POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [13.01.2018, 08:55:00] • Świnoujście

Protest w obronie praw kobiet na Placu Wolności: Zgotowaliście kobietom piekło, jakiego nikt do tej pory nie zrobił

Protest w obronie praw kobiet na Placu Wolności: Zgotowaliście kobietom piekło, jakiego nikt do tej pory nie zrobił

fot. Agnieszka Puszcz

Po raz kolejny na Placu Wolności zebrały się kobiety, które protestują przeciwko poczynaniom rządzących. Część mieszkanek Świnoujścia jest wyraźnie zawiedzionych, że Sejm odrzucił projekt obywatelski "Ratujmy kobiety", który zakładał między innymi edukację seksualną, dostęp do środków antykoncepcyjnych, in- vitro, czy tabletek dzień po. - Kobiety muszą same decydować o sobie i swoim ciele - tak brzmiała część wypowiedzi w trakcie czwartkowego protestu.

W trakcie protestu, na transparentach widniały takie hasła jak: Polski walczące, są nas tysiące, moje życie, mój wybór, boję się własnego państwa, czy brońmy życia kobiet.

Protest w obronie praw kobiet na Placu Wolności: Zgotowaliście kobietom piekło, jakiego nikt do tej pory nie zrobił

fot. Agnieszka Puszcz

Protestujące poruszały także inne ważne tematy:

- Nie dla faszyzmu, nie dla rasizmu - krzyczały kobiety.

Protest w obronie praw kobiet na Placu Wolności: Zgotowaliście kobietom piekło, jakiego nikt do tej pory nie zrobił

fot. Agnieszka Puszcz

Protestujące kobiety, pytały czy Polska wraca do Średniowiecza?

Protest w obronie praw kobiet na Placu Wolności: Zgotowaliście kobietom piekło, jakiego nikt do tej pory nie zrobił

fot. Agnieszka Puszcz

W sumie, w manifestacji wzięło udział kilka osób.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 179, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 179

Gość • Wtorek [16.01.2018, 15:34:47] • [IP: 176.221.122.***]

NIEPRZEMYŚLANYCH - piszemy razem, panie feministki, wstyd pisać takie hasła z bykami.

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 14:23:44] • [IP: 62.69.203.***]

A gdzie te trzy" sowy"

Gość • Niedziela [14.01.2018, 13:53:31] • [IP: 79.186.211.**]

A kto tu nienawidzi starszych ludzi? Nie próbujcie wmawiać. że stary nie czyni źle i nie popełnia błędów. A innych do ohydnych rzeczy zachęca. Bo młodość potrafi być chmurna i durna, ale od seniorów należało by wymagać mądrości, roztropności i dobrej rady...nie głupoty, nie głupoty!!

Gość • Niedziela [14.01.2018, 13:49:39] • [IP: 184.168.46.**]

Stare, a głupie.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 12:36:13] • [IP: 93.94.191.**]

Kiedyś była Polska Walcząca dziś jest Polska Protestująca. Aż mi się Wietnam przypomniał.

AGENDA 21 • Niedziela [14.01.2018, 11:59:23] • [IP: 80.245.178.***]

OJ NIE DAŁA BOZIA ROZUMKU, NIE DAŁA, TYLKO NIEŹLE poPAPRAŁA.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 11:29:48] • [IP: 92.42.119.***]

Co za obłuda, pseudo manifa, marzą o powrocie państwa teoretycznego, państwa PO, platformy oligarchów z prawem do legalnego zabijania dzieci, a potem może do legalnego zabijania ludzi starych, samotnych niedołężnych tak jak np;w Holandii. Powinny się upomnieć o legalizację HASZYSZU jak chciał Palikot. A GDZIE JEST SUMIENIE I ODPOWIEDZIALNOŚĆ.WSTYD>WSTYD >WSTYD

Gość • Niedziela [14.01.2018, 11:27:35] • [IP: 80.245.186.**]

do Babci z • Niedziela [14.01.2018, 09:45:58] • [IP: 80.49.131.*] no ale ciągle nie wiemy o co wam chodzi, bronicie pozostałości starego układu gdzie" towarzyszom" się dobrze żyło kosztem reszty? My to rozumiemy.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 11:15:58] • [IP: 178.238.246.***]

Takie stare to pewnie same pamiętają średniowiecze

Gość • Niedziela [14.01.2018, 10:08:19] • [IP: 46.169.223.***]

ha, ha, ha!!

Gość • Niedziela [14.01.2018, 09:45:58] • [IP: 80.49.131.*]

Babcie i dziadka pochowali sąsiedzi, rodziców oddali do przytułku oby tylko ktoś nie powiązał ich że znają jakąś starszą osobę, teraz zasiedli przed komputerem i pofolgowali sobie kpiąc i wyśmiewając starszych ludzi. Jest takie mądre powiedzenie oni nie przyjdą na wasze miejsce wy na ich na pewno!! Przyjdzie taki dzień w którym każde niepowodzenie każda niezaradność, niedołężności każdy ból w końcówce życia będzie Was prześladował za wpisy wyśmiewające tych ludzi. A zapewniam Was że pamięć w tym wieku powraca i jest ostra jak brzytwa a nie będzie już tych co mogli by Wam wybaczyć!!

Gość • Niedziela [14.01.2018, 09:32:16] • [IP: 80.49.131.*]

DLA TYCH CO NIENAWIDZĄ STARSZYCH OSÓB!! "Gdy kiedyś do Ciebie Zapuka sumienie Pomyśl co mu powiesz Na usprawiedliwieni. Że źle uczyniłeś Sprawiłeś mu przykrość Z uśmieszkiem na twarzy Kwitując to wszystko A słowo przepraszam Takie wyświechtane Nie przeszło przez gardło Bo nie jest lubiane Sumienie jak kolec Kłuje cię od środka Rodzi się z wyrzutów Że Ciebie zło spotka Wybierz sobie karę By nie być dręczony Przez swoje sumienie W końcu poruszony!!"

Gość • Niedziela [14.01.2018, 08:40:38] • [IP: 5.172.233.**]

Jakoś nie widzę tych tysięcy...zaledwie cztery...jaki to procent mieszkanek naszego miasta...?...widać jakie jest poparcie w tej kwestii w naszym mieście. Morderczynie przyszłych wnucząt.., wstyd i wielka hańba :(

Gość • Niedziela [14.01.2018, 07:51:51] • [IP: 188.146.33.***]

Przykro czytać komentarze wyśmiewające kobiety któresięnie boją protestować

Gość • Niedziela [14.01.2018, 07:45:37] • [IP: 80.245.189.**]

Porażka, brak słów. Co to w ogóle jest ??

Gość • Niedziela [14.01.2018, 07:20:27] • [IP: 37.47.155.***]

To wygląda nie jak" manifestacja" proaborcyjna tylko jak zbiegowisko przeciwników Zjednoczonej Prawicy. Niby kogo te osoby widza u władzy? Skompromitawana Platformę czy nieogarnieta, beznadziejna Nowoczesną?

Gość • Niedziela [14.01.2018, 06:12:24] • [IP: 80.245.186.**]

już wiem one walczą o resztki starego układu walczą za owsiaka żeby biedaczysko mógł dalej skubać z naszych kieszeni

Gość • Niedziela [14.01.2018, 06:10:15] • [IP: 80.245.186.**]

Czyli co one walczą o to żeby młode, bo przecież nie one miały prawo do aborcji dzieciaka ? Czy o co tu chodzi ? Czy o tą żałosną czerwoną konstytucje? Czy czerwone sądy ? Żeby było tak jak było? Z SBeckimi emeryturami? Czy za marksitów z brukseli? Czy może eugenike?

Gość • Niedziela [14.01.2018, 06:07:39] • [IP: 37.47.167.***]

Jest i elka etatowa demonstrantka hahaha ciekawe czy wie po co tam jest

Gość • Niedziela [14.01.2018, 02:37:33] • [IP: 92.42.119.***]

Poziom wypowiedzi w iswinoujscie wciąż obniża się co potwierdzają te seksistowskie i dotyczące wieku, a także" rozrodczych" mozliwosci uczestniczek protestu wypowiedzi. Nic tak nie podgrzewa dyskusji jak chamskie wypowiedzi i są one pewnie" po myśli" redakcji. Z drugiej jednak strony potwierdzają one opinie o rzeczywistym" schamieniu" Polaków. Przyjmując załozenie, że protestować i wypowiadać się mogliby tylko ci i te, których by to mogło dotyczyć, to kto dał prawo tym wszystkim dziadkom w Sejmie i facetom. którzy nigdy nie będą mogli być w ciąży -wypowiadać się na temat przerywania ciąży czy np. skazywania kobiety z obumarłą ciążą na konieczność donoszenia jej. Ilu z Was też byloby naprawdę chętnych do wychowywania dziecka z gwałtu. A jak byście się czuli wy wielcy obrońcy życia poczętego, gdyby zaczęto was rozliczać z każdej" zmarnowanej" kropli spermy – tej, którą spuszczacie w kiblu czy wyrzucacie wraz z kondomem. Plemniki w nich jeszcze zyją i mogą zapładniać. Toż to zbrodnia! Tak nie wolno!

Gość • Niedziela [14.01.2018, 00:48:05] • [IP: 164.127.32.***]

A ta Ela, z której tu się śmieją, której współczują, to ta trzymająca megafon?

Gość • Sobota [13.01.2018, 23:00:38] • [IP: 178.238.251.**]

weź pare babci spod monolopu na wino niema

Gość • Sobota [13.01.2018, 22:11:21] • [IP: 77.88.191.**]

Czy te hasła głoszone przez te baby są choć jedno M Ą D R E

Gość • Sobota [13.01.2018, 22:10:27] • [IP: 95.40.126.***]

A ta druga od lewej to chyba nigdy się nie schańbiła pracą a ma syna wiecznie pijanego i tacy właśnie protestują za kasę, jestem jej sąsiadem więc wiem co mówię

Gość • Sobota [13.01.2018, 22:04:45] • [IP: 77.88.191.**]

(17.37) To tej trzeba pomnik postawić co trzyma tubę, zgadzam się, wytrzymała jest, żadnego protestu nie opuściła. Lubi być na scenie -celebrytka. Wstyd.

Oglądasz 1-25 z 179
■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■
■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ Dzisiejsza, III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■