POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [04.11.2017, 19:56:33] • Świnoujście

Coraz więcej dzików na Warszowie. Strażacy usuwali zdechłe zwierzę z jezdni

Dziki szczególnie upodobały sobie nasze miasto. Pojawiają się zarówno na prawo, jak i lewobrzeżu. Ostatnio jednak dochodzą do nas sygnały od mieszkańców Warszowa, którzy notorycznie zauważają te zwierzęta blisko swoich domów. Ostatnio martwy dzik leżał na ulicy Wolińskiej.

O zdarzeniu poinformowano straż pożarną. Na Wolińskiej pojawił się 1 zastęp straży pożarnej. Strażacy usunęli dzika na pobocze i wezwali na miejsce pracowników firmy Remondis.

Jak widać, dziki nie odpuszczają i wciąż pojawiają się w okolicach miasta, najczęściej odwiedzają tereny zalesione. Jak miasto radzi sobie z tymi dzikimi zwierzętami?

- W sytuacji, gdy wśród zabudowań pojawiają się grupy dzików, zwierzęta te są odławiane i wywożone poza granice miasta. Zrozumiałym jest jednak, że nie ma możliwości, abyśmy wywieźli wszystkie dziki, które żyją w lasach okalających Świnoujście na wyspach Wolin i Uznam. Mieszkając w pobliżu terenów leśnych można liczyć się z tym, że zwierzęta leśne mogą pojawiać się w pobliżu zabudowań - mówi prezydencki rzecznik.

Świnoujski magistrat przypomina też, że w przypadku bliskiego spotkania z dzikami należy zachować ostrożność.

- Nie zaczepiać, nie podchodzić blisko zwierzęcia, jak najszybciej odejść z takiego miejsca i przede wszystkim nie dożywiać. Właśnie bowiem dożywianie dzików przez ludzi sprawia, że zwierzęta te czując łatwy dostęp do pożywienia, zapuszczają się na tereny miejskie – wyjaśnia Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Środa [08.11.2017, 19:07:45] • [IP: 92.42.116.***]

Przyczyną, dla której dziki podchodzą pod domy są śmieci. Miejscowa ludność dość obficie rozsypuje śmieci wokół siebie. Podobnie ma się w przypadku mew, które mieszkają w mieście, bo zawsze znajdą dość odpadków dla siebie. Tak jest w Afryce i w Świnoujściu... A i tak powoli coraz lepiej - sąsiad na przykład wyrzuca jedzenie koło śmietnika, kiedyś wyrzucał przez okno.

Oglądasz 1-1 z 1
■ SLD - 6 mandatów (Agatowska, Bartkowiak, Włodarczyk, Szpytko, Teterycz, Kaczmarek) Żmurkiewicz - 5 mandatów (Sujka, Niewiarowski, Żmurkiewicz, Michalska, Kowalski) PO - 4 mandaty (Jabłońska, Góreczny, Borowski, Waga) PIS - 3 mandaty(Mrozek, Jurkiewicz, Staszyński) Grupa Morska - 3 mandaty (Konkloewska, Nowicki, Marszałek) ■
■ Zacięta walka o prezydenturę Miasta Żmurkiewicza z Agatowską zakończona. Żmurkiewicz wygrywa 51,53% ■ Uwaga. Pan jadący w dniu 21.10.2018 r. pociągiem ze Szczecina Głównego do Świnoujścia. Pociąg REGIO 78405 Odjazd ze Szczecina 17.25 a w Goleniowie Pan wyszedł na peron zapewne zapalić papierosa . Konduktorka dała sygnał do odjazdu i został Pan na peronie pozostawiając w pociągu plecak. Jeśli w plecaku posiadał Pan wartościowe rzeczy to proszę się zgłosić na PKP gdyż plecak został przekazany konduktorce. Obserwowałam że Pana nie ma i podróżni widzieli że plecak zabrała konduktorka a ja jej zgłosiłam i coś mi nie zrozumiałe odpowiedziała że musi zabrać plecak do Szczecina – informuje świadek zdarzenia ■