POGODA

Reklama


Wydarzenia

Agnieszka Puszcz • Środa [19.08.2015, 08:44:03] • Świnoujście

Jakby kabaret – kabaret wraca na Famę

Jakby kabaret – kabaret wraca na Famę

fot. Agnieszka Puszcz

Niełatwy to powrót. Wszak Fama to festiwal kabaretowych legend. Niełatwo podjąć takie wyzwanie. Tym większe słowa uznania należą się młodej generacji polskiego kabaretu, artystom próbującym zerwać ze schematami komercyjnej tandety letnich rozśmiesza czy. Taki jest właśnie „Czar prysł”, kabaret który wystąpił w Jazz Club Scena 18 sierpnia.

„Współczesne kabarety to: „dupa, dupa, dupa, ha, ha, ha!” – napisali na swoim profilu aktorzy „Czaru” . Sami próbują sięgnąć jeszcze głębiej. Gdzieś w okolicach nadnercza znaleźli nieprzebrane złoża humoru najprymitywniejszego z prymitywnych. „Złożami tymi karmimy się i przyznajemy, że jest to nieprzyzwoite ale jednak śmieszne, nieprzyzwoicie śmieszne!”-przyznają.

Jakby kabaret – kabaret wraca na Famę

fot. Agnieszka Puszcz

W czasie tego występu publiczność nie reagowała salwami śmiechu. Cóż… w dużej części była to męska publiczność a „Czar prysł” bezlitośnie dobiera się do męskich przywar, demaskuje sposoby farbowanych macho na szybki podryw.

Jakby kabaret – kabaret wraca na Famę

fot. Agnieszka Puszcz

Jak na kabaret temat trudny ale dali radę.

Jakby kabaret – kabaret wraca na Famę

fot. Agnieszka Puszcz

Nam spodobała się szczególnie damska rodzynka w składzie – Edyta Januszeska. Oprócz niej wystąpili Paweł Jeleniewski, Adam Chrupczak i Grzegorz Borowski.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Poniedziałek [24.08.2015, 09:02:44]

komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Środa [19.08.2015, 10:43:33] • [IP: 178.238.240.***]

Radosna, bezpretensjonalna, prowokująca... Taka zawsze była i powinna być Fama I taki też był ten kabaret. Brawo!

Oglądasz 1-1 z 1
■ Tir jechał prosto na Mercedesa Vana. W niedzielę 31 maja kwadrans przed godziną dziewiątą w miejscowości Rzeczyn koło Wolina na DK 3 tir ze Słowacji nagle zjechał na czołówkę na mercedesa ze Świnoujścia. W ułamkach sekundy kierowca mercedesa z żoną przeżył horror ■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■