POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [07.12.2017, 13:23:16] • Świnoujście

Mieszkańcy się zbuntowali i wstrzymali wycinkę 2 zdrowych kasztanowców! Czy uda im się ocalić drzewa?

Mieszkańcy się zbuntowali i wstrzymali wycinkę 2 zdrowych kasztanowców! Czy uda im się ocalić drzewa?

fot. Sławomir Ryfczyński

Mieszkańcy ulicy Wyspiańskiego 6 zdecydowanie sprzeciwiają się planowanej przez miasto wycince dwóch zdrowych kasztanowców. Nie chcą pozwolić na to, by drzewa poszły pod piłę. Zapewniają że zrobią wszystko co w ich mocy, żeby do wycinki nie doszło. Jak na razie im się udało, bo wycinka została wstrzymana do poniedziałku. Czy mieszkańcom uda się ostatecznie ocalić drzewa?

- Wycinka wstrzymana do poniedziałku, ale ludzie pójdą do pracy i znowu się zacznie. Zarzucają nam, że się nie odwoływaliśmy od decyzji o tej wycince, ale kto z nas mógł wiedzieć o tym. Mówili nam, że się nie odwoływaliśmy, ale skąd my mogliśmy wiedzieć, że coś takiego jest planowane? Pierwszy raz wycinka była podobno planowana wiosną, ale wtedy były tam ptasie gniazda - mówi Czytelniczka.

Mieszkańcy nie zgadzają się na wycinkę drzew.

- Garaże zostały wybudowane jak już te drzewa tu były. Wtedy ludzie zgodzili się na to, że takie garaże powstały w pobliżu tych drzew- dodają mieszkańcy.

Udało nam się także porozmawiać z firmą, która zajmuje się wycinką drzew.

- Miasto nam zleciło wycinkę, a my to wykonujemy - mówił pracownik firmy zajmującej się wycinką.

Co na to świnoujski magistrat?

- Drzewa zostały usunięte, za zgodą urzędu marszałkowskiego, ponieważ blokowały dojazd do garaży - mówi rzecznik prezydenta miasta, Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 51, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 51

Gość • Piątek [15.12.2017, 11:36:06] • [IP: 94.254.225.***]

Wojna o drzewa to wojna o kasę zamiast darmowych ozdób miasta wolimy płacić za donice i kapuste

Gość • Sobota [09.12.2017, 15:37:15] • [IP: 88.156.234.**]

DO Właścicieli garażów mieszkańcy nie mają żadnych pretensji natomiast do urzędu tak

Gość • Piątek [08.12.2017, 19:23:25] • [IP: 92.42.119.**]

JAKI OGRODNIK ZIELENI---TAKA ROSLINNOSC I DRZEWA. SA ROZNE ODMIANY DRZEW I IGLAKOW---ALE OGRODNIK NASZ ZNA TYLKO TE KTORE SADZI I NIC POZA TYM . NIECH OBEJRZY STARE FOTOGRAFIE MIASTA, JAK WYGLADALO MIASTO I JEGO ZIELEN KIEDYS, JAK NIEMCY DBALI O KAZDY DETAL, OGRODKI PRZYDOMOWE, PARK, JAKIE BYLY OGRODZENIA. JAK PREZENTOWALA SIE ZIELEN NA PROMENADZIE---PO CO TO ZMIENIAC, WYSTARCZY ODNOWIC, ODRESTAUROWAC. W KONCU MIASTO MOIZE BYC ORGINALNE.

Gość • Piątek [08.12.2017, 13:55:44] • [IP: 80.245.186.***]

wyciąć skrócić i wyrzucić a potem posadzić nowe zdrowe takie co to nie przewróca się przy orkanie albo zefirku (też tak bywało w tym mieście)

Gość • Piątek [08.12.2017, 13:49:30] • [IP: 80.245.177.***]

zapytajcie drzew o ich decyzje, serce da odpowiedz, może drzewu znudzilo się bycie drzewem i chce wyzwolić swa dusze z jego pnia

Gość • Piątek [08.12.2017, 11:31:45] • [IP: 217.153.7.***]

Do IP : 31.0.37.*** Ty głupku!! Zdrowe drzewa same z siebie nie runą a one są niewątpliwie zdrowe. Do mieszkańców: idźmy razem bronić tych pięknych drzew, których jest coraz mniej w Świnoujściu. Stare ogromne drzewa zastępowane są nędznymi patykami, które może będą drzewami za minimum 50 lat. Taka bezmyślna polityka rządzących.

Gość • Piątek [08.12.2017, 11:23:13] • [IP: 88.156.234.**]

Usunąć garaże i sprawdzić czy są prawnie postawione wiem że Lokatorzy budynku nie wyrażali zgody na budowę.

Gość • Piątek [08.12.2017, 10:24:20] • [IP: 31.0.37.***]

Ciekawe czy ci mieszkańcy co się zbuntowali będą tak samo mądrzy jak te drzewa runą i narobią szkód

Gość • Piątek [08.12.2017, 09:36:03] • [IP: 178.238.253.**]

Brawo mieszkańcy, czy oni są tacy niekumaci i mają w nosie to co daje nam życie, jedno drzewo daje tlen dla pięciu rodzin w ciągu roku, a poza tym drzewa mają swoje znaczenie np.lipa i, orzechowce, kasztanowce to drzewa pszczół, dęby to Mieszkowy symbol, i potęga którą nas łączy z tymi co odeszli, wycięte te drzewa sprowadzają na miejsce nieurodzaj, ktoś powie a tam to pewnie Babcia powiedziała myślę że czasami warto posłuchać Babci bo nie wszystko złoto co się świeci!

Gość • Piątek [08.12.2017, 09:01:28] • [IP: 92.42.113.***]

Moze niech te osoby ktore komentuja ze trzeba je wyciac rusza cztery litery sprzed kompa i zobacza ze te piekne kasztanowce nikomu nic nie utrudniaja. A wrecz przeciwnie... Ludzie z okien maja drzewa piekne zaslaniajace troche te koszmarne garaże.

Gość • Piątek [08.12.2017, 08:13:25] • [IP: 94.254.225.*]

To nic nie da drzewo twój wróg?

Gość • Piątek [08.12.2017, 07:54:22] • [IP: 93.94.187.***]

Piękne drzewa sie wycina a na promenadzie obok Parkowej straszy goły kikut

Gość • Czwartek [07.12.2017, 23:55:22] • [IP: 62.69.229.**]

A przed Mieszkiem jest pęknięte drzewo i jakoś nie zagraża bezpieczeństwu.

Gość • Czwartek [07.12.2017, 22:02:45] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Czwartek [07.12.2017, 19:50:33] • [IP: 93.94.191.***] skad ty sloiku jestes??jak michalska ze wschodu??niemcy po to sadzili drzewa aby zachowac jego urok kurortu a dla was beton jest wyznacznikiem luksusu.

Gość • Czwartek [07.12.2017, 20:17:34] • [IP: 184.168.46.**]

Na czyje zlecenie ta wycinka? -Panie rzeczniku, ten urzędas ma imię i nazwisko. Jakoś wcześniej jak się budowali z garażami, to nie blokowały wjazdu, tylko teraz nagle. Niech się z garażami przesuną, bo firma od wycinki będzie miała 🔥 ten szmelc i popłyną na gruby szmalec z pazerności.

Gość • Czwartek [07.12.2017, 20:15:08] • [IP: 92.42.119.***]

Wyciąć zalać betonem to tzw bajka Jasia betonu z PZPR

Gość • Czwartek [07.12.2017, 20:10:08] • [IP: 92.42.119.**]

WIEKSZOSC ZIELENI W TYM MIESCIE POSADZILI NIEMCY.MOZNA BYLO BY ZGFODZIC SIE ABY PRZY OKAZJI ZMIANY NAWIERZCHNI PO LATACH, ZMIENIC ROSLINNOSC LUB ZASTAPIC DRZEWA NOWYMI.1---TRZEBA POINFORMOWAC O TYM SPOLECZENSWO 2---DRZEWKA NOWE REGULARNIE PODLEWAC I O NIE DBAC 3----ZNAC SIE NA SWOJEJ PRACY.CZY OSOBY KTORE PODCINAJA DRZEWA NP--WIEDZA PO ICH RZNIECIU, CO ROBIA, CZY TYLKO KTOS IM POKAZAL ZE MAJA TYLKO WYCIAC CALA KORONE DRZEWA.NA WIOSNE MOZE JAK DRZEWO PRZEZYJE-JAKOS TO WYGLADA, NP JAK JEST NISKIE.A TAK JEST POSTRACHEM, STRASZYDLEM MIEJSKIEJ ENKLAWY.TAK JAK UMIEJETNIE PODCIETO DO SAMEGO PNIA---DRZEWO PRZY WEJSCIU DO PARKU ZDROJOWEGO.KTO TAK ROBI? SA DRZEWA KTORE FORMULUJE SIE NA PLASKO NA RAMACH--ALE JE TRZEBA REGULARNIE PODCINAC.I TRZEBA NA TYM SIE ZNAC, KOCHAC ROSLINY I ROBIC TO Z ZAMILOWANIA. W CALYM MIESCIE A NIE TYLKO W CENTRUM. TAKIEGO OGRODNIKA NAM POTRZEBA ZE SZTABEM LUDZI PO TAKIEJ SZKOLE---Z ZAPALEM I Z SERCEM DLA ESTETYKI MIASTA.

Gość • Czwartek [07.12.2017, 19:50:33] • [IP: 93.94.191.***]

Drodzy mieszkańcy Świnoujścia łezka się kręci i to nie z powodu drzew a waszej głupoty bo gdy sto lat temu myśanoo waszymi kategoriami to nie powstało by żadne miasto łącznie z tą waszą niemiecką wyspą do tej pory klepiska w domu byście mieli. Ludzie coś kosztem czegoś

Gość • Czwartek [07.12.2017, 19:47:58] • [IP: 78.88.28.**]

Te drzewa nie stoją przy ulicy tylko w głębi podwórka, koło wjazdów do garaży. Te drzewa rosną tu pewnie od 100 lat, więc po co ktoś budował garaże z wjazdami dokładnie przy drzewach? Wiadomo było, że się rozrosną.

Gośćpg • Czwartek [07.12.2017, 19:43:53] • [IP: 93.94.190.**]

Propozycja! Dla obrońców drzew. Jak tak walczycie to weźcie w adopcie te drzewa i ponoście wszystkie odpowiedzialności cywilno prawne włącznie z opłatami za utrzymanie i pielęgnacię.

Gość • Czwartek [07.12.2017, 19:24:11] • [IP: 78.88.29.***]

A CO MAJA MIESZKANCY DO WLASCICIELI GARAZY ? TO ICH GLOS JEST PRAWNY !

Gość • Czwartek [07.12.2017, 19:12:40] • [IP: 164.127.146.***]

Brawo, mieszkańcy - dla urzędników to jeszcze jedna pozycja, a serce zaklejają rytmiczne i pewne jak w banku pensje za odkreślanie pozycji w wydrukach, nie ma miejsca dla wrażliwości, emocji - a dla was te drzewa to samo życie, bo życie składa sie też z rzeczy pięknych - widzicie je codziennie, zza okien, gdy wyjdziecie z domu. Taki opór pokazuje, że życie ma sens i smak, że nie dajemy się zamienic w trybiki, w pesele, we wsad do galerii handlowych i supermarkety. Że na szczęście jesteśmy" duchami w świecie materii", jak śpiewał Sting. ---Świnoujście jst piękne i bogate starymi drzewami - to jest znak szczególny miasta oprócz plaży, wód, portu. I coś mnie zastnawia: czydrzewa się poruszają, że weszły przed garaże? A może to jednak ludzie zbudowali garaże prowokując do wycięcia pięknych drzew-rzeźb? To trzeba ludzi skorygować, garaże przebudowac, a nie ruszac drzew.

Gość • Czwartek [07.12.2017, 19:10:08] • [IP: 78.88.30.**]

Nowy York wam sie podoba?? a tam drzew nie ma w miescie tylko w parku ! I tak powinno byc ciac ciac i ciac Pare osob bedzie zylo a i samochody ocaleja tez Do 14 06 46 a tutaj bylo kiedys morze a pozniej drzewa i tylko dlatego tu mieszkasz bo je wycieto aby budowac miasto

Gość • Czwartek [07.12.2017, 18:43:05] • [IP: 80.245.179.***]

Czy ci zawadiaccy mieszkańcy wezmą na siebie pisemną odpowiedzialność za zdrowie lub życie jeśli spadnie na kogokolwiek któreś z tych drzew lub jego część ??!! Czy zdają sobie sprawę z tak poważnej odpowiedzialności ??!! Bo ja bym się głęboko zastanowił i wolał niech urzędnicy decydują !!

Rozsądek • Czwartek [07.12.2017, 18:38:00] • [IP: 92.42.112.***]

To są piękne, majestatyczne i zdrowe Kasztanowce. Poza" urzędasami" nikomu nie przeszkadzają. Dojazd do garaży nie jest przez nie w żaden sposób utrudniony. Od wiatru zasłania je budynek, a od drugiej strony Park Chopina. Kto wpadł na tak nikczemny pomysł, by je wyciąć?!

Oglądasz 1-25 z 51
■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■
■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ Dzisiejsza, III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■