POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [15.11.2017, 07:08:28] • Świnoujście

Kierowca kolejki turystycznej bez wyobraźni? Zobacz film!

Kierowca kolejki turystycznej bez wyobraźni? Zobacz film!

fot. Czytelnik

Kolejki turystyczne, jeżdżące ulicami naszego miasta, już wielokrotnie były tematem publikacji. Zazwyczaj artykuły dotyczą zbyt wolnego tempa, z jakim się poruszają. Przez to w sezonie tworzą się korki, które irytują kierowców. Jednak okazuje się, że również brawurowa i bezmyślna jazda kolejek stwarza niebezpieczeństwa. Przekonała się o tym nasza Czytelniczka, która była świadkiem prawdziwego popisu wyprzedzania autobusu przez kolejkę pełną pasażerów.



- 23 października około godziny 15:00 na ulicy Moniuszki wydarzyła się bardzo niebezpieczna sytuacja - opisuje Czytelniczka - Czy to brak wyobraźni kierowcy ciuchci, nieznajomość przepisów drogowych, idiotyzm, a może wszystko razem? Mam nadzieję, że ktoś się tym zajmie. Pal licho jak jemu życie niemiłe, ale ciągnął 2 wagoniki pełne ludzi!- dodaje Czytelniczka.

Oburzenie Czytelniczki jadącej swoim autem za opisaną ciuchcią jest w pełni zrozumiałe. Kierowca kolejki w swoim "zrywie" wyprzedzania naraził siebie, swoich pasażerów i pozostałych kierowców na wypadek. Dokąd się tak spieszył? Przecież taka kolejka nie musi nigdzie zdążyć na czas...

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 48, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 48

fororak 👹 • Czwartek [16.11.2017, 12:13:25] • [IP: 165.227.151.***]

"Kierowacz"tej kolejki widać jest katolikiem, uważa on że go chroni boska opatrzność i nic jemu się złego nie przytrafi...Katolicy uważają też że ważniejsze jest prawo boże niż to ustanowione przez człowieka i oni są chronieni przez swych aniołów stróżów, stąd takie sceny dzieją się na drogach w Polsce...amen

Gość • Czwartek [16.11.2017, 10:04:57] • [IP: 93.94.184.**]

Gość • Środa [15.11.2017, 07:52:04] • [IP: 46.134.170.***]Czytelniku, twój tok dedukowania jest typowy dla lemingów.Nie kompreomituj się już może więcej.

Gość • Czwartek [16.11.2017, 08:05:03] • [IP: 109.241.63.**]

Sami harcerzy i mega kierowcy. A już w grudniu będzie można kolejka się za darmo przejechać i Ci co tu bluzgają przylega z pociechami i będą się świnie aby się przejechać. I wtedy kolejki i kierowcy cacy. Sam bywam z dziećmi co roku i dziękuję firmie za atrakcje. Kierowcą jestem ale gdzie indziej i proszę kierowców tej firmy o nie przejmowanie się hajtem. Pozdrawiam i szerokości. A autorka nagrania i redaktorem portalu za darmo tez jeździli?

Gość • Środa [15.11.2017, 21:06:26] • [IP: 37.8.215.***]

Puscic kolejki na Szczecin.Albo na trase dookola wyspy Wolin.

Gość • Środa [15.11.2017, 20:27:01] • [IP: 94.254.227.***]

Nie długo pewnie będzie wiadomo kto donosi bo z twgo co widziałem to i koleji sa okamerowane

Gość • Środa [15.11.2017, 19:58:26] • [IP: 46.231.58.***]

Ci od kolejek i autobusow to mistrzowie wymuszanie i inne to na porzadku dziennym.zabrac prawka januszom

Gość • Środa [15.11.2017, 17:58:30] • [IP: 80.245.184.*]

Pytanie do straży miejskiej, dlaczego te kolejki jeżdżą po nabrzeżu to teren portowy a obok jest ulica...

Gość • Środa [15.11.2017, 17:36:57] • [IP: 109.243.247.**]

Pół godziny temu zatrzymałem sie na ul.Roosevelta na chwileczkę, by coś z kims załatwić, wysiadłem z samochodu, a tu... patrzę... jedzie w moim kierunku ulicą W.Polskiego ta feralna kolejka... zacząłem działać ekspresowo, jakby napęd taśmy magnetofonowej się zepsuł, mówiłem dwa razy szybciej, by sie wyrobić... ale...na próżno, kolejka juz zaczęła skręcać...rozsiadła się na ulicy Roosevelta jak kokosz, zaczęła pierdzieć spalinami i już było pozamiatane, zacząłem wlec się jak dżdżownica, która wyszła z puszki po piwie... ale odzyskałem nadzieję, gdy kilka razy zakukałem, czy ktoś z przeciwka nie jedzie, więc wtedy dałem gazu... wyprzedziłem i wulgarnie wypiąłem się na nią bagażnikiem, aż Niemcy w środku zawyli:" O, szajse, o Tusek Donek'wetter und Angela!"

Gość • Środa [15.11.2017, 17:06:32] • [IP: 94.254.227.***]

Ewidentnie niebieska kolejka sobie w h... leci bo przecież zielona kidy musiała wyprzedzać pewnie ze 100m przed skrzyżowaniem a on sobie olał

Gość • Środa [15.11.2017, 16:33:40] • [IP: 31.0.68.***]

Czekamy na stanowisko policji... A może poinformować KWPSzczecin o bezczynności KMP Świnoujście?

Gość • Środa [15.11.2017, 15:49:48] • [IP: 93.227.16.***]

Do Gość • Środa [15.11.2017, 13:48:56] • [IP: 108.29.78.***] Powypadała ci z butów gościu. Idioci jeżdżą tymi kolejkami i jeszcze pyskują bo im wszystko wolno - g@@@no ci wolno idioto jeden z drugim, następnym razem nie będę tak wyrozumiały i zarobisz w czapę.

Gość • Środa [15.11.2017, 15:13:35] • [IP: 80.245.184.**]

Gość • Środa [15.11.2017, 14:24:06] • [IP: 94.254.225.**]Ej, no co ty gadasz ? Kolejka hamuje przed pasami aby wpuścić inną kolejkę przed sobą ? Czy ty masz po kolei w głowie? To są dwa wagoniki - nie hulajnoga ! No, a jezeli faktycznie tak było, to oboje powinni stracić uprawnienia.

Gość • Środa [15.11.2017, 15:04:10] • [IP: 31.0.35.**]

A czytelniczka jak na kółku rozancowym zamula

Gość • Środa [15.11.2017, 14:59:57] • [IP: 109.241.63.**]

NO WŁASNIE COS W TYM JEST KAZDEMU COS PRZESZKADZA I JAK ZWYKLE DUZO TU SWIĘTOSZKÓW I SAMYCH WZOROWYCH KIEROWCÓW, NIECH KAAZDY PUKNIE SIĘ W GŁOWE I SAMEMU SOBIE ZROBI RACHUNEK SUMIENIA.

Gość • Środa [15.11.2017, 14:58:30] • [IP: 37.249.114.***]

Gość z 9:28, nie pielgrzymka tylko procesja. Ewentualnie. .. a gdyby w tej kolejce jechała wasza matka

Gość • Środa [15.11.2017, 14:24:06] • [IP: 94.254.225.**]

Odezwali się jak zwykle sami świeci kierowcy. Widać jak jedna kolejka hamuje aby puścić druą. Ot problem. Jednym przeszkadza śmieciraka innym" L" innym autobus o innym kolejki. Kolejny tani artykuł.

Gość • Środa [15.11.2017, 13:48:56] • [IP: 108.29.78.***]

z kat tyle kapusty w naszym miasteczku

Gość • Środa [15.11.2017, 13:29:42] • [IP: 80.245.189.***]

Ten zielony to" dobra zmiana" ten niebieski... to przeżytek :-)))

Gość • Środa [15.11.2017, 12:20:09] • [IP: 188.146.168.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [15.11.2017, 12:08:28] • [IP: 80.245.184.**]

1. Z przodu jest niebieska kolejka 2. Podwójna ciągła nie bez powodu- przejście dla pieszych 3. Za pasami skrzyżowanie Moniuszki z Sienkiewicza 4. Wagoniki pełne ludzi, widać na dojeździe do skrzyżowania Słusznie ktoś zauważył, że kolejka nie powinna się nigdzie spieszyć a jednak kierowca coś miał na myśli... Poza tym świadomie wykonał taki manewr bo ulice i okolice zna na pmięć. Tak myślę, że to był wyścig: kto pierwszy wjedzie na przystanek i zgarnie pasażerów. Moim zdaniem kierowca idiota i szkoda mi czasu na dalszą argumentację.

Gość • Środa [15.11.2017, 11:49:24] • [IP: 78.88.28.***]

Bartek

Gość • Środa [15.11.2017, 11:48:01] • [IP: 94.254.146.***]

GŁUPOTY PISZECIE, TO PRZECIEŻ BYŁ EXPRES POLARNY! ZOBACZCIE TEŻ JAKIE MAJĄ PASECZKI Z PRZODU PSEUDO ŚWIATŁA DZIENNE! MADE IN CHINA, POLICJA SIĘ POWINNA NIMI ZAJĄĆ!! WOGOLE ICH NIE WIDAĆ Z PRZODU!

Gość • Środa [15.11.2017, 11:20:04] • [IP: 83.23.187.***]

Jak sie zmieni wladza w miescie to z pewnoscia pojazdy tego typu" zawalidrogi" nie uzyskaja zezwolenia na poruszanie sie po drogach publicznych. Pozdrawiam czerwony miejski beton

Gość • Środa [15.11.2017, 11:06:45] • [IP: 95.160.158.***]

To nie pierwszy raz.To samo robili na Grottgera, ze az samochody musialy stawac..

Gość • Środa [15.11.2017, 10:53:17] • [IP: 80.245.178.***]

Gość • Środa [15.11.2017, 07:52:04] • [IP: 46.134.170.***] czyli nie wiesz, czy wyprzedzanie na podwojnej ciaglej i pasach to zlamanie prawa? mam nadzieje, ze nie masz prawa jazdy.

Oglądasz 1-25 z 48
■ Już w najbliższą sobotę tj. 21 lipca 2018 r. o godzinie 18:00, na głównej płycie stadionu przy ul. Matejki 22, drużyna Floty rozegra sparingowy mecz z Orłem Łożnica, na który oczywiście serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej przebywających na terenie Świnoujścia lub okolicy. Ale najważniejsza wiadomość tego tekstu jest ta, że pierwszy zespół Floty wszystkie ligowe mecze rundy jesiennej w roli gospodarza rozgrywać będzie o tej samej porze, tj. w soboty o 18:00. Oczywiście w tej sytuacji większość z nich będzie rozgrywana przy świetle elektrycznym. To będzie nowość, albowiem do tej pory na głównej płycie przy świetle rozegrana była tylko druga połowa meczu z Błękitnymi II Stargard ■
■ 12-letni rowerzysta z wkręconą w szprychy ręką - pomogli mu strażacy. Wyglądało groźnie, na szczęście skończyło się na kilku otarciach. Na miejscu upadku małego rowerzysty pierwsi zjawili się strażacy. 17 lipca na ulicę Mostową zajechała jednostka straży pożarnej, choć nigdzie nie było widać pożaru. Okazało się, że tym razem strażacy mają inną rolę. Zostali wezwani do wypadku - 12-letni chłopiec jadący na rowerze, przewrócił się i miał wkręconą w szprychy rękę. Strażacy wyjęli rękę i stwierdzili, że nie jest złamana, ma tylko otarcia. Następnie przyjechało pogotowie i zajęło się chłopcem ■ W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen? ■ Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta znalazł się w szpitalu. Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia trafił do szpitala. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że doradca prezydenta dostał udaru. Od kilku dni Robert Karelus jest nieobecny w pracy. Dowiedzieliśmy się, że przebywając w rodzinnym domu w Trzebiatowie dostał udaru. Reakcja medyczna była bardzo szybka, co jest niezwykle istotne w tego typu sytuacjach ■ Trwa nabór do służby przygotowawczej. Termin wcielenia od 4.09, 25.09, 29.09.2018r. Wymagane dokumenty: wniosek o powołanie do służby (do pobrania na stronie lub do wypełnienia w WKU w Świnoujściu), kserokopia dowodu osobistego, kserokopia świadectwa ostatnio ukończonej szkoły. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 261-243-324 lub na stronie https://wkuswinoujscie.wp.mil.pl ■ W dniu 9 lipca 2018 zmieniona zostanie stała organizacja ruchu na ulicy Łużyckiej. Zamiana będzie polegała na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku od ulicy Steyera do ulicy Grunwaldzkiej ■ Dlaczego nikt z władz odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni, nie widzi problemu? Dlaczego szansę dostały tylko jednoroczne kwiaty zdobiące klomby, a wieloletnie drzewa obok nich usychają w zapomnieniu? Nasuwa się pytanie, czy nasze władze zamierzają wreszcie podjąć jakieś działania? Pieniądze, wydane na nasadzenia, ulatują wraz z wyschniętą ziemią. ■ Alfa-PVP dotarła do Świnoujścia. Jak bronić się przed zombie którzy nie czują bólu, mają nadnaturalną siłę i są skrajnie agresywni? ■ Tylko dwóch radnych poparło projekt uchwały w sprawie wynagrodzenia prezydenta Świnoujścia. Projekt zakładał obniżenie pensji w związku z koniecznością dostosowania jej wysokości do rozporządzenia rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 936). Tym samym prezydencka pensja pozostaje na dotychczasowy poziomie ■ Podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą tunelu pod Świną nastąpi 4 lipca o godzinie 17.00 w hotelu Radisson Blu. Dzień później, o godzinie 17.00 prezydent miasta zaprasza mieszkańców na festyn na Placu Wolności czyli wspólne świętowanie tego historycznego dla Świnoujścia wydarzenia ■ 4 lipca o godzinie 18.00 w sali teatralnej MDK odbędzie sie otwarte dla mieszkańców sympozjum pod hasłem "dlaczego tunel, a nie most", na którym mieszkańcy mają dowiedzieć się jakie były przesłanki, które zdecydowały o wyborze takiego wariantu stałej przeprawy dla Świnoujścia ■ Miasto dostanie pieniądze z Unii Europejskiej na budowę tunelu. Minister Jerzy Kwieciński mówi, że to już pewne ■ Uwaga na zwierzęta! Dwa psy zmarły po zjedzeniu parówek z trucizną rozrzuconych w Parku Chopina. W Parku Chopina prawdopodobnie ktoś rozrzucił trutkę, którą trują się zwierzęta. Ofiarą zmarły już dwa psy, a są już kolejne przypadki. Właściciel jednego z nich wyznaczył nagrodę za wskazanie osoby, która rozrzuciła pokarm z trucizną ■ Ostra reakcja kapitana żaglowca Kruzensztern. Za wybryk związany z duszeniem papieża, wysadził swoich kadetów na Wyspach Owczych bez pieniędzy! ■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■