POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [19.08.2015, 08:42:54] • Świnoujście

„ADMIRAŁ I”- nowym miejscem programowym FAMY !? Dyrekcje Uzdrowiska i Famy są już przekonane, że to dobra idea!

„ADMIRAŁ I”- nowym miejscem programowym FAMY !? Dyrekcje Uzdrowiska i Famy są już przekonane, że to dobra idea!

fot. Agnieszka Puszcz

Czy sanatoryjny ogródek może zamienić się w galerię? Taką próbę ma za sobą budynek „ADMIRAŁ I” należący do Uzdrowiska Świnoujście S.A. Firma postanowiła dołączyć do akcji pod nazwą „zaproś Famę do siebie”.

W rezultacie prowadzonych w ostatnim czasie prac modernizacyjnych, w obiektach Uzdrowiska nie brakuje obecnie reprezentacyjnych przestrzeni, dających się wykorzystać także do artystycznych prezentacji. Wśród nich, szczególnym klimatem wyróżnia się patio, które powstało po remoncie „Admirała I”. Przypomnijmy, że budynek zmodernizowano gruntownie z funduszy pozyskanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. I właśnie tutaj, we wtorek, 18 sierpnia Fama zaprosiła nas do dalekie Japonii. W tę podróż wyruszyliśmy dzięki fotografiom Silvii i Barta Pogoda, o których pisaliśmy już na naszym portalu. Ten wystawienniczy projekt firmuje warszawska galeria PRZECHODNIA, która wyspecjalizowała się w prezentacji projektów plastycznych, fotograficznych i literackich w miejscach, które nie są tradycyjnymi galeriami.

„ADMIRAŁ I”- nowym miejscem programowym FAMY !? Dyrekcje Uzdrowiska i Famy są już przekonane, że to dobra idea!

fot. Agnieszka Puszcz

Gości wernisażu powitały w „ADMIRALE I” przedstawicielki firmy. Radości z faktu, że to właśnie ten obiekt wybrali młodzi artyści nie kryla kierownik obiektu – Mariola Mysza. Z kolei Bożena Foryś, jako członek Zarządu Uzdrowiska Świnoujście S.A. zaznaczyła, że ma nadzieję iż sanatorium dołączy do punktów na mapie stałych miejsc programowych Famy. Dyrektor Bogusław Bojczuk, przyjął tę propozycję z radością.

„ADMIRAŁ I”- nowym miejscem programowym FAMY !? Dyrekcje Uzdrowiska i Famy są już przekonane, że to dobra idea!

fot. Agnieszka Puszcz

Na koniec wernisażu był czas na podziwianie zaprezentowanych fotografii. Gospodarze umilili te chwile słodkim poczęstunkiem

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Kość • Czwartek [20.08.2015, 12:39:53] • [IP: 88.156.232.***]

zapomniano napisac" dzieki SZESCIU fotografiom"

Oglądasz 1-1 z 1
■ Zmarł ksiądz Andrzej Kamiński. Posługiwał w parafii Chrystusa Króla ■ Tir jechał prosto na Mercedesa Vana. W niedzielę 31 maja kwadrans przed godziną dziewiątą w miejscowości Rzeczyn koło Wolina na DK 3 tir ze Słowacji nagle zjechał na czołówkę na mercedesa ze Świnoujścia. W ułamkach sekundy kierowca mercedesa z żoną przeżył horror ■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■