POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [18.02.2018, 22:35:58] • Świnoujście

TOUR DE WYBORY – Otwieramy nasze przedwyborcze forum!

TOUR DE WYBORY – Otwieramy nasze przedwyborcze forum!

fot. Sławomir Ryfczyński

Nie są debiutantami. Wręcz przeciwnie, zdążyli już w Urzędzie Miasta zaznaczyć swój styl pracy, wywrzeć piętno na decyzjach mających wpływ na życie mieszkańców. Dotychczas ich pracę oceniali dziennikarze i mieszkańcy na rozmaitych forach, nie tylko internetowych. Zbliżają się jednak dużymi krokami wybory samorządowe 2018. Dla niektórych dotychczasowych urzędników samorządu miejskiego mogą oznaczać konieczność nowego układania kariery, albo spokojnego kontynuowania pracy. Ciekawi jesteśmy opinii mieszkańców, naszych czytelników. Nie pytamy jednak, kto na jakim stanowisku pracować powinien. Pytamy wprost: czy po wyborach widzicie ich pracujących nadal w naszym urzędzie?

Co sądzicie o czterech samorządowych lokalnych wygach z górnej półki… Czy powinni otrzymać szansę na realizację swoich wizji w kolejnych latach. Czy w powyborczym porządku Urząd Miasta z ich aktywnością i doświadczeniem otworzy nowe szanse dla miasta?

Czy na kolejne pięć lat pracy zasłużył Janusz Żmurkiewicz - prezydent miasta w latach 1984-1989 oraz od 2002 do dzisiaj, kilkakrotnie obiecujący publicznie wycofanie się z kandydowania? Czy jego koncepcje rozwoju Świnoujścia sprawdzają się na tyle, że warto je kontynuować?

Czy swoim inżynierskim doświadczeniem w realizacji wielu inwestycji, przez kolejne lata powinna służyć Barbara Michalska?

A wreszcie czy powinniśmy wykorzystywać nadal sportowe inklinacje połączone z doświadczeniem urzędniczym Pawła Sujki?

TOUR DE WYBORY – Otwieramy nasze przedwyborcze forum!

fot. Sławomir Ryfczyński

Czy do urzędu powinna wrócić jedna z najbardziej doświadczonych pań naszego samorządu, zdeklarowana zwolenniczka rozwoju turystyki na wyspach i osoba o dużej wrażliwości społecznej - Joanna Agatowska?

Już dzisiaj wiemy, że jak mieszkańcy pójdą za Agatowską to ta cała trójka będzie musiała odejść z Urzędu Miasta.

A zatem Janusz Żmurkiewicz, Barbara Michalska, Paweł Sujka czy Joanna Agatowska… czy to właśnie są te osoby, którym bez wahania otworzylibyście drzwi urzędu z zadaniem wzięcia odpowiedzialności za miasto w latach 2018-2023? Czekamy na Wasze opinie!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 189, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 189

Gość • Poniedziałek [25.06.2018, 20:35:05] • [IP: 80.245.179.***]

Myślę, że panie nie dorosły jeszcze do zarządzania naszym miastem.Pani Agatowska w/g mnie jest osobą konfliktową.Modziezy przebojowej nie widać.Sądzę, że do otwarcia tunelu miastem winien zarządzać dotychczasowy prezydent.Napewno na niego oddam swój głos.Panie Prezydencie proszę przedstawić przebojowy program wyborczy, taki, który przez wiele lat będzie nie do pobicia.

Gość NAIWNIAK • Niedziela [15.04.2018, 11:35:58] • [IP: 178.238.252.***]

Panie Prezydencie czekamy z nadzieja ze wreszcie ruszy proces budowy tunelu , rozpoczete plany przez Pana czas realizowac , ludzie czekaja , a opozycja tylko czeka gzieby tu jeszcie dokopac , robic swoje . ...

Gość • Niedziela [11.03.2018, 19:10:25] • [IP: 94.254.238.**]

floty nie zlikwidowała Agatowska tylko ci co rządzili kasą, nie zwalajcie winy na nią bo ją cały czas odsuwano od rządów a teraz wszystkie nieszczęścia w mieście zwalają na nią

Gość NATURA • Czwartek [08.03.2018, 19:12:22] • [IP: 178.238.252.***]

Panie Prezydencie , wiosna czas nagli , roboty rozpoczete do przodu, czas ucieka , mrozy puszczaja , a nie widac postepu z tunelem , co slychac z budowa portu kontenerowego . ..?? Trzymamy za Pana kciuki , robic swoje . ..

Gość • Piątek [02.03.2018, 20:00:55] • [IP: 176.221.123.***]

czas na zmiane

Gość • Wtorek [27.02.2018, 18:09:00] • [IP: 5.172.238.***]

Trzeba wiedzieć kiedy odejść...Pan Żmurkiewicz zdaje się zapomniał o tym...szkoda. Zrobił dobrą robotę i chwała mu za to.Ośmielam się powiedzieć, że dzieli społeczność nie zajmując jednoznacznego stanowiska w sprawie jak Port konterenowy a to dla mieszkańców kurortu bardzo istotne.Jest jasne, że mieszkańcy Uznamu w referendum przegłosują mieszkańców wyspy Wolin, tak więc czarowanie, że to będzie demokratyczny wybór jest oszustwem. Nie ważne z jakiej opcji jest kandydat...ważne by przedstawił realny i mądry program rozwoju Miasta.Czas na kobiety w Świnoujściu...!!

Gość • Wtorek [27.02.2018, 12:46:08] • [IP: 37.249.25.***]

Przecież to SLD wszystko przegłosowywało Prezydentowi. Teraz się obudziło gdy zostało odsunięte od koryta i jest w opozycji, a w perspektywie jesienne wybory?

Gość • Wtorek [27.02.2018, 04:34:57] • [IP: 62.69.229.**]

Ci, co tak szczekają o komunizmie w Polsce, niech sobie uprzytomnią dzięki komu byliśmy w strefie wpływów ZSRR. Gdyby nie to, że Anglicy, Amerykanie i kolaborujący z III Rzeszą Francuzi oddali nas Rosjanom, to sytuacja byłaby dziś inna. Ale nikt się nie zająknie, że tamtejsi przywódcy są równie winni naszemu losowi jak Stalin i jego ZSRR. A tak swoją drogą, to komunizmu nigdy u nas nie było, nawet w Związku Radzieckim nie było. Komunizm istnieje tylko w Izraelu w postaci ichnich kibuców. U nas był socjalizm z jego wypaczeniami. Taka Szwecja, to dopiero socjalizm z ich bandyckimi podatkami na nierobów i kryminalistów.

Gość • Sobota [24.02.2018, 17:01:20] • [IP: 178.238.252.***]

Panie Pr ezydencie , robmy swoje co rozpoczelismy, jestesmy z Panem...

Gość • Piątek [23.02.2018, 12:31:26] • [IP: 83.23.193.***]

Niestety utwierdziłem się, że obecny Prezydent trzyma się własnych interesów. W UM w części wydziałach siedzą albo starzy działacze socjalistyczni albo byli wojskowi na emeryturach dorabiający bokiem (bez urazy ale BMW - bierny, mierny ale wierny). Wnoszą do miasta prawie nic (WE, WAK, BIK). W tej perspektywie wolę nowe i w miarę młode SLD.

Gość • Piątek [23.02.2018, 09:21:58] • [IP: 77.88.191.***]

Czekamy na objawienie kandydatki katolickie PiS i na nią zagłosujemy...

Gość • Czwartek [22.02.2018, 15:41:49] • [IP: 178.238.251.***]

Choć nie ze wszystkim mi z p Agatowską po drodze ale raczej moja uwaga kieruje się w kierunku jej. Alternatywa jest taka, że albo ktoś to co się tu dzieje przerwie, albo wyprowadzka stąd pozostaje i wyprowadzkę też niestety rozważam.

Bellle • Czwartek [22.02.2018, 14:28:53] • [IP: 94.254.130.***]

Tylko Jurkiewicz. Pelen energii I dobrych pomyslow.

Gość • Środa [21.02.2018, 20:39:35] • [IP: 92.42.116.***]

DLatego idziemy całą rodziną głosowac na Agatowską. Na tą całą trójkę nie da się już patrzeć! Czas na kogoś innego

Gość • Środa [21.02.2018, 20:36:44] • [IP: 178.238.251.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [21.02.2018, 15:51:13] • [IP: 37.47.126.***]

Czy w CAŁYM naszym miescie SWINOUJSCIU nie ma PRAWEGO kandydata na PREZYDENTA MIASTA ? bo ca cała trujca to jedno i to samo KOMUNA OD 30 LAT !! może znajdzie się osoba co zrobi coś pożytecznego dla zwykłych mieszkańców a nie tylko dla siebie i swoich kolesia??

Gość • Środa [21.02.2018, 15:05:54] • [IP: 31.0.70.***]

Głos na Panią Agatowską bo to bardzo rozsądna osoba, dobrze wykształcona z doświadczeniem, świetny polityk a do tego bardzo wrażliwa na sprawy społeczne i środowiskowe.

Gość • Środa [21.02.2018, 14:23:48] • [IP: 95.160.158.**]

AGATOWSKA? Następna zatwardziała KOMUNISTKA. pięknie!!

Gość • Środa [21.02.2018, 14:03:04] • [IP: 164.127.124.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [21.02.2018, 11:29:12] • [IP: 37.47.144.**]

Pani Agatowska ma Pani moj glos. Mój i całej rodziny najblizszej to bedzie ze 30 osob. Powodzenia.

Gość • Środa [21.02.2018, 10:24:23] • [IP: 78.88.31.**]

Niech Pawel Sujka startuje! Na pewno wygra!

Gość • Wtorek [20.02.2018, 23:39:20] • [IP: 80.245.179.***]

Ale wy macie argumenty na poparcie Agatowskiej, ha ha, kon by się uśmiał ! - to tak jak. ..zrobię babci na złość i odmrożę uszy... Oj grajdole, grajdole tu to myślą...ha ha

Gość • Wtorek [20.02.2018, 21:38:10] • [IP: 78.88.28.***]

Klakierzy próżne wasze starania Zmurkiewicz i tak wygra !!

Gość • Wtorek [20.02.2018, 21:15:15] • [IP: 31.0.43.***]

Wyborcy nie lubią gdy kandydat na prezydenta zmienia front i porzuca tych co to go przez lata wspierali w myśl zasady - dzisiaj porzucę jedynych a jutro może drugich.Dlatego będę głosować na panią Agatowską.

Gość • Wtorek [20.02.2018, 18:17:08] • [IP: 188.146.39.***]

Tylko na prezydenta Pani Joanna Agatowska nasza Asia :)

Oglądasz 1-25 z 189
■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■