POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [04.11.2017, 19:56:33] • Świnoujście

Coraz więcej dzików na Warszowie. Strażacy usuwali zdechłe zwierzę z jezdni

Dziki szczególnie upodobały sobie nasze miasto. Pojawiają się zarówno na prawo, jak i lewobrzeżu. Ostatnio jednak dochodzą do nas sygnały od mieszkańców Warszowa, którzy notorycznie zauważają te zwierzęta blisko swoich domów. Ostatnio martwy dzik leżał na ulicy Wolińskiej.

O zdarzeniu poinformowano straż pożarną. Na Wolińskiej pojawił się 1 zastęp straży pożarnej. Strażacy usunęli dzika na pobocze i wezwali na miejsce pracowników firmy Remondis.

Jak widać, dziki nie odpuszczają i wciąż pojawiają się w okolicach miasta, najczęściej odwiedzają tereny zalesione. Jak miasto radzi sobie z tymi dzikimi zwierzętami?

- W sytuacji, gdy wśród zabudowań pojawiają się grupy dzików, zwierzęta te są odławiane i wywożone poza granice miasta. Zrozumiałym jest jednak, że nie ma możliwości, abyśmy wywieźli wszystkie dziki, które żyją w lasach okalających Świnoujście na wyspach Wolin i Uznam. Mieszkając w pobliżu terenów leśnych można liczyć się z tym, że zwierzęta leśne mogą pojawiać się w pobliżu zabudowań - mówi prezydencki rzecznik.

Świnoujski magistrat przypomina też, że w przypadku bliskiego spotkania z dzikami należy zachować ostrożność.

- Nie zaczepiać, nie podchodzić blisko zwierzęcia, jak najszybciej odejść z takiego miejsca i przede wszystkim nie dożywiać. Właśnie bowiem dożywianie dzików przez ludzi sprawia, że zwierzęta te czując łatwy dostęp do pożywienia, zapuszczają się na tereny miejskie – wyjaśnia Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Środa [08.11.2017, 19:07:45] • [IP: 92.42.116.***]

Przyczyną, dla której dziki podchodzą pod domy są śmieci. Miejscowa ludność dość obficie rozsypuje śmieci wokół siebie. Podobnie ma się w przypadku mew, które mieszkają w mieście, bo zawsze znajdą dość odpadków dla siebie. Tak jest w Afryce i w Świnoujściu... A i tak powoli coraz lepiej - sąsiad na przykład wyrzuca jedzenie koło śmietnika, kiedyś wyrzucał przez okno.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 21 marca (środa) o godz.17:00 na spotkanie teatralne z aktorką Ewą Dałkowską, która przeczyta fragmenty wspomnień Kazimiery Iłłakowiczówny ze zbioru „Ścieżka obok drogi”. Muzyczny akompaniament zapewni znakomity pianista – Andrzej Janaszek. Spektakl zostanie zaprezentowany w ramach uczczenia 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Wstęp wolny! ■
■ Znaleziono telefon Samsung s8+ do odbioru na komendzie policji w Swinoujsciu ■ Od dnia 19 marca do 31 maja 2018 r. wyłączony z ruchu zostaje odcinek ulicy Zalewowej od skrzyżowania ulicy Sąsiedzkiej do skrzyżowania ulicy Zalewowej z ul. Szmaragdową. Objazd odcinka nastąpi ulicą Szmaragdową. W związku z tym wyłączeniu ulegną przystanki o nazwie Zalewowa/Sąsiedzka dla linii nr 10 w obu kierunkach. Najbliższe przystanki: Sąsiedzka/Szkoła lub Zalewowa/Szmaragdowa ■ Komenda Miejska Policji w Świnoujściu odwołuje poszukiwania za zaginionym Grzegorzem Pawłowskim ■