POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [14.01.2018, 08:19:57] • Świnoujście

Od pączka po lampę. Kram dla WOŚP

Od pączka po lampę. Kram dla WOŚP

fot. iswinoujscie.pl

Kram rzeczy Dziwnych to jedna ze świnoujskich specjalności w programie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia i niezawodnie prowadzony przez Maję Piórską od lat zasila naszą skarbonkę poważną kwotą.

Nie inaczej będzie w tym roku choć ostateczną kwotę uzyskaną z tej imprezy poznamy dopiero w niedzielę gdy bank w sztabie przeliczy skarbonkę zapełnioną w sobotę w hotelu Hampton by Hilton, To właśnie tu, nie po raz pierwszy spotkali się łowcy ciekawych przedmiotów, chcący wesprzeć przy tym dzieło pomocy polskiej pediatrii.

Od pączka po lampę. Kram dla WOŚP

fot. iswinoujscie.pl

Trudno nawet wymienić wszystkie przyciągające wzrok przedmioty, które wyłożone zostały na licytację. Wzrok przyciągał imponujący bukiet białych róż przekazany prze kwiaciarnię „Ewa”.

Od pączka po lampę. Kram dla WOŚP

fot. iswinoujscie.pl

Na nabywcę czekał imponujący model żaglowca i setki innych przedmiotów, a wśród nich talony na wycieczki, zaproszenia do restauracji itp., itd. Na kramie babuni oprócz specjałów, m,in, z Bornholmu swoje przetwory przekazali działkowcy z R.O.D. „Granica”.

Od pączka po lampę. Kram dla WOŚP

fot. iswinoujscie.pl

Jak zwykle wylicytować można było pączki ale także tort. Czekamy na niedzielne rozliczenie tej udanej akcji!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 24, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-24 z 24

Gość • Niedziela [14.01.2018, 19:07:24] • [IP: 80.245.178.**]

Do 215 on nie musi kraść, pieniądze dla siebie zgarnia na legalu, oglądnij film Miś, tam jest to wyjasnione.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 16:41:33] • [IP: 164.127.32.***]

15:37:21 - Może jesteśmy gorszego sortu, bo my akcji charytatywnych nie wspieramy metodami socjotechnicznymi, ale metodami dotarcia do ludzkiego serca. Te założenia zbiórek charytatywnych (klasycznych, prawdziwych zbiórek) znane są od wieków. Nie eksponuje się nazwiska dawcy, a bardziej jeszcze sumy, którą wpłacił (i nie nagradza się go za tę wyjątkowa wysokosć) - wg ewangelicznej reguły" niech nie wie lewa ręka, co czyni prawa". Przez całe wieki ci, którzy zbierali datki własnym życiem świadczyli, że niczego ze zbiórek nie zatrzymują dla siebie (stąd był ten celibat zakonów, śluby ubóstwa - kwestarze nie mieli spadkobierców, a nawet mozliwości, by dla siebie zatrzymać datki - a znanymi niedawno lub do dziś żyjącymi tak postaciami byli św. br.A.Chmielowski, s.Chmielewska, o.Nowak (ten od HIVowców). Nie było więc jakiejś rodziny żyjącej z tego, a także imprez kontrastujących z charytatywnością, jak muzyka wzbudzająca agresję, wystąpienia polityków, wulgaryzmy na scenie.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 16:37:47] • [IP: 93.94.190.**]

Trzymajmy się tematu artykułu-nie odbiegajmy do polityki-wtedy zejdziemy na manowce.Oceniajmy Kram a nie powołujmy się na Rydzyka, bądż stosowania socjotechniki społecznej którą w jednym palcu miał Hitler.Oceniajmy od lat istniejącą akcję WOŚP.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 16:26:58] • [IP: 188.147.239.**]

Nikt i nic nie zohydzi Orkiestry i Owsiaka, a sługusy i kaczyści niech zniosą datki Rydzykowi, on nie kocha ludzi, kocha za to pieniądze.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 16:26:04] • [IP: 81.34.237.***]

Proszę państwa, akcja Owsiaka to taka zabawa lewicy. Bez znaczenia dla polskiego systemu opieki zdrowotnej. Dajcie się im bawić! Niech mają też swoje złudzenie, że robią coś" dobrego".

Gość • Niedziela [14.01.2018, 15:49:32] • [IP: 178.238.249.**]

Trochę w innym ale pokrewnym temacie.Jak pomaga tzw.ojciec zTorunia.Wiem tylko że doi kasę państwa czyli nas wszystkich ile wlezie a co w zamian?Nie pytam o pomoc dla jego popleczników ale po chrześcijańsku dla wszystkich.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 15:37:21] • [IP: 78.88.28.***]

Do pani/pana od" socjotechniki społecznej": socjotechnika na pewno jest społeczna, bo jest socjo-. Gratulacje dla pana Owsiaka za jakość (poziom, różnorodność, skuteczność) wywierania wpływu na społeczeństwo - słuszne. Sarkazm czytelny, ale raczej warto uzasadnić powody tego sarkazmu, do którego pani/pan ma oczywiste prawo, bo albo chcemy wywołać argumentami refleksję lub dyskusję, albo chcemy wyłącznie coś napisać. Napisania czegoś do przeczytania niczego pełne są księgarnie. Więc, jeśli można prosić, co z socjotechniką Owsiaka nie tak?

Gość • Niedziela [14.01.2018, 15:21:25] • [IP: 93.94.190.**]

Mi ta akcja od lat nie przeszkadzała i do dnia dzisiejszego nie przeszkadza.Nawet jeśli nie będę miała możliwości skorzystania z zakupionego sprzętu.Pomimo tego cieszę się że pomocny jest dla innych potrzebujących.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 14:31:22] • [IP: 37.47.174.***]

A Radny z PISu to raczej lojalny celebryta. Ciekawe co prezes na to, że on się na WOSP lansuje?

Gość • Niedziela [14.01.2018, 13:57:14] • [IP: 79.188.75.***]

Niemal 2, 4 tys. łóżek pielęgnacyjno-rehabilitacyjnych i 463 koncentratory tlenu zakupiono ze środków pozyskanych przez Caritas z 1 proc. w ciągu ostatnich dwóch lat. Dzięki największej kościelnej organizacji charytatywnej w Polsce działa już 114 wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego a powstają kolejne. Łączna wartość zakupionego przez Caritas Polska sprzętu to 5 mln 799 tys. 633 zł, co stanowi 100 proc. środków pozyskanych z tzw. 1 procenta.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 13:23:50] • [IP: 176.221.122.***]

Wolno mi w tym nie brać udziału?.Wolno.Gdzie tu" hejt"?.No chyba że jest on w pytaniach o szczegóły finansowe fundacji ale nie rozumiem skąd taka postawa ludzi chcących z jednej strony, z zasady, pomóc innym a z drugiej robiących sobie przyjemność z udowadniania samym sobie że są szlachetni?.Przecież wszystko jest transparentne, prawda?.Pan Owsiak otwarcie odpowiada na wszystkie pytania, ujawnia dokumenty o jakie proszą go sędziowie, prawda?.Jest tak czy nie jest?.Czy to jest" hejt"?.A może zbieracze robią z tego sprawę polityczno-światopoglądową i stąd te naburmuszone opinie i agresja wobec ludzi zadających pytania?.Używanie argumentu o"korzystaniu ze sprzętu" jest ciosem poniżej pasa bo wszyscy płacimy składkę zdrowotną i mamy prawo oczekiwać pomocy medycznej w pełnym zakresie jaki jest możliwy do wypełnienia a że ew. trafimy na sprzęt który cały czas po przekazaniu jest pod kontrolą WOŚP, która decyduje o jego użyciu, nie jest niczyją winą!. Czytaj:"Warunki na jakich przekazywany jest sprzęt od WOŚP"

Gość • Niedziela [14.01.2018, 11:50:50] • [IP: 62.69.231.***]

GDZIE JEST TEN KRAM?? W KTÓRYM MIEJSCU?? PRZESTAŃCIE SIĘ NAWZAJEM OBRAŻAĆ

Gość • Niedziela [14.01.2018, 11:23:31] • [IP: 79.186.208.***]

Będą inaczej pisać, jak zdrowotna potrzeba zajdzie i...Państwo nie zapewni, to wtedy z aparatury zakupionej od Orkiestry skorzystają. Wszystkim zdrowia życzę i ludzkiej życzliwości.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 11:20:43] • [IP: 80.245.186.**]

nie trzeba byc pisowcem" czerwona mordo" żeby poznać sie na twoim resortowym celebrycie

Gość • Niedziela [14.01.2018, 11:03:54] • [IP: 62.69.203.***]

Wszędzie jej pełno.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 10:56:02] • [IP: 37.8.215.***]

gdyby owsiak ukradl choc 10 zl to przy tak skomasowanej nagonce ze strony pisu juz dawno by siedzial, a pan jurek dostal tylko 100 zl mandat za slowo na k, ,

Gość • Niedziela [14.01.2018, 10:51:11] • [IP: 37.47.164.***]

Wypowiadanie własnego negatywnego zdania niektórzy nazywają" hejtem". To wygodne, ale inaczej to się nazywa" cenzura pod presją". Samo to, że obrażacie ludzi wypowiadających inne zdanie od waszego, bardzo źle o was świadczy, a zwłaszcza o tym że to wy nienawidzicie każdego, kto nie da wam do puszki.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 10:45:50] • [IP: 62.69.229.***]

Wstrętne pisowskie" zdradzieckie mordy" na miesięcznicę do Prezesa a nie wypisywać kretyńskie wypociny

Gość • Niedziela [14.01.2018, 10:17:07] • [IP: 176.221.123.***]

Gdzie jest ten kram napiszcie

Gość • Niedziela [14.01.2018, 09:55:52] • [IP: 195.198.46.***]

Przestańcie hejtować PiS-owskie mendy!

Gość • Niedziela [14.01.2018, 09:43:46] • [IP: 37.47.164.***]

Świetny sposób na życie prezesa Owsiaka. Tylko pogratulować socjotechniki społecznej.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 09:24:33] • [IP: 37.47.133.***]

Zbierający datki, odziani w łachmany, powinni stać pod kościołem i czekać na jałmużnę jak drzewiej bywało.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 09:09:07] • [IP: 77.88.191.**]

Bardzo ciekawa impreza... A w komentarzach zaraz będzie dużo" hejtu".

Gość • Niedziela [14.01.2018, 08:37:00] • [IP: 164.127.32.***]

To mi przypomina peerelowskie czyny społeczne: na balu byli już stomatolodzy, prawnicy, nauczyciele, a teraz dziennikarze ("...do piór!"), czyli Piórska, ale zmierzamy w" niższe" sfery" - przez działkowców ku robotnikom - cały lud pracujący okazuje owoce swego trudu towarzyszowi Owsiakowi i ufa, że jego zezowate oko to widzi! Tym nie gardzi! Albowim klasa robytnicza podąża za Przewodem jedynyj partii WuOeŚPe'zPR (WOŚP z Pi'aR'em) - najbliższa pięciolatka, obiecujemy, będzie trwała 5 lat i o jeden rok dłużej! Razem z sojusznikami w Brukseli będziemy odcinać z wszystkiego, co prawnicy czy działkowcy jeszcze nie odcięli - pójda na orkiestrę szczoteczki do zebów, ale i odcięci od zabytku anieli!

Oglądasz 1-24 z 24
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Dzisiaj o 17.00 w biblioteka miejska miejska przy ul. Piłsudskiego zaprasza na spotkanie ze znakomitym aktorem i satyrykiem Jackiem Fedorowiczem! Zapraszamy. Wstęp wolny! ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■