POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [13.01.2018, 15:54:01] • Świnoujście

Sportowa sobota z WOŚP w Parku Zdrojowym

Sportowa sobota z WOŚP w Parku Zdrojowym

fot. Sławomir Ryfczyński

Ścieżki Parku Zdrojowego są doskonale znane świnoujskim biegaczom, kijkarzom i rowerzystom. Regularnie odbywają się tu zawody z cyklu Parkun. Tym razem uczestnicy tego cyklu postanowili nie prowadzić sportowej rywalizacji lecz pobiec w ramach 26 finału wielkiej orkiestry serc, którym już jutro żyła będzie cała Polska. Impreza w Parku Zdrojowym była w tym roku głównym wydarzeniem sportowej soboty z WOŚP.



Do Parku od rana przebywały ale rodziny. To właśnie bieg dzieci, na najkrótszym 300-metrowym dystansie zainaugurował spot w sobotę. Dopiero po nich na ścieżki parkunu wyruszyli dorośli. Najpierw na ścieżkach parku pojawili się panowie i panie z kijkami. Dystans jaki wyznaczyli sobie do pokonania wynosił 5 kilometrów.

Sportowa sobota z WOŚP w Parku Zdrojowym

fot. iswinoujscie.pl

Chwilę później na trasie parkowej pętli pojawili się biegacze. Ta grupa miała mierzyła się się już ze znacznie dłuższym bo 19-kilometrowym dystansem. Kibice i organizatorzy zagrzewali uczestników do rywalizacji.

Sportowa sobota z WOŚP w Parku Zdrojowym

fot. iswinoujscie.pl

W czasie gdy na parkowych ścieżkach rywalizowali biegacze i kijkarze, znacznie dłuższą trasę dokonywała grupa Świnoujskiej Inicjatywy Rowerowej. Grupa SwiRów dotarła jednak na miejsce na czas i ubarwiła zakończenie sportowej soboty z WOSP.

Sportowa sobota z WOŚP w Parku Zdrojowym

fot. iswinoujscie.pl

Na mecie każdy uczestnik otrzymywał pamiątkowy dyplom. Organizatorzy zadbali także gorące napoje i pajdę chleba ze smalcem ku pokrzepieniu. Każdy z uczestników sportowej soboty mógł dorzucić także coś do puszki 26 finału. Puszka zostanie przeliczona przez bank w sztabie podczas niedzielnego finału.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 23, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-23 z 23

Gość • Niedziela [14.01.2018, 21:48:20] • [IP: 78.88.30.***]

Gość • Niedziela [14.01.2018, 11:20:55] • [IP: 77.253.156.***] Ślepyś ty, czy tez polityk?

Gość • Niedziela [14.01.2018, 15:24:17] • [IP: 164.127.32.***]

11:40 - Jabłońska- chce wspomagac życie, a była ponad rok temu (październik 2016) na czarnym marszu (zob.filmy na YT). Żenujący paradoks.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 11:40:24] • [IP: 188.146.69.***]

Do gościa [13.01.2018, 21:27:13]. Przepraszam, a co ty zrobiłeś dobrego dla innych, że takim jadem jedziesz do tych co tam udzielają się. Ja tam byłem, impreza była bardzo udana. Była tam również Pani Jabłońska, która od samego początku udziela się przy PRKRUN-ie i należy się jej za to szacunek. Tam nie było żadnej polityki tylko zorganizowanie dla CHĘTNYCH czasu do aktywnego wypoczynku. To, że tworzy się przy tym dokumentację fotograficzną to bardzo dobrze bo w ten sposób propaguje się czynny tryb życia. Byli tam piechurzy, biegacze i rowerzyści, którzy byli bardzo zadowoleni a relacje między nimi były bardzo sympatyczne. Całe szczęście, że ciebie tam nie było bo swym jadem mógłbyś popsuć panującą tam atmosferę. Mimo wszystko życzę ci więcej optymizmu i pozytywnego myślenia.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 11:33:22] • [IP: 164.127.32.***]

9:40 - celna uwaga o Szajsbooku. Fotografowanie, uwiecznianie często niszczy atmosferę, zwłaszcza w kameralnych warunkach i spłyca przeżywanie cennych chwil nawet przez samych fotografujących.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 11:25:31] • [IP: 77.253.156.***]

Co Owsiak zarobił/?Daje wszystko, Swój czas, Swoje nazwisko. Swoja energię, wsparcie, charyzmę i na tym bazuje.Tysiące dzieciaków uratowanych na Jego sprzęcie.Miedzy innymi Moja wnuczka.I za to będę Mu wdzięczna do śmierci.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 11:20:55] • [IP: 77.253.156.***]

Lokalni politycy Cię nie podobają? A co oni Tobie złego zrobili?Piszesz, a nie wiesz o czym piszesz.Tak dla przekory chyba...

Gość • Niedziela [14.01.2018, 09:40:57] • [IP: 78.88.30.**]

Gość • Sobota [13.01.2018, 21:27:13] • [IP: 80.245.178.**]Ja tez lubię biegać, ale wkurza mnie że u nas we wszystko są wmieszani lokalni politycy, wszędzie ich pełno, Jabłońska, Mrozek, Sujka, qśwa mam dosyć tych cwaniaczków.Po za tym wszędzie pełno szajsbukowych aparatczyków-maniaków co to wszystko muszą dookoła opstrykać i zaraz zamieszczać w sieci.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 06:19:22] • [IP: 80.245.186.**]

resort w akcji

Gość • Sobota [13.01.2018, 23:51:09] • [IP: 94.254.225.***]

Do [13.01.2018, 20:59:07] • [IP: 164.127.32.***] to o tobie jest ballada o głupku:" Chodzi po mieście głupek – niecnota robi głupoty pisze głupoty. ..." ??

Gość • Sobota [13.01.2018, 23:38:40] • [IP: 93.94.186.***]

Do Pani Krycha • Sobota [13.01.2018, 19:54:46] • [IP: 92.42.114.***] Powiem Pani że niewielu. W poprzednich latach było dużo dużo więcej -teraz garstka z tego. Byłem na spacerze to widziałem ten maratonik.

Gość • Sobota [13.01.2018, 22:30:30] • [IP: 80.245.189.***]

Szkoda, ze dopiero po biegu dla dzieci jest informacja, ze taki bieg sie odbyl. Z cala pewnoscia frekfencja bylaby wieksza gdyby wczesniej byla stosowna informacja. Moja corka jest rozzalona.

Gość • Sobota [13.01.2018, 22:12:38] • [IP: 92.42.113.***]

Nie znam jednej wypowiedzi Kaczyńskiego, który mówi, że dzieci rodziców krytykujących PiS, nie powinny korzystać z programu 500+. Znam tysiące wypowiedzi fanatyków WOŚP, którzy mówią, że rodzice krytykujący WOŚP nie powinni korzystać z sprzętu WOŚP. To jest sekta.

Gość • Sobota [13.01.2018, 21:27:13] • [IP: 80.245.178.**]

Lubię biegac, ale w hucpie owsiakowej nie PObiegnę.

Gość • Sobota [13.01.2018, 20:59:07] • [IP: 164.127.32.***]

15:56;27 - Brawo! I dodam: mniej niż 1% kupowanego sprzętu to sprzęt z WOŚP. Przy tym: jaka jest jego prawdziwa cena, skoro zmusza sie do współudziału (lub działo się to w przeszłości) instytucje publiczne, opłacane z podatków także tych ludzi, którzy nie akceptują postaci J.O. i jego związków z dziwnymi akcjami, jak agresja wobec polityków (jednej opcji), wobec pytających o finanse J.O. dziennikarzy (wyrzucono Rachonia). 99% sprzetu jest kupowane z podatków także krytyków Owsiaka, czy to znaczy, że z części sprzętu ma zrezygnowac stronnictwo Owsiaka? Dlaczego WOŚP jest traktowany jako bicz, szantaż moralny, swoista miarka moralności, niczym w erze stalinizmu, gdzie hołd oddany Stalinowi przesądzał o prawomyślności hołdującego?

Gość • Sobota [13.01.2018, 20:40:42] • [IP: 184.168.46.**]

Niektórzy nie powinni biegać, bo tupią platfusami i się kuracjusze" Płoszo..." ㋡

Gość • Sobota [13.01.2018, 20:18:02] • [IP: 93.94.190.***]

Prawie sami wojskowi. ?

Krycha • Sobota [13.01.2018, 19:54:46] • [IP: 92.42.114.***]

Nie mogłam wystartować w tym biegu, ale ciekawa jestem ilu było uczestników. ze zdjęć to chyba skromnie Pozdrawiam.

Gość • Sobota [13.01.2018, 18:37:46] • [IP: 37.47.166.***]

Gdyby was bezdomny poprosił o pomoc, to obeszlibyście go szerokim łukiem, a tu pranie mózgu jednak działa.

inna możliwość • Sobota [13.01.2018, 18:05:38] • [IP: 164.127.32.***]

Brodo, ależ ci seksownie na tym Danielku...

Gość • Sobota [13.01.2018, 17:05:35] • [IP: 94.254.225.***]

Do [IP: 164.127.32.***] ja bez tej waszej" telewizji" żyje i innym też polecam nie oglądać tego badziewia!!

Mariolka • Sobota [13.01.2018, 16:41:04] • [IP: 77.252.153.**]

Danielku ależ Ci seksownie w tej brodzie...

tylu bez TV może, on nie! • Sobota [13.01.2018, 16:02:44] • [IP: 164.127.32.***]

TVP nie naruszyła przepisów, nie relacjonując finału WOŚP – ocenił przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski. To odpowiedź na skargę złożoną na publicznego nadawcę przez J.Owsiaka. W grudniu ubiegłego roku Owsiak poinformował o złożeniu skargi na TVP do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Swoją decyzję Owsiak tłumaczył tym, że w 2017 r. TVP nie podała żadnych informacji na temat" już nie tylko ogólnopolskiego, ale ogólnoświatowego 25. Finału WOŚP". Szef WOŚP chciał, aby Rada nakazała publicznemu nadawcy informowanie obywateli o zbliżającym się 26. finale. – W odpowiedzi na skargę przewodniczący KRRiT Kołodziejski ocenił, że TVP nie naruszyła przepisów, nie relacjonując finału WOŚP. Jak podkreślił, odkąd Fund.WOŚP nawiązała współpracę ze stacją TVN, a więc komercyjnym nadawcą będącym konkurentem TV publicznej, nie może wymagać od publicznego nadawcy obszernych relacji z jej działalności. Przewodniczący Rady zauważył, że wszystkie stacje telewizyjne skupiają się na akcjach objętych przez siebie patronatem.

Gość • Sobota [13.01.2018, 15:56:27] • [IP: 92.42.113.***]

Skoro Owsiaka nie lubię i nie pochwalam tego, w jaki sposób korzysta z pieniędzy WOŚP to mam zrezygnować z korzystania ze sprzętu kupionego ze zbiórki? Mimo wszystko, warto pamiętać, że to pieniądze, które dają ludzie, nie Owsiak. On nie dał ani złotówki, on zarobił.

Oglądasz 1-23 z 23
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Dzisiaj o 17.00 w biblioteka miejska miejska przy ul. Piłsudskiego zaprasza na spotkanie ze znakomitym aktorem i satyrykiem Jackiem Fedorowiczem! Zapraszamy. Wstęp wolny! ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■