POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [20.05.2018, 13:52:41] • Świnoujście

Rok 2017 miał być przełomowy jeśli chodzi o remonty ulic. Co pozostało z planów?

Rok 2017 miał być przełomowy jeśli chodzi o remonty ulic. Co pozostało z planów?

fot. Andrzej Ryfczyński

Ubiegłoroczny budżet miasta nazywany przez niektóre media „budżetem stulecia” miał raz na zawsze zmienić wygląd ulic, które od dłuższego czasu potrzebują generalnej przebudowy. Władze reagując na potrzeby mieszkańców ogłosiły długą listę ulic, które według pierworodnych planów miały zostać wyremontowane lub zmodernizowane już w ubiegłym roku.

Zapytaliśmy rzecznika prezydenta miasta, które w niżej wymienionych ulic zostały kompleksowo wyremontowane, są w trakcie remontu lub ewentualnie będzie rozpisany przetarg. Lewobrzeże: Gdańska, Wojska Polskiego, Małopolska, Wielkopolska, Markiewicza, Trentowskiego, Kościuszki, Toruńska, Roosevelta Prawobrzeże: Szmaragdowa, Sąsiedzka, Zalewowa, Jana Pawła II, Polna.

Jak informuje Robert Karelus - Przetargi w toku na ulice: Sąsiedzką, Wielkopolską, Gdańską, Zalewową. Na przebudowę ulicy Wojska Polskiego jest już ogłoszony przetarg. Przetargi planowane w tym roku: Toruńska, Szmaragdowa, Roosvelta, Małopolska, Trentowskiego, Polna, Jana Pawła II. Trwają przebudowy ulic Kościuszki i Markiewicza.

Na zapytania wielu radnych, które dotyczyły konkretnych ulic Prezydent Barbara Michalska odpowiadała, że wina leży głównie po stronie firm, które nie chcą stawać do przetargu lub ich oferty są bardziej kosztowne niż miasto początkowo zakładało.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 36, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 36

Gość sylwester • Wtorek [30.10.2018, 20:12:10] • [IP: 178.238.252.***]

Stan drzewostanu miedzy jachtowa a uzdrowiskowa jest fatalny niema czego zalowac czas jak najbardziej wymienic a przy okazji wymiany i poprowadzenia ulicy wymienic nowe nasadzenia , strach tam przechodzic galezie spadaja na glowy...

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 23:15:52] • [IP: 188.146.96.**]

Stan ulic w mieście przypomina stan alejek działkowych na działkach R.O.D." NAD ZALEWEM"Prezes bierze przykład z Prezydenta miasta, opłaty działkowe wzrosły a dalej nic się nie robi, boczne alejki przypominają poligon w Drawsku, to tak jest jak za rządzeniem działkami biorą się byłe trepy i firma koleś. W pierwszej kolejności naprawa bocznych alejek a następnie za własne pieniądze naprawiajcie główną drogę do własnych działek i kolesi. klucze do bramy mają kolesie prezesa a starzy działkowcy chodzą pieszo obładowani tobołkami, niosąc na plecach zakupy ze sklepu ogrodniczego bo nie są kolesiami prezesa.

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 19:46:10] • [IP: 37.47.171.***]

tak bogate miasto a tak zdewastowane papier wszystko przyjmie

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 19:08:31] • [IP: 92.42.119.***]

Proszę portal iświnoujście o przedstawienie na stronie dokumentu Urzędu Miasta pokazującego trasę planowanej ulicy łączącej ulicę Jachtową z ulicą Uzdrowiskową. Proszę także o zachęcenie internautów o dyskusję na ten temat. Szczególnie o wpływ takiej decyzji na stary drzewostan tej części parku. Pzdr

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 13:08:44] • [IP: 89.229.233.**]

Obecny prezydent dba by świnoujścianie wciąż czuli się jak w PRLu. Dziurawe ulice, niebezpieczne chodniki, zaniedbane trawniki (po co tworzy się trawniki wzdłuż jezdni jeśli brak jest miejsc parkingowych?), obietnice o basenie, hali sportowej, zabiegach bez kolejki dla mieszkańców tegoż uzdrowiska. Inwestycie tak, ale w dzielnicy niemieckiej dawniej nadmorskiej. My nie chcemy już PRLu!

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 11:50:26] • [IP: 94.254.229.**]

Co z ulicą Grunwaldzka? Odcinek od karsiborskiej w kierunku Garz nadaje się do kapitalnego remontu i to od ponad kilku lat..

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 09:27:49] • [IP: 80.245.190.***]

UL MAZOWIECKA TEŻ WYMAGA REMONTU

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 07:04:42] • [IP: 79.186.52.***]

czyli 1go maja juz nie bedzie robiona... super... !!

Gość • Niedziela [20.05.2018, 23:32:00] • [IP: 80.245.179.***]

A Jachtowa ? też miała być już remontowana a nie ruszono - chodnika brak ! ścieżki rowerowej brak !! Chrobrego - to samo - dramat, chodniki jak za króla Ćwieczka, ścieżki rowerowej brak !! Grudziądzka - gorsza jak na wsiach !! Do roboty urzędasy !!

Gość • Niedziela [20.05.2018, 23:16:05] • [IP: 92.42.119.***]

Jak" Ratusz" który nie potrafi poradzić sobie z ulicami w mieście poradzi sobie z realizacją" ulicy Tunelowej" łączącej pod wodą Świnoujście!! Jak oceniać rzetelnośc partnera potencjalnego kontraktu który publicznie oświadcza. .." wina leży głównie po stronie firm, które nie chcą stawać do przetargu lub ich oferty są bardziej kosztowne niż miasto początkowo zakładało".

Gość • Niedziela [20.05.2018, 22:18:35] • [IP: 89.229.233.**]

Za realizację planu oraz za stan nawierzchni naszych ulic władzy należy się PAŁA. Ulice to główne zadanie rządzących. Jeśli nie potrafią temu sprostać mając zapewnioną kasę to won z ratusza. Stawiajmy na ludzi młodych, temu dziadkowi już podziękujmy.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 22:06:08] • [IP: 92.42.118.**]

Kompletny brak realizmu, a nadmiar populizmu i amatorszczyzny. Ale idą wybory, czas najwyższy z tym skończyć.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 21:18:37] • [IP: 80.245.188.***]

Dawno już powinno powstać w Świnoujściu przedsiębiorstwo budowy i remontów dróg. Pracy dla takiej firmy jest w samym mieście na co najmniej 20 -30 lat, bo stan większości ulic jest skandaliczny. Niestety, rządzący zupełnie nie czują, jakie są pierwszoplanowe potrzeby mieszkańców; na pewno nie jest to promenada zdrowia, czy chory pomysł przebudowy ruchu w dzielnicy nadmorskiej tak, żeby uprzykrzyć życie kierowcom.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 20:45:08] • [IP: 5.172.239.**]

Proszę nie narzekać, drogi i ulice przy nowych apartamentach, hotelach w dzielnicy nadmorskiej są bardzo ładnie wykonane, pozostałe wysypać szutrem i po sprawie. Bedą oszczedności, jeszcze starczy na drogi od starego szpitala do granicy i po sprawie.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 20:26:31] • [IP: 178.238.251.***]

Te remonty naszych ulic, to trzeci świat. Na ul. Kościuszki pracuje jedna maszyna na całej długości ulicy to jest paranoja !Co to za firmy wygrywają przetargi -spółdzielnie inwalidów brak postępu ?

GOŚCIU • Niedziela [20.05.2018, 20:17:49] • [IP: 176.221.113.**]

JA NUŻ !! GRUNWALDZKA !!

Gość • Niedziela [20.05.2018, 20:13:53] • [IP: 94.254.233.**]

Tak. Jednokierunkowe z kontrapasami by nie parkowano aut na chodnikach.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 19:40:45] • [IP: 31.0.66.***]

No i k...a był przełomowy. Na dziurze na Staszica przełamałem wachacz.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 19:37:22] • [IP: 80.245.189.***]

Za przysłowiowe 5 złotych, niech Magistrat SAM remontuje...

Gość • Niedziela [20.05.2018, 19:35:13] • [IP: 178.238.251.***]

Dzielnice nędzy wyglądają smutno. dzielnice luksusu pławią się w blichtrze niedostępne dla przeciętnego Polaka. Drogi w dzielnicach nędzy jak widać z lotu ptaka nic dodać nic ująć

Gość • Niedziela [20.05.2018, 18:48:50] • [IP: 176.221.123.**]

Obiecanki cacanki a głupiemu radość.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 18:39:56] • [IP: 83.23.191.**]

Potrzebny jeszcze jeden Tunel i problem zniknie !!

Gość • Niedziela [20.05.2018, 18:28:38] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Niedziela [20.05.2018, 16:54:06] • [IP: 176.221.122.**] CZY TO PRAWDA, ŻE UL.MARKIEWICZA MA BYC JEDNOKIERUNKOWA ? ...od Wielkopolskiej do Szkolnej ruch jednokierunkowy.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 18:17:13] • [IP: 37.47.170.***]

Grunwaldzka główna ulica wjazdowa do miasta z Niemiec wygląda jak ser Szwajcarski w Szczecinie mam lepszą drogę dojazdową na działkę.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 18:16:13] • [IP: 31.0.39.***]

Ta ekipa myśli już tylko jak tu się utrzymać u władzy a nie o remontach dróg

Oglądasz 1-25 z 36
■ Po trzygodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła uchwałę zmieniające obowiązujące od 2008 granice strefy uzdrowiskowej C. Decyzja otwiera drogę wykonawcy do podjęcia prac budowlanych przy ulicy Bydgoskiej gdzie powstać ma nowy Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczy ■ Joanna Agatowska: "Jesteśmy stawiani pod ścianą; ZPO jest bardzo potrzebny, trzeba to zrealizować ale boję sie podnieść rękę bo zbyt dużo niejasności jest w przebiegu działek, rozwiązań dotyczących parkingów. Liczę, że jednak wywiąże się tu dyskusja ■ Zapraszamy na konferencję prasową VIII Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA 2019, które odbędą się między 4 a 9 marca 2019 roku pod hasłem KULTURA I MEDIA. Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie szczegółowy program festiwalu, odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27. Zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów ■ W Urzędzie Miasta odbyły się zwołane przez prezydenta konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic jednostki pomocniczej miasta, jaką jest Dzielnica Uzdrowiskowa. Radni usłyszeli o pomysłach, które mogą budzić niepokój. Urzędnicy wykazywali się dużą powściągliwością przy udzielaniu odpowiedzi ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■