujścia na drodze DK3. Do zdarzenia doszło między Przybiernowem a Babigoszczą. Sprawcy uciekli, trwa policyjna obawa. Do taksówki pana Mirosława ze Świnoujścia wsiadło dziś rano prawdopodobnie dwóch pasażerów. Samochód udał się w stronę Szczecina. Między Przybiernowem a Babigoszczą taksówkarz został zaatakowany i wyrzucony z auta. Sprawcy ukradli samochód i oddalili się w nieznanym kierunku. Taksówkarza w ciężkim stanie zabrał śmigłowiec LPR. Trwa policyjna obława na sprawców napadu i kradzieży. ■ Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów odbędzie się 2 tygodnie później, czyli 4 listopada. Od dziś - przez 9 dni - partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. 21 października będziemy głosowali na swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza też kampania wyborcza. ■ Mieszkańcy coraz częściej krytycznie oceniają inwestycyjne pomysły i decyzje obecnej władzy. Tym razem wiele emocji wywołało otoczenie Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Kościuszki. To pewne, że najłatwiej się inwestuje kiedy przestrzeń jest pusta, stąd pewnie bezmyślna decyzja o likwidacji całej dotychczasowej zieleni przed szkołą. Urząd co prawda zapowiada, że nie długo pojawią się tam nowe nasadzenia drzewek, ale obecne wrażenia są po prostu złe ■ Powrócili cali i zdrowi. O godzinie 7.30, na pokładzie promu "Gryf" powrócili do Świnoujścia strażacy uczestniczący w akcji gaszenia pożarów lasów w Szwecji. W uroczystości powitania uczestniczyli premier Morawiecki i szef MSWiA ■ Firma Astaldi poinformowała, że nie podpisze umowy na zaprojektowanie i budowę tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu. Umowa miała być podpisana w wyznaczonym przez Miasto terminie 3 sierpnia. Kilkanaście godzin przed wyznaczonym terminem Włosi podjęli ostateczną decyzję o rezygnacji z kontraktu. W komunikacie na tę okoliczność włoska spółka informuje: "Astaldi odstępuje od podpisania umowy na projekt: „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” z powodu: Upływu prawie dwóch lat od przedstawienia oferty do rozpoczęcia robót Braku rzeczywistej waloryzacji kosztów robót w Polsce, które tylko w ostatnim czasie wzrosły o 30 proc. Dużego ryzyka wydłużania się procedur rozliczania robót dodatkowych Braków w dostępie do zasobów materiałowych i osobowych na polskim rynku" ■