POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [13.11.2017, 20:26:15] • Świnoujście

Kiedy w Świnoujściu powstanie hala widowiskowo - sportowa z prawdziwego zdarzenia?

Kiedy w Świnoujściu powstanie hala widowiskowo - sportowa z prawdziwego zdarzenia?

fot. iswinoujscie.pl

W mieście co jakiś czas organizowane są różnego rodzaju imprezy, od tych kulturalnych po sportowe. Do tego by zorganizować naprawdę dużą imprezę z rozmachem potrzebny jest jednak odpowiedni obiekt. Hala przy ulicy Piłsudskiego lata świetności ma już za sobą. Potrzebny na już jest nowy obiekt. Kiedy miasto zdecyduje się na budowę hali widowiskowo - sportowej z prawdziwego zdarzenia?

Rzecznik prezydenta miasta, Robert Karelus informuje nas, że jak na razie władze miasta inne inwestycje traktują priorytetowo. Kiedy więc przyjdzie pora na budowę hali?

- Planujemy zbudować w przeciągu najbliższych lat, w miejsce starej, zlokalizowanej przy ulicy Piłsudskiego, halę sportową. Dziś jednak za priorytet w inwestycjach miejskich uznać należy budowę nowego przedszkola oraz zakładu opieki długoterminowej przy ulicy Bydgoskiej oraz jeżeli chodzi o obiekty rekreacyjno sportowe przede wszystkim modernizację oraz rozbudowę miejskich i przyszkolnych obiektów sportowych, które zapewnią naszej młodzieży wszechstronny rozwój fizyczny – wyjaśnia Robert Karelus.

Miasto zwraca uwagę, na fakt, że w ostatnim czasie zainwestowało przede wszystkim w budowę obiektów przy świnoujskich szkołach.

- Chciałbym przypomnieć, że tylko w ostatnich latach zbudowana została hala sportowa przy Gimnazjum Publicznym Nr 3 na Warszowie. Zmodernizowany został stadion miejski, poszerzony w tym roku o funkcję lekkoatletyczną. Powstało boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Matejki; kompleks sportowy ORLIK. Nowych boisk doczekały się SP 6, SP 1, SP 2, ZS 4, LO im. Mieszka I. Trwa drugi etap budowy wielofunkcyjnego obiektu sportowego dla mieszkańców Warszowa przy ulicy Białoruskiej. Wkrótce rozpocznie się inwestycja budowy hali sportowej i basenu przy Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki - dodaje Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 41, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 41

Gość • Środa [15.11.2017, 12:05:49] • [IP: 93.94.191.**]

GDY był przebudowywany stadion to trzeba było to wszystko wykonać w jednym etapie i terminie. Teraz drugi raz wydajemy dodatkowe pieniądze na przebudowę. Prace ziemne wykonywała papracka firma (walizkowa), która obecnie przez pół roku nic konkretnego nie zrobiła przy rozbudowie obiektu sportowego na WARSZOWIE. Kolesiostwo czy co. KARELUS NIE KŁAM ŻE MIASTO ZBUDOWAŁO BOISKA, BIEŻNIE, SKOCZNIE PRZY SZKOLE NR.2.TO CO MI WIADOMO TO PIENIĄDZE Z BUDŻETU OBYWATELSKIEGO, KTÓRE W CAŁOŚCI NIE ZOSTAŁY WYKORZYSTANE. Rada Osiedla sprawdzić ile ta inwestycja kosztowała.NIE ODDAĆ z budżetuDO MIASTA ANI GROSZA. Przykład przejścia nad torami lub pod w Łunowie gdzie ten temat wałkuje się od kilku lat.Też pieniądze z bużetu.

Gość • Wtorek [14.11.2017, 21:06:35] • [IP: 95.129.225.**]

Gościu [14.11.2017, 13:33:36] • [IP: 92.42.114.***] A gdzie jest ten Dom Opieki? w latkich samych od 16 lat planach? O tak w gadaniu i obiecywaniu to prezydent jest mistrzem.

Gość • Wtorek [14.11.2017, 19:24:51] • [IP: 95.129.228.***]

Niech włodarze naszego miasta przejadą się do Rewala, zobaczą co to znaczy mieć halę z prawdziwego zdarzenia. Śmiech na sali, że Świnoujście plasuje się w rankingach jako jedna z najbogatszych gmin w Polsce a chodniki, ulice??... Bez komentarza

Gość • Wtorek [14.11.2017, 14:47:22] • [IP: 173.243.103.*]

Zamiast stawiac te sklepy jeden obok drugiego postawcie hale na 11 listopada i matejki stoi pustostan zrobic cos z tym albo zaknac ten zapyzialy kaufland i go przerobic na hale

Gość • Wtorek [14.11.2017, 14:11:10] • [IP: 78.133.244.**]

po co?

Gość • Wtorek [14.11.2017, 13:36:32] • [IP: 92.42.114.***]

Niby lepszy Sort i mają się za prawdziwych katolików a zieją jadem, masakra nie puszczajcie ich podłych wypisów bo psują cały dzień.

Gość • Wtorek [14.11.2017, 13:33:36] • [IP: 92.42.114.***]

Dziękujemy za przedszkole i Dom Opieki to bardzo ważne dla mieszkańców Swinoujścia.

am • Wtorek [14.11.2017, 13:04:30] • [IP: 92.42.118.**]

W miejscu obecnej hali na Piłsudskiego + obecny, tymczasowy parking-zrobić nową. W miejscu" bezpańskiej łączki"- część usługowo-hadlowo-gastronomiczną lub biurowiec na wynajem. Pod całością płatny parking, wjazd od Piastowskiej - wyjazd od Hołdu Pruskiego.

Gość • Wtorek [14.11.2017, 13:03:49] • [IP: 37.47.189.**]

Na co komu hala? Dla garstki ludków bo chcą ?

Gość • Wtorek [14.11.2017, 12:33:54] • [IP: 92.42.116.***]

Znaczy... takie plany inwestycyjne w mieście, w którym nie potrafią nawet połatać największych dziur w głownych ulicach? Poszaleliście?

Gość • Wtorek [14.11.2017, 11:23:34] • [IP: 62.69.229.***]

Najpierw trzeba super managera co to będzie potrafił sprawić, że obiekt stanie się rentowny. Hala, amfiteatr itp. kosztują utrzymanie, trzeba kogoś, kto będzie potrafił zapełnić te obiekty, przyciągnąć zarówno tych co chcą skorzystać z obiektu jak i widownie. Trzeba myśleć ekonomicznie.

Gość • Wtorek [14.11.2017, 10:12:30] • [IP: 46.231.62.**]

I znowu narzekania i wstrętne wypowiedzi tych, którzy sami nic nigdy nie zrobili, bo nie potrafią albo im się nic nie chce...Trzeba trochę cierpliwości, potem zaangażowania i mądrych pomysłów, aby nowa hala była właściwie wykorzystana.

Gość • Wtorek [14.11.2017, 09:52:10] • [IP: 92.42.112.**]

Pojedzcie malkontenci i zobaczcie jaką halę mają w. ... Rewalu i nikt nie pyta po co im??

Gość • Wtorek [14.11.2017, 09:32:13] • [IP: 80.245.189.**]

Każde szanujące siebie i mieszkańców miasto powinno mieć taką Halę!! Szereg imprez nie jest organizowanych wcale bo nie ma gdzie lub organizatorzy proszą licząc na pozytywne rozpatrzenie dyrektorów szkół (gp1 i szkoła na drugiej stronie) bo tylko te dwie dysponują salami z częścią dla widowni... uważam że to wstyd dla miasta, że nie ma takiego obiektu w najbliższych planach inwestycyjnych!

Gość • Wtorek [14.11.2017, 09:16:21] • [IP: 46.231.58.***]

A po co? (Serio)

Gość • Wtorek [14.11.2017, 08:49:30] • [IP: 83.11.235.***]

Hala i molo nie są potrzebne w 1-szej kolejności. Potrzebny jest basen i dalsza rozbudowa szkolnych obiektów sportowych.

Gość • Wtorek [14.11.2017, 08:42:14] • [IP: 188.146.39.***]

Komuś chyba klepy nie zachodzą.

Schoolwysyn • Wtorek [14.11.2017, 08:36:12] • [IP: 31.0.47.**]

Po co? Swinoujskim swiezakom wystarczylby kolejny lumpeks.

Gość • Wtorek [14.11.2017, 08:22:18] • [IP: 46.231.62.***]

Co się stało z pracami remontowymi przy Szkole Podst. nr 4 ?? Nic się nie dzieje...!!

Gość • Wtorek [14.11.2017, 07:01:40] • [IP: 37.248.152.***]

nowe boisko na na SP2... gdyby nie budżet obywatelski to pewnie dalej by nie było.

Gość • Wtorek [14.11.2017, 06:28:51] • [IP: 37.47.130.***]

A po co nam taka hala? Przecież za pare lat miasto wymrze tak jak ahlbeck czy heringsdorf. Zostaną sami turyści bo dla mieszkańców tu nie ma warunków do życia. Nie ma pracy w branżach nie związanych z turystyka. Mieszkania piekielnie drogie. Większość stad ucieka a

Gość • Wtorek [14.11.2017, 06:27:01] • [IP: 157.25.106.**]

Juz jest amfiteatr z prawdziwego zdarzenia i stoi pusty nic tam sie nie dzieje.Ladnych pare lat temu to przyjezdzala tu cala polska czolowka a nawet zagranica a teraz oprocz Grechuty i famy nie ma nic.

Gość • Wtorek [14.11.2017, 04:28:49] • [IP: 62.69.229.***]

utrzymanie hali kosztuje. .. i kto tam będzie?

Gość • Wtorek [14.11.2017, 01:05:26] • [IP: 188.146.160.***]

Zamiast hali sportowej powinien powstać w końcu drugi szpital w Świnoujściu. SZPITAL TAKI SOBIE ALE WYREMONTOWANY I NOWOCZESNY DUŻO NOWYCH RZECZY (to cieszy) Wiadomo że pieniądze w budżecie miasta nie nadążają. SŁUŻBA ZDROWIA tylko jedna karetka do ostatniego czasu była właśnie tak (!) TYLKO JEDNA KARETKA może kilka dodawali w sezonie a tak poza tym JEDNA KARETKA w 40-tysięcznym mieście, a tym bardziej SEZON LETNI ok. 500 000 turystów w takim lipcu = pół 1.000.000 przeszło ludzi TO NIEWYOBRAŻALNIE co się działo do tej pory. Ale na szczęście na początku września tego roku przyjechało do nas z 5 karetek pogotowia ratunkowego. Ale to nie znaczy, że takie coś (kategorycznie) nie jest na miejscu i że robimy sobie wiochę nie dla młodych tylko dla starych i że tutaj nie ma nic DLA MŁODYCH - OCZYWIŚCIE sami jesteśmy młodzi też potrzebujemy obiektów sportowych KFC ja to rozumiem zgadzam się z tym ale co tutaj się odpierdziela to ja naprawdę nie wiem. Na takie inwestycje trzeba czekać LATAMI niestety to martwi :(