POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [26.10.2017, 07:05:34] • Szczecin

Kolejny tydzień i kolejne decyzje ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w województwie zachodniopomorskim przyznał emeryturę w obniżonym wieku już 6493 osobom. Po kolejnych decyzjach wzrosła też przeciętna emerytura kobiet.

Z wydanych decyzji wynika, że przeciętna emerytura kobiety w obniżonym wieku zwiększyła się w Szczecinie do 1586,67 zł (było 1467,35 zł), a w Koszalinie do 1592,79 zł (było 1471,20 zł). Mężczyzna w Szczecinie przeciętnie otrzymuje świadczenie w wysokości 2886,33 zł, w Koszalinie - 2633,95 zł. Emerytury mężczyzn utrzymują się więc na zbliżonym poziomie.

W całym kraju ZUS wydał już ponad 163 tys. decyzji w związku z obniżeniem wieku emerytalnego. Wśród osób, które otrzymały decyzje, aktywnych zawodowo jest ponad 60 tys., pobierających inne świadczenie z ZUS ponad 37 tys., a pobierających świadczenia przedemerytalne ponad 27 tys. Niemalże 52 tys. stanowią pozostałe osoby.

Na wydanie decyzji o przyznaniu emerytury ZUS ma 30 dni od wyjaśnienia ostatniej okoliczności ważnej dla przyznania świadczenia. Tą okolicznością może być dostarczenie niezbędnego dokumentu, ukończenie wieku emerytalnego, a także wejście w życie ustawy obniżającej wiek emerytalny (czyli 1 października 2017 r.).

Karol Jagielski
regionalny rzecznik prasowy ZUS
województwa zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 21 marca (środa) o godz.17:00 na spotkanie teatralne z aktorką Ewą Dałkowską, która przeczyta fragmenty wspomnień Kazimiery Iłłakowiczówny ze zbioru „Ścieżka obok drogi”. Muzyczny akompaniament zapewni znakomity pianista – Andrzej Janaszek. Spektakl zostanie zaprezentowany w ramach uczczenia 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Wstęp wolny! ■
■ Znaleziono telefon Samsung s8+ do odbioru na komendzie policji w Swinoujsciu ■ Od dnia 19 marca do 31 maja 2018 r. wyłączony z ruchu zostaje odcinek ulicy Zalewowej od skrzyżowania ulicy Sąsiedzkiej do skrzyżowania ulicy Zalewowej z ul. Szmaragdową. Objazd odcinka nastąpi ulicą Szmaragdową. W związku z tym wyłączeniu ulegną przystanki o nazwie Zalewowa/Sąsiedzka dla linii nr 10 w obu kierunkach. Najbliższe przystanki: Sąsiedzka/Szkoła lub Zalewowa/Szmaragdowa ■ Komenda Miejska Policji w Świnoujściu odwołuje poszukiwania za zaginionym Grzegorzem Pawłowskim ■