POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [10.07.2017, 12:29:24] • Świnoujście

Pogodny 52. parkrun

Pogodny 52. parkrun

fot. Organizator

Nie rozpieszcza nas tegoroczne lato… nie rozpieszcza… Sobotni świt przywitał biegaczy ołowiano-szarym niebem i niestety opadami deszczu ale, że szczęście sprzyja parkrunowi to na czas biegu wypogodziło się.

73 osoby wyruszyły do parku, aby aktywnie rozpocząć kolejny wakacyjny tydzień. Ania Górska zadbała o to, by przed biegiem rozgrzany był każdy mięsień. Na starcie stanęli wszyscy zwarci i gotowi do wyzwania. Adam Krawczuk na „rączym, metalowym rumaku” poprowadził stawkę pięknymi lecz nieco zabłoconymi alejkami i jak wynika ze statystyk, na mecie zameldował się cały 73 osobowy skład (nie licząc psów).

Trzech najszybszych biegaczy 52. parkrun:
1. Sylwester Swędrowski 19:15
2. Remigiusz Joppek 20:35
3. Piotr Kwiecień 20:49

Trzy najszybsze biegaczki:
1. Emilia Wolińska 21:40
2. Magdalena Juszczyk –Bukowiecka 23:37
3. Katarzyna Gendera 25:10


Pogodny 52. parkrun

fot. Organizator

Swoje „życiówki” poprawiło 11 osób, a 13 pobiegło po raz pierwszy. Jak zwykle nie zabrakło gości, wśród których byli mieszkańcy: Inowrocławia, Krakowa, Leszna, Głogowa, Poznania, Gostynia, Wolina, Międzyzdrojów i niemieckiej części wyspy Uznam. Jednakże niezawodny trzon naszych biegaczy to jak zawsze mieszkańcy polskiej części wyspy Uznam czyli Świnoujścianie na których zawsze można liczyć.

Szczegółowe wyniki biegu: www.parkrun.pl/swinoujs…/rezultaty/ostatnierezultaty


Zespół parkrun dziękuje wszystkim, którzy pomogli zorganizować 52. bieg, 13 wolontariuszom oraz sponsorom Uzdrowisku Świnoujście S.A., Hotelowi „Trzy Wyspy” i Stowarzyszeniu Trzeźwościowemu "HOL".
Parkrunowcy po raz pierwszy podsumowali bieg przy konsumpcji pysznego, ekologicznego śniadania w parkrunowej kawiarni EVKA Vegebar.

A już za tydzień 53. parkrun , który będzie jednocześnie biegiem rocznicowym – oj będzie się działo.
Do zobaczenia!!!

Zespół parkrun Świnoujście


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Piątek [14.07.2017, 09:47:03] • [IP: 109.84.3.**]

Nie dla PiSowskich beigow, ogrodzic ich barykada ! brawo Parkrun za profesjonalne przygotowanie darmowej imprezy dla wszystkich

Gość • Wtorek [11.07.2017, 21:40:49] • [IP: 80.245.178.**]

Czemu na forum biegowym?

Gość • Wtorek [11.07.2017, 19:40:02] • [IP: 78.10.206.***]

WIEM ze redakcję nikt nie poinformował na temat regat w STEPNICY (a moze jednak)wiec polecam strone gminy STEPNICA jest tam duza relacja z regat i wyniki naszych świetnych żeglarzy z miejscowych klubów żeglarskich Pozdrawiam REDAKCJĘ

Oglądasz 1-3 z 3
■ Nasz Czytelnik poszukuje samochodu osobowego koloru seledynowego, jego kierowca bardzo źle potraktował kilkunastoletnią dziewczynkę. Jeżeli ktokolwiek zauważy jasno zieloną osobówkę proszony jest o kontakt z redakcją portalu iswinoujscie.pl 602 - 657- 344. Ostatni raz pojazd był widziany między sklepem Stokrotka, a pasażem Rondo ■ Na zachodzie Polski prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 70-75 km/h oraz intensywny opad deszczu do 20-30 mm. Dodatkowo na tym terenie oraz częściowo w centrum należy spodziewać się upałów, z temperaturą dochodzącą do 30°C/33°C ■ Kabaret Skeczów Męczących na fali! Nie wiemy, ile stopni będzie miał w tym roku Bałtyk, czy zmieścicie się na plaży ze swoim parawanem i czy rybka w smażalni na rogu nadal jest taka dobra. Wiemy natomiast, że wakacje nad morzem będą w tym roku niepowtarzalne dzięki Kabaretowi Skeczów Męczących ■ Postawmy dzikom pomniki - proponuje Czytelnik. Dziki, podobnie jak bezdomni, wywieźć się nie dają. Stały się symbolem Świnoujścia, trochę jak "wiatrak", tyle że ruchomym i zapewniającym stały kontakt. Może więc umieścić "dziczy akcent" w pejzażu naszego miasta? Na pewien pomysł wpadł jeden z Czytelników ■ Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji szykuje się na sytuację, która na razie wydaje się nam abstrakcją. Liczby są jednak nieubłagalne. Za kilka lat w naszym mieście będzie za mało wody pitnej. Czy uda się nam zapobiec tej sytuacji? Oprócz dostawy wody z ujęcia w Kodrąbka rozpatrywane są jeszcze dwa warianty ■ Doprowadzenie wody z Kodrąbka już nie tak korzystne? Położonemu nad Bałtykiem Świnoujściu za kilka lat zacznie brakować pitnej wody. Najgorzej będzie na Lewobrzeżu. - Liczymy się z brakiem możliwości zaspokojenia potrzeb w pełnej dostawie - mówi wprost Radosław Wrzeszcz z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji ■ Z prawie 3 promilami zajmowała się niemowlęciem - policjanci odebrali dziecko pijanej kobiecie. Mogło dojść do tragedii, gdyby nie interweniowała policja. Matka dwumiesięcznego niemowlęcia była kompletnie pijana, gdy policjanci odbierali jej dziecko. Sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Chopina. W piątek po godzinie 20.00 patrol policji podjechał przed kamienicę przy ulicy Chopina. Na miejsce wezwano również ratowników medycznych z lekarzem ■ Nie może być tak, że ludzie w biały dzień uciekają przed szczurami! - mówi w rozmowie z portalem iswinoujscie.pl wyraźnie zdenerwowana mieszkanka. Pani Jadwiga na własne oczy widziała, jak w sobotnie południe młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów. Wszystko wydarzyło się w samym centrum miasta, na Placu Słowiańskim. - Nie liczyłam ich, ale było ich dużo. Możliwe, że kilkanaście. Przebiegły przez Plac Słowiański i schowały się w pasie zieleni - opowiada Pani Jadwiga. Czy grozi nam plaga szczurów? ■