POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [26.10.2017, 07:05:34] • Szczecin

Kolejny tydzień i kolejne decyzje ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w województwie zachodniopomorskim przyznał emeryturę w obniżonym wieku już 6493 osobom. Po kolejnych decyzjach wzrosła też przeciętna emerytura kobiet.

Z wydanych decyzji wynika, że przeciętna emerytura kobiety w obniżonym wieku zwiększyła się w Szczecinie do 1586,67 zł (było 1467,35 zł), a w Koszalinie do 1592,79 zł (było 1471,20 zł). Mężczyzna w Szczecinie przeciętnie otrzymuje świadczenie w wysokości 2886,33 zł, w Koszalinie - 2633,95 zł. Emerytury mężczyzn utrzymują się więc na zbliżonym poziomie.

W całym kraju ZUS wydał już ponad 163 tys. decyzji w związku z obniżeniem wieku emerytalnego. Wśród osób, które otrzymały decyzje, aktywnych zawodowo jest ponad 60 tys., pobierających inne świadczenie z ZUS ponad 37 tys., a pobierających świadczenia przedemerytalne ponad 27 tys. Niemalże 52 tys. stanowią pozostałe osoby.

Na wydanie decyzji o przyznaniu emerytury ZUS ma 30 dni od wyjaśnienia ostatniej okoliczności ważnej dla przyznania świadczenia. Tą okolicznością może być dostarczenie niezbędnego dokumentu, ukończenie wieku emerytalnego, a także wejście w życie ustawy obniżającej wiek emerytalny (czyli 1 października 2017 r.).

Karol Jagielski
regionalny rzecznik prasowy ZUS
województwa zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ SLD - 6 mandatów (Agatowska, Bartkowiak, Włodarczyk, Szpytko, Teterycz, Kaczmarek) Żmurkiewicz - 5 mandatów (Sujka, Niewiarowski, Żmurkiewicz, Michalska, Kowalski) PO - 4 mandaty (Jabłońska, Góreczny, Borowski, Waga) PIS - 3 mandaty(Mrozek, Jurkiewicz, Staszyński) Grupa Morska - 3 mandaty (Konkloewska, Nowicki, Marszałek) ■
■ Zacięta walka o prezydenturę Miasta Żmurkiewicza z Agatowską zakończona. Żmurkiewicz wygrywa 51,53% ■ Uwaga. Pan jadący w dniu 21.10.2018 r. pociągiem ze Szczecina Głównego do Świnoujścia. Pociąg REGIO 78405 Odjazd ze Szczecina 17.25 a w Goleniowie Pan wyszedł na peron zapewne zapalić papierosa . Konduktorka dała sygnał do odjazdu i został Pan na peronie pozostawiając w pociągu plecak. Jeśli w plecaku posiadał Pan wartościowe rzeczy to proszę się zgłosić na PKP gdyż plecak został przekazany konduktorce. Obserwowałam że Pana nie ma i podróżni widzieli że plecak zabrała konduktorka a ja jej zgłosiłam i coś mi nie zrozumiałe odpowiedziała że musi zabrać plecak do Szczecina – informuje świadek zdarzenia ■